Przejdź do treści

Miłość hiszpańska – co to za pozycja seksualna? Jak wygląda?

Miłość hiszpańska – co to za pozycja seksualna? Jak wygląda?; na zdjęciu para w łóżku- Hello Zdrowie
Miłość hiszpańska – co to za pozycja seksualna? Jak wygląda? Adobe Stock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Miłość hiszpańska to inaczej stosunek międzypiersiowy. Ta forma seksu sprzyja zaspokojeniu mężczyzny, jednak może sprawiać przyjemność kobiecie. Jest jedną z form urozmaicenia życia intymnego. Na czym polega ten rodzaj pieszczot i jak je wykonywać? 

Co to jest miłość hiszpańska? 

Miłość hiszpańska, nazywana potocznie „na Hiszpana”, to forma aktywności seksualnej, polegająca na umieszczeniu członka między piersiami i ich ściskaniu, co ma naśladować penetrację. Ta praktyka zdecydowanie potęguje doznania partnera. Wiele par traktuje ją jako element gry wstępnej przed innymi formami seksu. Jest to również ciekawa propozycja dla osób ceniących wizualne bodźce, ponieważ widok piersi i członka między nimi może być pobudzający.  

Jak uprawia się miłość hiszpańską? 

Pozycję hiszpańską nie należy do trudnych urozmaiceń seksualnych. Mężczyzna klęczy lub kuca nad kobietą na wysokości jej pasa, a następnie umieszcza przyrodzenie między piersiami partnerki. Innym sposobem jest pozycja siedząca – partner siedzi na brzegu krzesła lub łóżka z szeroko rozstawionymi nogami, a kobieta obejmuje członka swoimi piersiami, klęcząc. 

Należy pamiętać, że dana forma współżycia może być niezwykle satysfakcjonująca w sytuacji, gdy piersi kobiety są maksymalnie zbliżone do siebie. Stroną inicjującą tempo i dynamikę ruchów jest zazwyczaj facet, który może także wpływać na siłę uciśnięcia penisa. Sposób poruszania członka przypomina klasyczny stosunek seksualny.  

Sylwia Jędrzejewska – doktor nauk o zdrowiu, seksuolog kliniczny, pedagog specjalny, terapeuta - w okularach z czarnymi oprawkami, rozpuszczonymi włosami, biały garnitur

Miłość hiszpańska – dla kogo ta pozycja? 

Lepiej sprawdzi się ona u kobiet, które mają obfitsze piersi, jednak mały biust wcale nie musi być przeszkodą. Trzeba wtedy nieco mocniej ścisnąć piersi na członku. Jeśli chodzi o długość i grubość członka w tej pozycji nie ma to większego znaczenia. Dla wielu pań taka pozycja może być przyjemna, jeśli podczas stosunku są pobudzane ich strefy erogenne. 

Miłość hiszpańska jest propozycją dla partnerów, którzy akceptują swoje ciała i lubią dany rodzaj aktywności seksualnej. Jeśli taka forma pieszczot jest akceptowana przez obie strony, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić ją do ars amandi.  

Jak urozmaicić miłość hiszpańską? 

Podczas pozycji „na Hiszpana” mężczyzna może dodatkowo pocierać piersi i stymulować brodawki partnerki – u niektórych kobiet może to doprowadzić do orgazmu sutkowego. Partnerka może także pieścić rękami mosznę i jądra mężczyzny i pieścić ustami jego członka.   

Tzw. seks espaniol można uprawiać nie tylko w pozycji klasycznej (kobieta leży, a mężczyzna klęczy nad jej piersiami). Warto spróbować pozycji odwrotnej – mężczyzna leży na plecach, a kobieta klęczy nad jego klatką piersiową, obejmując piersiami jego członka. Partner może sam stymulować siłę nacisku piersi na penisa. Można także spróbować pozycji siedząco-stojącej.  

Kamasutra - czego można się z niej nauczyć?

Miłość hiszpańska – porady, które warto znać 

Kobiece piersi, bez względu na wielkość, są wrażliwe na dotyk i uciskanie. Zbyt mocne uciskanie może sprawiać ból, a nawet pozostawiać siniaki. W drugiej fazie cyklu owulacyjnego – piersi nabrzmiewają i stają się tkliwe. Taka pozycja nie jest polecana w czasie ciąży i podczas karmienia, ponieważ może stymulować wyciek mleka z piersi 

Uprawiając miłość hiszpańską, warto stosować lubrykant, aby uniknąć wszelkich otarć i podrażnień. Można wziąć pod uwagę dodatkowo żele stymulujące.  Zazwyczaj są jadalne i mają wiele różnorodnych smaków, na przykład owoców lub czekolady. Niektóre z nich przyjemnie chłodzą albo rozgrzewają. Znajdziemy także takie, które sprawiają, że pod wpływem podniecających bodźców jest uczucie mrowienia. Sprzyja to zwiększeniu różnorodności podniet i szybszemu szczytowaniu.  

Żele stymulujące ułatwiają mężczyźnie płynne wykonywanie ruchów frykcyjnych i sterowanie własną rozkoszą. W ich składzie znajdziemy bezpieczne dla skóry składniki naturalne. Zlizywanie żelu może być dodatkowym doznaniem potęgującym podniecenie. Pod jego wpływem sutki stają się bardziej wrażliwe, a podniecenie utrzymuje się dłużej.  

Chcąc, aby miłość hiszpańska spełniła oczekiwania, warto się do niej przygotować. Najważniejsza jest sprzyjająca miłości atmosfera. Wspólna kąpiel, dobra kolacja, lampka dobrego wina, może świece – wiele par ma w tej kwestii własne rytuały a ten rodzaj pieszczot może być ich uzupełnieniem albo dopełnieniem.  

Bibliografia:  

  1. Rosen R, Barsky J. Normal sexual response in women, Obstet Gynecol Clin North Am. 2006, 33, 515-526.  
  2. Nowosielski K., Skrzypulec V., Cykl reakcji seksualnej u kobiety, Ginekol Pol. 2009, 80, 440-444. 
  3. Sonntag L., Najlepsze techniki seksualne, wyd.  Buchmann, 2013.  

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: