Przejdź do treści

Kazik Staszewski odstawił już alkohol i mięso. Teraz rezygnuje z „trylogicznej trucizny”

Na zdjęciu Kazik Staszewski- HelloZdrowie
Kazik Staszewski postanowił zatroszczyć się o swoje zdrowie\ GettyImages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Eksperci są zdania, że w rzucaniu nałogu bardzo ważne jest poinformowanie o tym innych. Tak właśnie zrobił Kazik Staszewski, lider zespołu Kult. Ogłosił w mediach społecznościowych, że właśnie rzuca palenie. „Drodzy moi, to jest ostatni papieros, jaki palę” – zwrócił się artysta do fanów w nagraniu na Instagramie. Wcześniej już wspominał, że chce zadbać o swoje zdrowie.

Mocne postanowienie na koniec roku

Ostatniego papierosa wypalonego przez Kazika jego fani mogli zobaczyć na własne oczy. Muzyk z tej okazji zamieścił w na Instagramie nagranie, w którym zaprezentował papierosa i oficjalnie ogłosił, że kończy z nałogiem. Dodał, że rzucenie palenia to kolejna zmiana, którą wprowadza w swoje życie.

Ten rok chcę zamknąć likwidacją trzech trucizn w moim życiu – w styczniu był to alkohol, pod koniec albo na początku maja było to mięso, teraz ostatni papieros. Proszę mi życzyć powodzenia w tym pozbawieniu się trylogicznej trucizny” – zwrócił do fanów.

O tym, że nie dba o siebie i korzysta z używek mówił w wywiadzie dla Antyradia w 2016 roku.

„Na pewno koncerty KNŻ (Kazik Na Żywo – przyp. red.) są bardziej wymagające niż występy Kultu, podczas których wykonujemy wolniejsze numery. Mam swoje lata i czasami głos odmawia posłuszeństwa, gdy gra się 6 koncertów z rzędu, a nie są one krótkie. Czasami coś się dzieje z głosem, ale nie kładłbym tego na karb tylko i wyłącznie KNŻ, aczkolwiek takie wypadki zdarzały się trochę częściej w tej kapeli. Nie dbam o swój głos i to jest bardzo nierozsądne – piję alkohol, palę papierosy, to na pewno nie pomaga. Szereg różnych czynników składa się na laryngologiczne problemy” – powiedział wówczas.

Czy chipsy rzeczywiście uzależniają jak nikotyna? Odpowiada dr Damian Parol

Fani życzą powodzenia

Szczerość muzyka spodobała się fanom, którzy pod nagraniem zamieścili mnóstwo słów wsparcia, ale także rad, jak poradzić sobie z tym wyzwaniem. Jak wiadomo, zerwanie z nikotyną nie jest proste i wymaga ogromnej determinacji, motywacji oraz silnej woli. Internauci pisali:

„Trzymam kciuki. Ponoć preparaty z apteki, gumy plastry mega pomagają”

„Powodzenia! Rzuciłem 18 lat temu i wcale nie tęsknię za tym. Warto”

Kazik na wsparcie fanów mógł liczyć także w październiku, kiedy trafił do szpitala i przeszedł pilną operację usunięcia wyrostka robaczkowego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kazik Staszewski (@kazikstaszewski63)

Palenie skraca życie średnio o około 14 lat

Statystyki wykazują, że około 27 proc. kobiet i 31 proc. mężczyzn codziennie pali papierosy. To właśnie ten nałóg jest pierwszą i najważniejszą przyczyną śmierci mężczyzn, a drugą kobiet. Niestety w znacznym stopniu odpowiada za nowotwory płuc, gardła, krtani, przełyku, jamy ustnej. Inne konsekwencje tego uzależnienia to: 

  • rak jelita grubego, 
  • astma, 
  • zawał serca, 
  • niższa jakość życia, 
  • odrzucenie ze strony ludzi niepalących i potępiających nałóg, 
  • wysokie koszty comiesięczne zakupu papierosów.

Palenie skraca życie średnio o około 14 lat. Warto więc dołączyć do Kazika i rzucać palenie razem z nim.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.