Przejdź do treści

Hailey Bieber przeszła operację serca. W poruszającym nagraniu opowiedziała o wadzie, która była przyczyną mikroudaru

Hailey Bieber podzieliła się z fanami swoją historią
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Hailey Bieber udostępniła poruszające nagranie, w którym opowiedziała swoim fanom o swoich problemach zdrowotnych. Okazuje się, że modelka, a prywatnie żona Justina Biebera, przeszła poważną operację. Zanim jednak lekarze postawili właściwą diagnozę, minęło trochę czasu. 

„Prawa strona mojej twarzy zaczęła opadać, nie mogłam wypowiedzieć ani jednego zdania”

Hailey Bieber w nagraniu umieszczonym na YouTubie opowiada ze szczegółami o ostatnich trudnych dla niej miesiącach. Modelka, jak dotąd ciesząca się zdrowiem i dobrym samopoczuciem, była hospitalizowana.

Choroba pojawiła się niepodziewanie. Pewnego ranka podczas śniadania Bieber nagle poczuła przeszywający ból w ramieniu. Kiedy jej mąż, Justin Bieber, zapytał ją, czy wszystko w porządku, nie mogła odpowiedzieć.

Nie mogłam mówić. Prawa strona mojej twarzy zaczęła opadać, nie mogłam wypowiedzieć ani jednego zdania – wspomina. – To było tak, jakby mój język i usta po prostu nie mogły tworzyć zdań i odpowiedzi.

Bieber została zabrana na izbę przyjęć szpitala w Palm Springs . Powodem mikroudaru, którego doznała, był zakrzep, który spowodował z kolei TIA, czyli przemijający atak niedokrwienny.

Dopiero dalsza diagnostyka wykazała, że modelka ma PFO, otwór w sercu, który zwykle zamyka się po urodzeniu.

W pięciostopniowej skali PFO, miałam najwyższy stopień – wspomina.

Potrzebna była natychmiastowa operacja zamknięcia PFO. Zabieg przebiegł pomyślnie.

Czuję ogromną ulgę. Cieszę się, że to już koniec tej przerażającej sytuacji – powiedziała.

Dlaczego modelka zdecydowała się opowiedzieć swoją historię? Jak mówi, uznała, że ​​nadszedł czas, aby podzielić się swoim doświadczeniem, częściowo rozwiać wszelkie plotki dotyczące jej hospitalizacji, a także pomóc innym, którzy mogli mieć podobne doświadczenia.

Może jest ktoś, kto przeszedł przez to samo. Jeśli tak, to bardzo współczuję. Rozumiem, jak to zmienia życie i jak jest przerażające – powiedziała.

Mężczyzna trzyma się za głowę z powodu objawów udaru mózgu

PFO – co to jest?

Otwór owalny to prawidłowa struktura zapewniająca przepływ krwi z ominięciem nieczynnych płuc w życiu płodowym (przed urodzeniem). Po urodzeniu otwór owalny zamyka się w ciągu 3 miesięcy u większości ludzi, jednak u około 30 proc. pozostaje drożny.

Drożny otwór owalny (PFO, przetrwały otwór owalny) nie jest wadą serca, jednak może bardzo rzadko, w niesprzyjających warunkach być przyczyną powikłań zdrowotnych. Przetrwały otwór owalny może doprowadzić do tzw. zatorowości skrzyżowanej polegającej na przemieszczeniu się skrzepliny z układu żylnego przez drożny otwór owalny do układu tętniczego i spowodowaniu tam zatorowości, np. w mózgu, co prowadzi do udaru.

Przetrwały otwór owalny może też być odpowiedzialny za ciężki przebieg choroby dekompresyjnej u nurków (przedostanie się pęcherzyków gazu z układu żylnego do tętniczego i mózgu). Może mieć też związek z migrenami.

Z kolei w przebiegu ciężkiego nadciśnienia płucnego przetrwały otwór owalny może czasowo łagodzić objawy prawokomorowej niewydolności serca, działając jako swoisty zawór bezpieczeństwa.


źródło:www.popsugar.co.uk

źródło: www.kardioserwis.pl

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.