Kasia Bigos i Andrzej Bogdał Mocny brzuch od A do Z. Spróbuj ćwiczeń z Kasią Bigos Trening na brzuch nie musi ograniczać się do tradycyjnych spięć. Właściwie to nawet nie powinien. Na jakie ćwiczenia postawić, by popracować nad całym gorsetem mięśniowym – zarówno tym bardziej powierzchownym, jak i… 09.05.2022 3 min.
Ewa Wojciechowska Zmagasz się z nadmiernymi wzdęciami? Wystarczy kilka ruchów, by poczuć ulgę "Dzięki odpowiedniej technice głaskania brzucha i okrężnym ruchom, pobudzana jest praca i napięcie mięśni narządów pokarmowych, co korzystnie wpływa na perystaltykę naszych jelit” – mówi o masażu na wzdęcia dietetyczka… 22.02.2022 8 min.
Patrycja Nawojowska Hepatomegalia – przyczyny, objawy i leczenie powiększonej wątroby Hepatomegalia (powiększenie wątroby) to objaw, który pojawia się w wielu jednostkach chorobowych. Wyczuwana palpacyjnie lub obserwowana w USG zmiana wielkości wątroby może wynikać z zapalenia wątroby, infekcji czy schorzeń dróg… 24.01.2022 4 min.
Ewa Wojciechowska „Miękki brzuch to też dobry seks”. Pani Fizjotrener ostrzega, że zbyt twardy brzuch ma negatywny wpływ na zdrowie kobiet "Kobiety z twardymi brzuchami mają problemy z nadmiernym napięciem dna miednicy, co się przekłada na ból, gorsze czucie czy słabsze orgazmy" - wyjaśnia fizjoterapeutka Gosia Włodarczyk. Ekspertka znana w mediach społecznościowych… 24.01.2022 3 min.
Ewelina Kaczmarczyk Po świętach dokucza ci ból brzucha? Sprawdź, jak możesz się z nim uporać domowymi sposobami Święta, święta... i po świętach. Ale ból brzucha po bożonarodzeniowym obżarstwie często zostaje z nami na dłużej. Jak sobie z nim poradzić? Podpowiada na swoim profilu @chemiazdrowa na Instagramie chemiczka i doktorantka na… 27.12.2021 3 min.
Katarzyna Grzyś-Kurka Woda w brzuchu – przyczyny, objawy, leczenie Woda w brzuchu jest symptomem wielu chorób. Najczęściej jest spowodowana marskością wątroby, ale może być wywołana także przez rozwijający się nowotwór czy niewydolność serca. Tylko diagnoza lekarza poparta diagnostyką… 10.12.2021 5 min.
Patrycja Nawojowska Rak jelita grubego – przyczyny, objawy, leczenie i rokowania Rak jelita grubego to jeden z najczęstszych nowotworów złośliwych w Polsce i na świecie. Objawy raka jelita grubego są charakterystyczne dla poszczególnych lokalizacji guza i występują zwykle już w stadium zaawansowanym, dlatego… 30.11.2021 11 min.
Ewelina Kaczmarczyk „Wiecie, dlaczego nasza skóra traci elastyczność, pojawiają się na niej rozstępy i cellulit?” – pyta swoje obserwatorki Ola Żebrowska i pokazuje całą prawdę o swoim brzuchu Pomarszczona skóra z rozstępami to coś, co rzadko można zobaczyć w mediach społecznościowych. Aleksandra Żebrowska jednak po raz kolejny przełamuje tabu i wyłamuje się ze schematów panujących na Instagramie, pokazując w… 29.11.2021 3 min.
Natalia Suchocka Rak trzustki – objawy, rokowania, przyczyny. Ile się żyje? Rak trzustki to choroba, która występuje stosunkowo rzadko – stanowi on niewiele więcej niż 2 proc. przypadków rozpoznanych nowotworów. Pierwsze objawy raka trzustki są niepozorne – są to zwykle wzdęcia i bóle brzucha. Dopiero… 01.11.2021 9 min.
