Przejdź do treści

Fisting to idealna przygoda dla poszukiwaczy silnych doznań

Fisting to idealna przygoda dla poszukiwaczy silnych doznań; na zdjęciu para- Hello Zdrowie
Fisting to idealna przygoda dla poszukiwaczy silnych doznań Adobe Stock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Fisting jest jedną z pieszczot, która może budzić obawy przed bólem i uszkodzeniem ciała. Jednakże, przestrzegając kilku zasad, może być bezpieczna i przynosić wiele przyjemności zarówno podczas współżycia z partnerem, jak i samozadowolenia. Na czym polega fisting za pomocą pięści? 

Co to jest fisting? 

Fisting (ang. pięść) to czynność seksualna polegająca na stymulacji pochwy lub odbytu przy użyciu ręki. Wyróżnia się dwa rodzaje tej techniki – fisting głęboki (wsunięcie dłoni do łokcia) oraz płytki (wprowadzenie dłoni po nadgarstek). W obu przypadkach zaleca się korzystanie z obfitej ilości lubrykantu. Ta forma pieszczot jest praktykowana w związkach heteroseksualnych, homoseksualnych oraz podczas samodzielnego zadowalania.  

W przypadku masturbacji wykonywany jest fisting płytki. Nie trzeba obawiać się, że pochwa lub odbyt nie zmieszczą dłoni – ciało ludzkie jest elastyczne. Po przeżyciu miłosnych uniesień, ciało powraca do swojego normalnego kształtu, jednak odbyt jest zdecydowanie bardziej wrażliwym obszarem. Należy pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu odpowiednich środków ochrony. 

Jakie doznania daje fisting? 

Prawidłowo wykonany fisting pozwala przeżyć intensywne uniesienia. Wszechstronna stymulacja trudno dostępnych miejsc np. u kobiety – punkt G i inne rejony sromu, pozwala na lepsze pobudzenie niż podczas stosunku klasycznego lub oralnego. Panie mogą więc spodziewać się o wiele silniejszego orgazmu. Fisting analny również może być niezapomnianym doświadczeniem, ponieważ ręka pobudza o wiele więcej zakończeń nerwowych 

Poza aspektami fizycznymi, ta aktywność seksualna angażuje obie strony, co sprzyja budowaniu wzajemnego zaufania. 

Masturbacja może być fantastyczna tak solo, jak i w duecie / Unslpash

Dlaczego ludzie boją się uprawiać fisting? 

Fistingowi towarzyszy wiele mitów, choćby taki, że jest bolesny. Owszem, może tak się stać, jeśli nie poprzedzi go gra wstępna i nie będzie podniecenia. Podobnie jak w miłości greckiej czy w seksie pochwowym – jeśli wkładamy członek czy rękę bez pobudzenia partnerki lub partnera, ta czynność może spowodować ból, a nawet uszkodzenia.  

Ból może sprawić wkładanie ręki na sucho, bez zastosowania lubrykantu. Jak wspomniano wcześniej, nie ma też mowy o tym, że np. pochwa się rozerwie lub rozciągnie się na zawsze. Nie istnieje również możliwość, aby dłoń utknęła w danym organie.  

Przydatne rady przed fistingiem głębokim i płytkim 

Fisting głęboki może stanowić interesującą alternatywę dla osób ceniących intensywną penetrację. Trudno wykonywać go w pojedynkę, ponieważ przeszkadza w tym anatomia ciała człowieka. Najlepiej zatem, aby to dłoń partnera dostarczała przyjemności. Wariant płytki jest zdecydowanie łatwiejszy do samodzielnego wykonania. Wiele kobiet sięga po tę formę pieszczot podczas masturbacji. Mężczyźni uprawiający miłość homoseksualną, również preferują ten rodzaj aktywności. 

Do fistingu konieczny jest lubrykant, najlepiej na bazie wody. W sklepach erotycznych są dostępne także specjalne dilda w kształcie pięści. Można także kupić rękawiczki do fistingu, które pomogą zachować higienę.  

"Współcześnie coraz częściej podkreśla się korzyści z masturbacji. Wykorzystuje się ją m.in. w terapii wytrysku przedwczesnego. Ma mieć też pozytywny wpływ na jakość nasienia, ponieważ usuwa stare plemniki. Zapobiega też przerostowi prostaty. Może być również po prostu urozmaiceniem życia seksualnego i podniecającym dla partnera bodźcem. Są to więc korzyści dla związku. Oczywiście, jeśli jest ona tylko dodatkiem lub techniką pomagającą nam mieć jeszcze bardziej satysfakcjonujący seks we dwoje."

dla Hello Zdrowie mówi Anna Golan, seksuolożka

Jak uprawiać fisting analny i waginalny? 

Fisting, jak każda aktywność seksualna wymaga gry wstępnej i przygotowań. Najważniejsze kwestie, to: 

  • Higiena – konieczna jest czystość dłoni lub założenie rękawiczek do fistingu. Warto zwrócić uwagę na długość paznokci i ich czystość. 
  • Pieszczoty – są niezbędne, aby się rozluźnić mięśnie pochwy i zwieracza odbytu. Można pieścić językiem i masować okolice intymne. Powinno się to odbywać w tempie, jaki akceptują partnerzy, niezbyt szybko. W przypadku odbytu może to trwać znacznie dłużej, bo nie jest on tak elastyczny jak pochwa.  
  • Rozpoczynanie penetracji od włożenia jednego lub dwóch palców, a jeśli nie napotka się oporu mięśni, kolejnych – na początku można masować wnętrze pochwy i odbytu dłonią ze złączonymi, wyprostowanymi palcami, wykonując ruchy w tempie dostosowanym do preferencji partnera. Ułożenie dłoni w pięść powinno nastąpić dopiero wtedy, gdy nie wyczuwa się oporu ciała drugiej osoby. 

Dla bardziej doświadczonych wyjątkowym doznaniem może być fisting podwójny – jednoczesne pieszczenie pochwy i odbytu. Podczas pieszczot ważne jest, by być uważnym na sygnały drugiej strony i reagowanie na jej doznania i sugestie. Jeśli sygnalizuje dyskomfort, należy przerwać.   

 

Bibliografia:  

  1. Lew-Starowicz Z., Miłość i seks: słownik encyklopedyczny, wyd. “Europa”, 1999.  
  2. https://www.researchgate.net/publication/359969660_Adventures_in_fisting [dostęp: 07.04.2024] 
  3. Kim J.E., Cho Y. R., A Case Report of Fatal Vaginal and Anal Fisting, Korean J Leg Med 2013;37:157-160.  

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: