Przejdź do treści

Dlaczego warto stosować produkty działające profilaktycznie oraz wspomagająco w infekcji wirusowej*?

Dlaczego warto stosować produkty działające profilaktycznie oraz wspomagająco w infekcji wirusowej / AdobeStock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Jesień i zima nas nie oszczędzają – to czas wzmożonych infekcji wirusowych. Kiedy szukamy czegoś na ból gardła, katar czy suchy kaszel, wsparciem może być Bloxin – preparat 3w1 w wygodnej formie żelu w sprayu do nosa i do gardła, wspomagający nas w ochronie przed wirusami*, wspierający podczas leczenia m.in. w grypie i przeziębieniu, i pomagający utrzymać w dobrej kondycji błonę śluzową nosa i gardła. Można go stosować u dzieci już po ukończeniu 1. roku życia. Jak działa Bloxin?

Jesienią i zimą więcej czasu przebywamy w zamkniętych, przegrzanych i często niewietrzonych pomieszczeniach. Także powietrze, jakim oddychamy, pozostawia wiele do życzenia z powodu smogu spowodowanego emisją spalin i zanieczyszczeniami komunikacyjnymi utrzymującymi się na niskiej wysokości.

Zimowe miesiące to także czas wzmożonej aktywności wirusów wywołujących choroby górnych dróg oddechowych. Warto w tym czasie postawić na preparaty, które pomogą nam zmniejszyć ryzyko rozwinięcia się infekcji i uporać się z jej pierwszymi objawami, a także zregenerować śluzówkę, by była skuteczną barierą przed patogenami.

Infekcja wirusowa czy bakteryjna – czy potrafisz je rozpoznać?

Infekcje wirusowe wymagają innego leczenia niż bakteryjne. Kiedy widzimy, że dziecko „coś bierze”, warto ustalić, z jaką infekcją mamy do czynienia.

Objawy infekcji wirusowej

Wirusy dostają się do organizmu wraz z wdychanym powietrzem i atakują błonę śluzową górnych dróg oddechowych. W przypadku np. grypy infekcji towarzyszą:

  • osłabienie i złe samopoczucie,
  • gorączka i dreszcze,
  • bóle głowy, mięśni i stawów,
  • zaczerwienienie i ból gardła,
  • suchy kaszel i wodnisty katar.

Objawy infekcji bakteryjnej

Cechą charakterystyczną infekcji bakteryjnej jest zazwyczaj bardziej gwałtowny przebieg choroby, a do najpowszechniejszych objawów u dzieci należą:

  • wysoka gorączka,
  • gęsty, śluzowo-ropny katar,
  • mokry kaszel,
  • nudności, wymioty, bóle brzucha.

Infekcja bakteryjna może być powikłaniem po infekcji wirusowej. Kiedy objawy nasilają się, gorączka rośnie, a w miejsce wodnistego kataru pojawia się gęsty i zielonkawo-żółty, warto skonsultować się z lekarzem. Mamy najprawdopodobniej do czynienia z nadkażeniem bakteryjnymi i koniecznością podania antybiotyków. Właśnie z tego powodu warto stosować produkty działające w infekcji wirusowej, takie jak Bloxin. Zwiększamy tym samym szanse na łagodne przejście choroby i zmniejszenie prawdopodobieństwa nadkażenia bakteryjnego.

Bloxin – wsparcie w infekcji wirusowej*

Preparat może przynieść ulgę na każdym etapie infekcji, także w jej początkowym stadium, kiedy obserwujemy jej pierwsze objawy. Można go także stosować profilaktycznie jako środek wspomagający utrzymanie w dobrej kondycji błony śluzowej nosa, jamy ustnej i gardła.

To szczególnie ważne, kiedy nasze dzieci funkcjonują w zamkniętych, przegrzanych pomieszczeniach. W takich warunkach błona śluzowa przesusza się, a to prowadzi do jej uszkodzeń i skłonności do zakażeń.

Bloxin – skład i działanie

Składniki odpowiadające za działanie wyrobu zawarte w Bloxinie: jota-karagen, ektoina i hialuronian sodu tworzą na błonie śluzowej nosa, jamy ustnej i gardła specjalną warstwę ochronną, wzmacniając jej kondycję, dzięki czemu Bloxin może wspierać codzienną profilaktykę przed infekcją wirusową. Bloxin może stanowić także wsparcie w infekcji wirusowej, zmniejszając ryzyko rozwoju infekcji oraz wspomagając w łagodzeniu objawów: kataru, zatkanego nosa, bólu gardła czy suchego kaszlu.

Bloxin żel do jamy ustnej warto stosować, kiedy wśród objawów dominujący jest ból gardła i suchy kaszel. Nawilżający żel pomoże w złagodzeniu podrażnień i bólu. Bloxin żel do nosa natomiast może nas wspomóc w leczeniu nieżytu nosa i udrożnieniu ujścia zatok.

Bloxin nie zawiera sacharozy, może być więc stosowany u osób z problemami cukrzycowymi, nie ma też ograniczeń w jego stosowaniu ze względu na inne choroby czy wiek. Można go podawać dorosłym i dzieciom już po ukończeniu 1. roku życia. Do nosa aplikujemy go co 4-5 godzin po jednej dawce do każdej dziurki. W przypadku Bloxin żel do jamy ustnej, po 1-2 dawki na język, także co 4-5 godzin. Po aplikacji przez 5-10 minut nie należy czyścić nosa czy też płukać jamy ustnej. Bloxin może być stosowany do 4 razy dziennie.

*dot. wirusów grypy typu B i C oraz koronawirusów

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.