Przejdź do treści

Jakie ćwiczenia zastosować w przerwie w pracy? Fizjoterapeuta Kamil Kozakowski ma kilka propozycji

Ćwiczenia w pracy / pexels
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Jaki ruch zastosować w przerwie w pracy? Na pewno nie skomplikowany. Kiedy masz 5 minut przerwy, a 2 minuty z tego zajmie ci wymyślanie ćwiczeń, na starcie tracisz dużo możliwości. Warto mieć przygotowany zestaw kilku prostych ruchów” – pisze fizjoterapeuta Kamil Kozakowski na swoim Instagramie. Jakie ćwiczenia zapamiętać?

Ćwiczenia w trakcie pracy

„Jaki ruch zastosować w przerwie w pracy? Na liście priorytetów powinno znaleźć się to, by wszystko co masz zamiar robić, angażowało jak najwięcej mięśni i stawów. 5-minutowa przerwa w pracy to nie czas na 3-minutowe rozciąganie jednego mięśnia. Wręcz przeciwnie, to czas na to, by wprawić w ruch całe ciało w tak krótkim czasie, jak tylko to możliwe” – pisze Kamil Kozakowski.

I dodaje, że jest to o tyle ważne, że wszystko w naszym ciele potrzebuje tego, by krew tętnicza dopływała, a krew żylna odpływała. Tego potrzebuje nasz kręgosłup, miednica, mięśnie, narządy wewnętrzne, stawy, kości, itd.

„Kiedy zbyt dużo czasu spędzamy monotonnie w pozycji siedzącej, mogą pojawić się u nas bóle kręgosłupa, miednicy, bioder czy chociażby problemy trawienne” – pisze fizjoterapeuta.

W jaki sposób nieświadomie robimy krzywdę swojej szyi? Ostrzega fizjoterapeuta Kamil Kozakowski

Przykłady ćwiczeń

Kamil Kozakowski w swoim poście na Instagramie zaprezentował kilka ćwiczeń, które są przeciwieństwem siedzenia. Jedno z nich np. pozwala zmobilizować mięśnie znajdujące się z przodu ciała, a co za tym idzie – zmniejszyć negatywne skutki siedzenia.

Zdaniem fizjoterapeuty, siedząc cały czas obciążamy struktury, które utrzymują nasze ciało w kierunku przód-tył.

„Nasze ciało stworzone jest do ruchu w wielu kierunkach. Właśnie dlatego w przerwie dobrze sprawdzą się ćwiczenia opierające się na skrętach ciała” – wyjaśnia Kamil Kozakowski.

I dodaje, że biorąc pod uwagę liczbę ważnych żył w naszej miednicy, które potem przechodzą w żyły kręgosłupa, musimy zadbać o regularną dawkę ruchu (w tym ruchu miednicy), by plecy i miednica nie bolały.

Przykłady ćwiczeń dostępne są w poście eksperta poniżej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kamil Kozakowski (@kamil_kozakowski)

Kamil Kozakowski – kim jest?

Kamil Kozakowski to fizjoterapeuta aktywny w mediach społecznościowych, gdzie pomaga swoim obserwatorom i obserwatorkom zrozumieć, skąd biorą się różne bóle, z którymi się zmagają, i wyjaśnia, jak sobie z nimi poradzić. Jego profil na Instagramie cieszy się coraz większą popularnością. „Człowiek to nie tylko kości i mięśnie” – podkreśla w swoim opisie na Instagramie.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.