Przejdź do treści

Masz brzuch stresowy? Pani Fizjotrener ma dla ciebie kilka ćwiczeń

Ćwiczenia na stresowy brzuch / istock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Brzuch stresowy ma wyraźną linię odcinającą w połowie. Najczęściej górna część brzucha jest mocno napięta i płaska, a dolna odstaje. Właśnie odkryłaś, że jesteś jego posiadaczką? Gosia Włodarczyk, czyli Pani Fizjotrener, ma dla ciebie kilka ćwiczeń, od których powinnaś zacząć, pracując z ciałem.  

Ćwiczenia na stresowy brzuch

Przedstawione przez fizjoterapeutkę ćwiczenia to jedynie domowe sposoby. Należy więc pamiętać, że zawsze warto udać się do fizjoterapeuty. Co jednak możemy dla siebie zrobić, gdy wizyta u specjalisty zaplanowana jest dopiero za kilka tygodni, a twój brzuch już teraz potrzebuje pomocy?

Pani Fizjotrener poleca kilka prostych ćwiczeń:

  1. Zaczynamy od odblokowania pracy przepony. Połóż dłonie na dolne żebra i dociśnij lekko, kiedy robisz wdech, dolne żebra mocno napierają na dłonie, a wydech jest swobodny bez docisku, powtórz 5 razy.
  2. Potem wykonaj kilka spokojnych oddechów w dolne żebra.
  3. Polecam poleżeć 5-10 minut na macie do akupresury, jeśli masz lub porolować górną część brzucha pod żebrami twardą piłeczką.
  4. Połóż się na boku i z każdym wydechem wykonuj skręt tułowia, staraj się nie ruszać miednicą.
  5. Teraz na koniec odpoczywaj po 5 min. na każdym boku w tej pozycji: jedna joga zgięta, jedna (górna) wyprostowana, pod bok między biodro, a dolne żebra włóż zwinięty koc/ twardą poduszkę/ wałek i połóż się, wyciągając jedną rękę. Oddychaj spokojnie w dolne żebra.
  6. Dodatkowo polecane są jeszcze delikatne wygięcia do tyłu, które możesz wpleść w te ćwiczenia.
Kobieta

Pani Fizjotrener – kim jest?

Za profilem Pani Fizjotrener kryje się Gosia Włodarczyk, która jest fizjoterapeutką i trenerką personalną. W mediach społecznościowych chętnie dzieli się wiedzą medyczną. Specjalistka w ciekawy i przystępny sposób przekazuje rzeczy, o których głośno się nie mówi. W swojej praktyce w szczególności zajmuje się terapią mięśni dna miednicy, blizn oraz rozejścia mięśnia prostego brzucha.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Gosia Włodarczyk (@pani_fizjotrener)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.