Przejdź do treści

Czy trening mięśni dna miednicy można robić, stojąc w kolejce na poczcie? Pani Fizjotrener odpowiada

Trening mięśni dna miednicy / pexels
Trening mięśni dna miednicy / pexels
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Czy słyszałaś, że mięśnie dna miednicy możesz ćwiczyć gdziekolwiek? To dlatego, że są ukryte w środku? A gdybyśmy mięśnie dna miednicy ćwiczyli tak jak biceps?” – pyta w swoim nowym wpisie na Instagramie Gosia Włodarczyk, znana jako „Pani Fizjotrener”.

Trening mięśni dna miednicy

„Czy trening mięśni dna miednicy można robić, stojąc w kolejce na poczcie?” – to pytanie zadała Pani Fizjotrener w swoim ostatnim poście na Instagramie. I chociaż wiele źródeł odpowiada na nie twierdząco, ekspertka mówi głośne „nie”.

To trening mięśni jak każdy inny:

  • wymaga skupienia,
  • wymaga odpowiedniej techniki,
  • wymaga odpowiedniej pozycji,
  • najlepiej skonsultować go z trenerem, czyli fizjoterapeutą uroginekologicznym!

„Jak niedorzecznie wygląda trening mięśni 'przy okazji’?! Owszem, można sobie zrobić kilka spięć mięśni w trakcie jakiejś czynności, ale to nie jest trening. Trening mięśni dna miednicy wykonuj, skupiając się na poprawnej technice i pracy mięśni – wtedy osiągniesz efekt!” – dodaje Gosia Włodarczyk.

Pani Fizjotrener – kim jest?

Za profilem Pani Fizjotrener kryje się Gosia Włodarczyk, która jest fizjoterapeutką i trenerką personalną. W mediach społecznościowych chętnie dzieli się wiedzą medyczną. Specjalistka w ciekawy i przystępny sposób przekazuje rzeczy, o których głośno się nie mówi. W swojej praktyce w szczególności zajmuje się terapią mięśni dna miednicy, blizn oraz rozejścia mięśnia prostego brzucha.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Gosia Włodarczyk (@pani_fizjotrener)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.