Przejdź do treści

Wszystko, co musisz wiedzieć o łechtaczce. Katarzyna Koczułap przypomina, że to jedyny narząd, którego funkcją jest dostarczanie przyjemności

Wszystko, co musisz wiedzieć o łechtaczce. Seksuolożka Kasia Koczułap przypomina, jak wiele jej zawdzięczamy / Unsplash
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Jej Wysokość Łechtaczka” – właśnie tak nazywa psycholożka Katarzyna Koczułap narząd, o którym postanowiła opowiedzieć w najnowszym wpisie na swoim profilu na Instagramie. Odpowiada też na wszystkie pytania z nią związane, które nas nurtują, ale wstydzimy się je zadać. 

To wcale nie mały guziczek

Byłaś przekonana, że łechtaczka to maleńki guziczek, który widzimy na zewnątrz cipki? Nic bardziej mylnego! „To bardzo duży narząd wewnętrzny, który okala całą pochwę, a na zewnątrz widzimy tylko jej żołądź” – tłumaczy Katarzyna Koczułap.

Ale zacznijmy od początku. Jak tłumaczy psycholożka, wewnętrzną budowę łechtaczki odkryto już w latach 40. XIX wieku, ale sto lat później wciąż pomijano ją (często nawet nie wymieniając z nazwy) w podręcznikach do medycyny. Wynikało to z tego, że przez stulecia kobiecą przyjemność uważano za mało istotną, a wręcz niewskazaną.

Budowa łechtaczki jest praktycznie taka sama, jak budowa penisa – oba organy powstają z tej samej struktury. Żołądź łechtaczki skupia na sobie 8 tys. zakończeń nerwowych, na powierzchni 50-krotnie mniejszej niż żołądź penisa, co czyni ją najbardziej wrażliwym miejscem w ludzkim ciele! Zazwyczaj przykryta kapturkiem – u niektórych osób zasłania on ją całkowicie, u niektórych w pewnej części. Kapturek oraz żołądź są różnej wielkości i jest to całkowicie normalne” – pisze Koczułap.

Jak dodaje, nie tylko budowa łączy łechtaczkę z penisem. Tak samo jak on, miewa nocne erekcje. Badania wykazały, że jej wzwód pojawia się nawet 8 razy w ciągu nocy i łącznie może trwać ponad godzinę.

Dlaczego ważne jest, żeby ją pokochać?

Jak podkreśla Katarzyna Koczułap, łechtaczka jest „jedynym narządem w ludzkim ciele, którego (prawdopodobnie) jedyną funkcją jest dostarczanie przyjemności. Co ciekawe, pod jej wpływem łechtaczka może się nawet dwukrotnie powiększyć.

„Odpowiada za większość (a być może za wszystkie) orgazmów u osób z pochwą, dlatego jej ukochanie, zauważenie, docenienie jest tak ważne!” – zaznacza psycholożka.

Jednak czasem trzeba ostrożnie podchodzić do pieszczot. Jak tłumaczy Koczułap, żołądź łechtaczki jest niewiarygodnie wrażliwa na dotyk. Tak bardzo, że czasem intensywne pieszczoty sprawiają ból .Wtedy psychoożka poleca, żeby dać jej odpocząć od bodźców, a wszystko będzie z nią w porządku.

Na koniec coś smutnego, ale bardzo ważnego –  w wielu kulturach żołądź łechtaczki pada ofiarą brutalnego zabiegu obrzezania. Jest wycinana, by kobiety nie mogły doznawać przyjemności. Obrzezanie jest łamaniem praw człowieka i niczym innym jak torturą” – kwituje Katarzyna Koczułap.

Michał Lew-Starowicz/Agencja Forum

Co z tym seksem?

Katarzynę Koczułap wiele z nas kojarzy jako autorkę adwentowego sekskalendarza z zadaniami na każdy dzień. Psycholożka i przyszła seksuolożka prowadzi też profil kasia_coztym seksem na Instagramie, gdzie w ciekawy sposób opisuje zagadnienia związane z seksualnością. Śledzi ją już ponad 65 tys. osób! 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Dziś przed Wami pierwszy post z cyklu anatomicznego. Będę Wam przypominać, jak niesamowite narządy macie w sobie i ile im zawdzięczacie. Na pierwszy rzut Jej Wysokość Łechtaczka! ? . 1. Łechtaczka nie jest maleńkim guziczkiem, który widzimy na zewnątrz cipki. To bardzo duży narząd wewnętrzny, który okala całą pochwę, a na zewnątrz widzimy tylko jej żołądź ? 2. Wewnętrzną budowę łechtaczki odkryto już w latach 40. XIX wieku, ale sto lat później wciąż pomijano ją (często nawet nie wymieniając z nazwy) w podręcznikach do medycyny. Wynikało to z tego, że przez stulecia kobiecą przyjemność uważano za mało istotną, a wręcz niewskazaną ? 3. Budowa łechtaczki jest praktycznie taka sama, jak budowa penisa – oba organy powstają z tej samej struktury ? 4. Żołądź łechtaczki skupia na sobie 8 tys. zakończeń nerwowych, na powierzchni 50-krotnie mniejszej niż żołądź penisa, co czyni ją najbardziej wrażliwym miejscem w ludzkim ciele! ? 5. Żołądź łechtaczki jest niewiarygodnie wrażliwa na dotyk, tak bardzo, że czasem intensywne pieszczoty sprawiają jej ból – należy wtedy dać jej odpocząć od bodźców, wszystko będzie z nią w porządku ? 6. Łechtaczka jest jedynym narządem w ludzkim ciele, którego (prawdopodobnie) jedyną funkcją jest dostarczanie przyjemności! ? 7. Łechtaczka odpowiada za większość (a być może za wszystkie) orgazmy u osób z pochwą, dlatego jej ukochanie, zauważenie, docenienie jest tak ważne! ❤ 8. Żołądź łechtaczki jest zazwyczaj przykryta kapturkiem – u niektórych osób zasłania on ją całkowicie, u niektórych w pewnej części. Kapturek, jak i żołądź są różnej wielkości i jest to całkowicie normalne ? 9. Łechtaczka powiększa się nawet 2x pod wpływem przyjemności! ? 10. Łechtaczka, tak samo jak penis miewa nocne erekcje. Badania wykazały, że jej wzwód pojawia się nawet 8 razy w ciągu nocy i łącznie może trwać ponad godzinę ? 11. Na koniec coś smutnego, ale bardzo ważnego –  w wielu kulturach żołądź łechtaczki pada ofiarą brutalnego zabiegu obrzezania. Jest wycinana, by kobiety nie mogły doznawać przyjemności. Obrzezanie jest łamaniem praw człowieka i niczym innym, jak torturą ? . Ilu z tych faktów o łechtaczce nie znaliście? Kto wiedział wszystko? ??

Post udostępniony przez Kasia Koczułap (@kasia_coztymseksem)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: