Przejdź do treści

Zbagatelizowała 10 objawów raka. Teraz radzi innym, żeby nie przegapili tych sygnałów

Madison Baloy zmagająca się z nowotworem- HelloZdrowie
Madison Baloy cieszy się każdym dniem życia źródło: @fruitsnackmaddy Instagram
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Madison Baloy to 26-letnia Amerykanka, która zmaga się z rakiem okrężnicy w czwartym stadium. Mimo że lekarze dają jej maksymalnie tylko 5 lat życia, nie załamuje rąk i spełnia swoje marzenia. O walce z chorobą opowiada na TikToku. Jak przyznaje, zbagatelizowała pierwsze objawy raka okrężnicy. Przestrzega przed tym innych.

Objawy, których nie należy bagatelizować

Madison Baloy cieszy się każdym dniem, każdą chwilą i odhacza cele i marzenia ze swojej listy. Wie, że nie zostało jej już wiele czasu. Jest w czwartym stadium raka okrężnicy. Na swoim kanale na TikToku relacjonuje swoje życie, z którego stara się czerpać pełnymi garściami.

Ale Amerykanka media społecznościowe traktuje także jako narzędzie do podnoszenia świadomości na temat swojej choroby. Chce przekazać innym, że rak wcale nie musi dawać spektakularnych, oczywistych objawów. Czasami skrada się niespodziewanie, dając mylące symptomy. Chorzy niektóre objawy bagatelizują lub zrzucają na karb innych, niegroźnych dolegliwości. Tak właśnie było w jej przypadku. Madison Baloy była pewna, że przechodzi zatrucie pokarmowe. Kiedy już udała się do lekarza, okazało się, że nowotwór był już w bardzo zaawansowanym stadium.

Teraz 26-latka apeluje do innych, żeby uważnie obserwowali swój organizm. U niej występowały jakie objawy, jak:

  • bóle brzucha,
  • nudności,
  • wypadanie włosów,
  • utrata wagi,
  • spadek libido,
  • nadmierne zmęczenie,
  • apatia,
  • brak apetytu,
  • większa wrażliwość na światło,
  • zmiany w wyglądzie stolca.

Zachorowanie na nowotwór jelita grubego i okrężnicy wiąże się z wysokim ryzykiem śmiertelności, ale wczesne wykrycie raka daje choremu nadzieję na pełne wyzdrowienie. Warto jednak wiedzieć, że rak jelita grubego i okrężnicy we wczesnym stadium choroby może być przez bardzo długi czas bezobjawowy.

Brzuch kobiety

Lista 20 życzeń

Mimo że diagnoza była druzgocząca, Madison Baloy postanowiła stawić czoła chorobie. Wie, że jej szanse na długie życie nie są wielkie, ale chce zdążyć spełnić swoje plany. Stworzyła listę 20 marzeń, na której znalazły się m.in: wzięcie ślubu, wytatuowanie na sobie portretu babci, spanie pod wierzbą i wystąpienie w znanym podcaście czy poznanie słynnego szefa kuchni Gordona Ramsaya. Te dwa ostatnie udało jej się spełnić. Znany restaurator zaprosił Madison do Miami w USA, gdzie została gościem specjalnym na otwarciu nowego lokalu „Lucky Cat” w South Beach. Madison Baloy była także gościnią w podcaście Taylora Lautnera, aktora znanego z serii „Zmierzch”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez madison baloy (@fruitsnackmaddy)

Źródło: USA Today, TikTok

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.