Ćwiczenie, które złagodzi ból przy endometriozie i podczas stosunku. Pokazuje fizjoterapeutka
Zaburzona mobilność miednicy przyczynia się do kilku bardzo popularnych dolegliwości – związanych nie tylko z naszymi okolicami intymnymi, ale także całą postawą ciała. Fizjoterapeutka urologiczna, Monika Grzegorzewicz, prezentuje prosty sposób, aby na domowej macie przynieść ulgę mięśniom znajdującym się w „centrum naszej kobiecości”.
Ćwiczenie na mobilność miednicy – dlaczego warto je robić?
O miednicy nie mówi się za wiele. Tymczasem ta partia ciała odgrywa bardzo ważną rolę w trzymaniu moczu, utrzymywaniu prawidłowej pozycji narządów wewnętrznych, a także postawy całego ciała. Fizjoterapeutka urologiczna, Monika Grzegorzewicz, pisze, że świetnym sposobem na zwiększenie jej mobilności jest rozluźnienie obszaru kości krzyżowej. Specjalistka wymienia, komu może pomóc prezentowane przez nią ćwiczeniu:
- osoby chore na endometriozę,
- osoby skarżące się na bolesne stosunki
- osoby cierpiące nadmierne napięcie dna miednicy,
- osoby skarżące się na bolesne miesiączki.
Fizjoterapeutka wspomina też, że ćwiczenie można traktować jako profilaktykę przed infekcjami intymnymi, do których może przyczyniać się wymienione napięcie dna miednicy.
Ćwiczenie na mobilność miednicy – jak je wykonać?
Do ćwiczenia potrzebujesz maty oraz małej piłki rehabilitacyjnej, dzięki której wykonasz prosty masaż okolic kości krzyżowej. „Pospinane” mięśnie zostaną delikatne rozbite i rozluźnione. Na filmiku poniżej zobaczysz, w jaki sposób robi to fizjoterapeutka.
RozwińZobacz także
Podoba Ci się ten artykuł?
Powiązane tematy:
Polecamy
Depresja zwiększa ryzyko bólu menstruacyjnego. „Lepsze zrozumienie tych relacji może przynieść duże korzyści milionom kobiet”
To mit, że na RZS chorują tylko starsi ludzie. „Bolało mnie dosłownie wszystko. Nawet kołdra była za ciężka”
Operować endometriozę, czy nie operować? O dylematach w leczeniu tej trudnej choroby rozmawiamy z dr. Tomaszem Songinem
„Sprawa jest poważna i bolesna. Nie wiem, co robić”. Majka Jeżowska o swojej kontuzji
się ten artykuł?