2 min.
Ruszyła Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym

źródło: iStock
Przy Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie rozpoczęła działalność Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym. Podczas codziennych dyżurów będą pomagać osobom, które chcą rzucić palenie oraz wspierać ich w całym tym procesie.
Wyjście z nałogu wiąże się z długą i trudną drogą. Specjaliści podkreślają, że aby uwolnić się od uzależnienia od tytoniu, jest potrzebna zarówno pomoc farmakologiczna, jak i psychoterapia. W tym drugim ma właśnie pomóc Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym. Zadaniem doradców TPPP jest:
- informowanie o korzyściach płynących z uwolnienia się od nałogu oraz o szkodliwości palenia tytoniu,
- proponowanie wspólnej pracy nad motywacją do pozbycia się nałogu,
- wyjaśnianie mechanizmów uzależnienia i przeprowadzanie ich analizy,
- pomaganie w ustaleniu Indywidualnego Planu Działania, który ma pomóc w wyjściu z nałogu,
- informowanie i wyjaśnianie działania technik samokontroli,
- omawianie strategii rzucania palenia, sposobów na przygotowanie się do tego okresu oraz sposobów na łagodzenie objawów odstawiennych.
Doradcy oferują swoją opiekę oraz wsparcie przez cały proces rzucania palenia. Aby skontaktować się z Telefoniczną Poradnią Pomocy Palącym, należy zadzwonić pod numer 801 108 108. Telefon działa w godzinach 9.00-21.00 od poniedziałku do piątku oraz 9.00 – 15.00 w soboty. Koszt połączenia z numeru stacjonarnego wynosi jeden impuls, a z telefonu komórkowego w zależności od taryfy operatora. Dla osób korzystających z komórek działa również dodatkowy numer 22 211 80 15. Można również zostawić swój numer telefonu i dogodny termin, a konsultanci sami skontaktują się w wybranej przez nas dacie. Na poradę można także zgłosić się drogą mailową na adres biuro@jakrzucicpalenie.pl.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Zobacz także
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Polecamy

31.01.2023
Kamila Belczyk-Panków dostała nerkę od swojej mamy. „Nie chciałam jej narażać. A dla niej to było naturalne. Dziś żyję każdym dniem”

28.01.2023
Pozostawiano macicę niezaszytą, uważając, że zrośnie się dzięki naturalnym skurczom. Jak kiedyś robiono cesarskie cięcie

25.01.2023
„Kiedy usłyszałam diagnozę, pomyślałam sobie: Czyli że co? Ja za pół roku umrę? Mam 28 lat!”. Rozmawiamy z Patrycją Lisiecką, która stworzyła projekt fotograficzny Młode z Rakiem

24.01.2023