3 min.
Fitolizyna na problemy z nerkami i układem moczowym

Fitolizyna — co powinniśmy o niej wiedzieć i jak pomaga chronić nasz układ moczowy? Sprawdź!
Fitolizyna to jeden z najczęściej stosowanych preparatów na problemy z nerkami i układem moczowym. Wiele osób jednak nie zna do końca właściwości i działania fitolizyny oraz zastanawia się nad jej zastosowaniem. Jakie są wskazania do jej zastosowania i jak wpływa na organizm ludzki.
Spis treści
Czym jest fitolizyna?
Fitolizyna to sprawdzony i tradycyjny produkt medyczny. Znajduje zastosowanie w różnego rodzaju chorobach układu moczowego. Jest to preparat dostępny w postaci pasty stosowanej doustnie lub w formie kapsułek. Jego dawkowania określonego przez lekarza lub farmaceutę należy ściśle przestrzegać. Fitolizyna dostępna jest we wszystkich aptekach. Jej głównym działaniem jest usprawnienie pracy nerek i układu moczowego. Fitolizyna stworzona jest na bazie ziół. Jej zadaniem jest usuwanie z organizmu szkodliwych efektów przemiany materii. Uważana jest za bezpieczny preparat – stosowanie go nie może zastąpić jednak zdrowego trybu życia. Fitolizyna działa zatem pomocniczo i nie pełni funkcji samodzielnie leczniczej.
Preparat należy przechowywać w temperaturze poniżej 25 stopni w zacienionym miejscu oraz w oryginalnym opakowaniu, w miejscu niedostępnym dla dzieci. Fitolizyna spożywana w postaci pasty i roztworu jest przeważnie pita 3 – 4 razy dziennie (rozpuszcza się ją w połowie szklanki wody). Ostateczne dawkowanie należy jednak potwierdzić u lekarza, farmaceuty bądź stosować preparat zgodnie z ulotką.
Jakie właściwości ma fitolizyna?
Fitolizyna to preparat o wielu właściwościach – działa przeciwzapalnie oraz bakteriobójczo. Jedną z ważniejszych właściwości fitolizyny jest zapobieganie powstawaniu kamieni moczowych. Dzieje się tak za sprawą normalizacji równowagi koloidowo krystaloidów. Fitolizyna wykazuje też właściwości, które pomagają wydalać kamienie z nerek oraz piasek. Ma działanie moczopędne i rozkurczające.
Fitolizyna — kiedy stosować?
Fitolizyna jest stosowana głównie podczas schorzeń związanych z układem moczowym – najczęściej, w przypadku zakażenia i stanów zapalnych dróg moczowych. Może być również stosowana przy kamicy dróg moczowych oraz profilaktycznie (również przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią)
Fitolizyna — przeciwwskazania
Choć fitolizyna jest pomocna przy wielu problemach zdrowotnych, posiada jednak pewne przeciwwskazania. Nie powinny zażywać jej osoby z niewydolnością serca oraz niewydolnością nerek. Fitolizyna nie posiada żadnych udowodnionych poważnych działań i skutków ubocznych. Jedynym minusem, z którym należy się liczyć jest nadwrażliwość na promienie UV oraz problemy gastryczne (występujące przy znacznym przedawkowaniu).
Fitolizyna może nasilać działanie pewnych leków takich jak preparaty hipoglikemizujące, inhibitory monoaminooksydazy czy doustne leki przeciwzakrzepowe. Może przy tym hamować działanie aminopiryny, paracetamolu oraz pentobarbitalu. Nie wpływa negatywnie na prowadzenie pojazdów.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

08.02.2023
„Niektórzy ze strachu próbują leczyć się sami. Poznałam historię pacjenta, który wywiercił sobie dziurę w zębie przy pomocy wiertła budowlanego”. O dentofobii mówi Agnieszka Fiedorowicz

07.02.2023
Agnieszka Matan: „Powiedzmy to głośno: zdarza się, że człowiek z cukrzycą się upije czy zje pizzę”

06.02.2023
Alicja Czarnecka: „Zakończyłam leczenie onkologiczne z ogromnym apetytem na życie. Nie sądziłam, że depresja dopadnie mnie po czasie”

05.02.2023