Przejdź do treści

Pegging to stosunek seksualny, który łamie sypialniane stereotypy

Pegging to stosunek seksualny, który łamie sypialniane stereotypy
Pegging to stosunek seksualny, który łamie sypialniane stereotypy Adobe Stock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Pegging to propozycja dla osób, które lubią urozmaicenia seksualne. Ten nieco odmienny stosunek nie tylko sprawia przyjemność partnerowi, ale ma także walory zdrowotne, ponieważ masuje jego prostatę. Jaką rolę odgrywa partnerka? Jak się przygotować do peggingu? Sprawdzamy!  

Co to jest pegging? 

Pegging to rodzaj zbliżenia analnego, podczas którego partnerka penetruje odbyt mężczyzny przy pomocy sztucznego członka lub wibratora przymocowanego do jej bioder. Inicjatywa leży po stronie kobiety, która decyduje o sile pchnięć, tempie i długości aktu seksualnego. Mężczyzna jest w tej relacji stroną podporządkowaną.  

Obie strony muszą lubić eksperymenty i dobrze czuć się w odgrywanych rolach. Penetracja analna może być źródłem wielu erotycznych wrażeń dla mężczyzny, ponieważ w tej pozycji stymulowany jest, wrażliwy na bodźce, gruczoł prostaty. Ten rodzaj seksu jest więc nie tylko doznaniem erotycznym, ale także rodzajem masażu.  Choć ta praktyka seksualna była znana znacznie wcześniej, dopiero na początku XXI wieku oficjalnie nadano jej nazwę „pegging”.  

Jak przygotować się do peggingu? 

Decyzja o podejściu do peggingu nie powinna być podejmowana ad hoc, ponieważ wymaga przygotowań. Przede wszystkim trzeba zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Mogą to być specjalne dilda ze straponem (uprzężą dla sztucznego penisa).  

Zanim jednak dojdzie do penetracji, należy przygotować odbyt do analnych pieszczot. Można masować go ustami, palcami a także używając do tego kulek analnych lub stymulatorów prostaty. Dopiero oswojony z takimi aktywnościami odbyt będzie gotowy na przyjęcie sztucznego członka. Także jego grubość i objętość warto „przymierzyć”, by pegging sprawiał przyjemność a nie ból.  

W peggingu bardzo ważne jest zachowanie higieny osobistej. Obowiązkowy jest oczywiście prysznic, podczas którego można wsunąć palec do odbytu, by oczyścić jego ścianki. By pozbyć się zalegających mas kałowych, można też wykonać płytką lewatywę za pomocą irygatora czy gumowej gruszki. Obowiązkowo powinno się także mieć pod ręką lubrykant, który ułatwi penetrację i zminimalizuje podrażnienia i otarcia 

Kobieta i mężczyzna w łóżku

Jakie są zagrożenia podczas peggingu? 

Pegging, choć niewątpliwie przyjemny dla mężczyzny, nie powinien być uprawiany zbyt często, ponieważ może prowadzić do zaburzeń działania odbytu i odbytnicy takich jak:  

Przy braku zachowania odpowiednich środków ostrożności i higieny, praktyka peggingu może prowadzić do osłabienia mięśni zwieraczy i problemów z kontrolą wypróżnień. 

Jak uprawiać pegging? 

Długa gra wstępna powinna poprzedzać pegging. Szczególny nacisk warto położyć na stymulację odbytu mężczyzny. Następnie partnerka ze strap-onem wprowadza sztucznego penisa do części intymnej partnera. Należy wykonywać to bardzo uważnie, aby zabawa łóżkowa nie wiązała się z bólem ani urazami. Na początek nie zaleca się zbyt głębokiej penetracji sztucznym penisem. Najlepiej, aby partnerzy skonsultowali temat głębokość i siłę pchnięć. Warto wiedzieć, że pegging nie zamyka dostępu do stymulacji penisa. W odpowiedniej pozycji podczas stosunku analnego mężczyzna ma możliwość masturbacji lub jego partnerka może pieścić jego członka.  

7 rzeczy, które każda kobieta powinna wiedzieć o seksie analnym

Jakie dildo do peggingu? 

Dildo do peggingu nie powinno być zbyt duże. Na początek można wybrać ten, o średnicy 3,5-4 cm. Najlepiej, aby było ono wykonane z silikonu medycznego. Ułatwi to mycie i dezynfekcje. Materiały o konsystencji żelu czy skóry mogą gromadzić zanieczyszczenia i powodować infekcje.  

Ważny jest kształt sztucznego penisa. Sugeruje się, aby był on anatomiczny i zbliżony do ludzkiego członka, a jego stymulująca część powinna być skierowana ku brzuchowi partnera, a nie plecom. Takie ułożenie nie sprzyja stymulacji prostaty i może być bolesne. 

Sztuczny penis powinien być solidnie przymocowany, aby nie przemieszczał się podczas stosunku i nie odłączał się od uprzęży.  

Jaką pozycję wybrać do peggingu? 

Pozycje, jakie sprawdzają się podczas peggingu to: 

  • pozycja na kowboja – kobieta leży, partner dosiada dildo; 
  • pozycja na pieska – mężczyzna na czworaka z wypiętymi pośladkami; 
  • pozycja na fotelu – kobieta siedzi, mężczyzna dosiada ją; 
  • pozycja na łyżeczki – kobieta penetruje odbyt mężczyzny dildem, leżąc za jego plecami; 
  • pozycja misjonarska – mężczyzna przyciąga kolana do brzucha, kobieta wprowadza dildo klęcząc między jego nogami.  
Całująca się para

O czym pamiętać uprawiając pegging? 

Wybór pozycji seksualnej powinien być poprzedzony szczerą rozmową między partnerami. Funkcjonuje w społeczeństwie stereotypowe przekonanie, że zaangażowanie mężczyzny w zabawy analne wynika z jego orientacji homoseksualnych. Niekoniecznie tak jest. Takie urozmaicenia łóżkowe są dla mężczyzny źródłem wielu przyjemnych doznań, które wzmacnia dodatkowo stymulacja prostaty.  

Część mężczyzn fantazjuje o peggingu, a spełniająca ich pragnienie partnerka to dodatkowe źródło satysfakcji ze współżycia. Jednakże dla niektórych kobiet może być nieakceptowalna. Warto zatem rozmawiać o swoich oczekiwaniach seksualnych i wspólnie wypracowywać własne, satysfakcjonujące dany związek doznania. Pegging czasem nie prowadzi jednak do bezpośredniego zaspokojenia jego partnerki. Jeśli kobieta osiąga orgazm łechtaczkowy, warto poszukać wśród erotycznych gadżetów strap-ony z dodatkowymi akcesoriami masującymi.  

 

Bibliografia: 

  1. DJ Williams, Coto L., “Best Sex He’d Ever Had!”: A Qualitative Analysis of “Most Amazing” Pegging Experiences, Journal of Positive Sexuality, Vol. 9, No. 2, December 2023. 
  2. McBride, K. R., Heterosexual women’s attitudes and motivations: A focus group study. Journal of Sex Research, 2019, 56(3), 367-377. 
  3.  Fahs B., Swank E., Clevenger L., Troubling Anal Sex: Gender, Power, and Sexual Compliance in Heterosexual Experiences of Anal Intercourse, Gend. Issues (2015) 32:19–38.

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: