Przejdź do treści

Kluby Pacjenta Fundacji „Z sercem do Pacjenta” uczą, jak żyć długo i w zdrowiu

Katarzyna Kucia Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”
Katarzyna Kucia Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta” / materiały nadesłane
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Blisko 4 tys. osób uczestniczyło w spotkaniach tzw. Klubów Pacjenta organizowanych niemal w całej Polsce przez Fundację „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland. Misją fundacji jest budowanie świadomości zdrowotnej i mobilizowanie do zdrowego stylu życia. – Wrześniowe spotkanie, czyli Centralny Klub Pacjenta w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, będzie wydarzeniem na skalę krajową – mówi Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”. Hello Zdrowie objęło wydarzenie swoim matronatem medialnym.

 

Głównym celem Fundacji „Z sercem do Pacjenta” jest edukacja zdrowotna. – Pomaga nam ona zrozumieć, jak nasze wybory wpływają na zdrowie, a promocja zdrowia tworzy sprzyjające warunki do podejmowania właściwych decyzji. Poprzez działanie fundacji promujemy profilaktykę chorób cywilizacyjnych. Realizujemy to, organizując m.in. Kluby Pacjenta – spotkania otwarte, bezpłatne. Podczas spotkań prowadzone są prelekcje przez specjalistów z zakresu zdrowia, można wykonać badania profilaktyczne, wskazujemy również dostępne narzędzia oraz portale edukacyjne prowadzone m.in. przez NFZ, z których można korzystać za darmo. Ponadto dostarczamy materiały edukacyjne, aby wspierać w dbaniu o swoje zdrowie – informuje Kucia-Garncarczyk.

Te portale to przede wszystkim diety.nfz.gov.pl, akademia.nfz.gov.pl oraz aplikacja Moje Fizjo+ (mojefizjo.nfz.gov.pl). Np. w portalu Diety NFZ można dopasować swój plan żywieniowy do chorób takich jak Hashimoto, nadciśnienie, zespół policystycznych jajników, depresja.

Harmonogram spotkań organizowanych przez Fundację „Z sercem do Pacjenta” dostępny jest na stronie www.zsercemdopacjenta.pl.

– Współpracujemy z różnymi instytucjami – z władzami i społecznościami lokalnymi, wojewódzkimi oddziałami NFZ, uniwersytetami trzeciego wieku, uczelniami, szkołami licealnymi. Chcemy trafiać do różnych grup społecznych, aby przekazywać wiedzę z zakresu zdrowia już od najmłodszych lat – dodaje prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”.

Materiały promocyjne

Centralny Klub Pacjenta odbędzie się 21 września (czwartek) w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w godz. 10–17. Na uczestników spotkania czekają prelekcje wybitnych specjalistów, m.in. prof. dr. hab. n. med. Andrzeja Bochenka, konsultanta ds. kardiochirurgii American Heart of Poland, oraz wiele bezpłatnych badań. Aby zachęcić uczestników do większej aktywności fizycznej, na spacer i rozgrzewkę wszystkich chętnych zabierze Robert Korzeniowski, mistrz świata i rekordzista w chodzie sportowym. Nie zabraknie też zajęć związanych z aktywnością fizyczną, które poprowadzi Mariola Bojarska-Ferenc. Swoimi poradami z zakresu zdrowia i pogody ducha podzielą się również bohaterowie Sanatorium Miłości – Iwona i Gerard oraz charyzmatyczna DJ Wika, dla której wiek to tylko liczba.

Patronat honorowy nad spotkaniem objęli: Minister Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia, Wojewoda Śląski oraz Prezydent Katowic. Hello Zdrowie jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Fundacja „Z sercem do Pacjenta” organizuje Kluby Pacjenta we wszystkich lokalizacjach placówek medycznych zarządzanych przez Grupę American Heart of Poland.

Grupa American Heart of Poland działa w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Prowadzi 77 oddziałów (w tym 20 oddziałów kardiologicznych, 2 oddziały chirurgii naczyniowej, 4 ośrodki rehabilitacyjne, 22 przychodnie, punkty diagnostyczne i laboratoryjne). Grupa działa w szczególności poza ośrodkami wielkomiejskimi, obejmując swoim zasięgiem 78 proc. populacji Polski.

Jak wziąć udział?

Zarówno udział w wykładach podczas Centralnego Klubu Pacjenta, jak i badaniach jest całkowicie bezpłatny. W spotkaniu może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Wystarczy zarejestrować się poprzez prosty formularz dostępny na stronie internetowej www.zsercemdopacjenta.pl. Wydarzenie odbywa się 21 września w godzinach 10:00-17:00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (wejście od ul. Olimpijskiej). Zrób krok w kierunku zdrowia i zapisz się już dzisiaj!

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.