Ewelina Kaczmarczyk Brzuch jak balon? 3 ruchy na mniejszy brzuch na już! Poleca Pani Fizjotrener Zdarza ci się, że nie możesz dopiąć guzika w ulubionych jeansach, a już jesteś spóźniona do pracy? Gosia Włodarczyk, znana w sieci jako Pani Fizjotrener, ma na to sposób. Na swoim profilu na Instagramie pokazuje, jak w 3 prostych… 25.10.2021 3 min.
Małgorzata Różańska Masz brzuch jak balon? Sprawdź, jak możesz zapobiec wzdęciom Śmichy-chichy, wstydliwy temat. Ale gdy problem wzdęć dotyczy nas samych, to już śmiesznie nie jest. Ból, dyskomfort, zakłopotanie. Co robić, by ten przykry stan przytrafiał się nam jak najrzadziej? 17.10.2021 4 min.
Natalia Suchocka Wady i choroby wrodzone dróg żółciowych – objawy, leczenie Wady i choroby wrodzone dróg żółciowych to anomalie, które są spotykane stosunkowo rzadko. Często dają pierwsze objawy od razu po urodzeniu. Niekiedy jednak na symptomy trzeba poczekać dłużej. Niektóre z nich wykrywane są… 13.10.2021 5 min.
Patrycja Nawojowska Kamica przewodowa – objawy, diagnostyka, leczenie i dieta Kamica przewodowa objawia się bólem w prawym podżebrzu, żółtaczką i świądem skóry. Symptomy te pojawiają się w odpowiedzi na kamienie zalegające w przewodach żółciowych. Powstałe złogi utrudniają odpływ żółci, co w… 25.09.2021 4 min.
Katarzyna Grzyś-Kurka Liposukcja brzucha – rodzaje, przebieg, przeciwwskazania Problem z otyłością w Polsce jest coraz poważniejszy. Ponad 14 proc zgonów spowodowanych jest problemami zdrowotnymi wywołanymi ponadnormatywną wagą. Rozwiązaniem problemu rozrośniętej tkanki tłuszczowej, która gromadzi się… 20.09.2021 6 min.
Patrycja Nawojowska Giardioza – objawy i leczenie zakażenia Giardia lamblia Giardioza należy do częstych zakażeń pasożytniczych, charakterystycznych dla krajów rozwijających się. Wywołujący ją wiciowiec Giardia lamblia u wielu osób nie powoduje żadnych objawów chorobowych, ale czasem prowadzi do… 29.08.2021 4 min.
Ewa Wojciechowska Pani Fizjotrener: Wyobraź sobie, co się dzieje z powietrzem w balonie, kiedy ściśniesz go po bokach. To samo się dzieje w brzuchu, gdy wkładasz ciasne spodnie "Gdy ściśniesz balon z góry, tak wygląda sytuacja w jamie brzucha, kiedy przesz w toalecie na bezdechu!" - alarmuje fizjoterapeutka Gosia Włodarczyk 06.08.2021 3 min.
Patrycja Nawojowska Choroba Menetrier’a – objawy, diagnostyka i leczenie Choroba Menetrier'a (MD) to rzadka choroba zapalna o nieznanej etiologii. W wyniku rozrostu fałdów błony śluzowej żołądka u pacjentów pojawiają się różne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, w tym bóle w nadbrzuszu,… 25.07.2021 5 min.
Ewa Wojciechowska „Noszenie szpilek nie jest dobre dla kobiecego zdrowia” – przestrzega Pani Fizjotrener "Rodzaj obuwia jaki nosimy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie" - ostrzega fizjoterapeutka. Wyjaśnia, jak noszenie szpilek wpływa na mięśnie dna miednicy i brzucha. 23.07.2021 4 min.
Justyna Makowska-Tomalczyk Kolczyk w pępku – rodzaje, pielęgnacja rany, gojenie Kolczyk w pępku, choć znany był już w starożytnym Egipcie, uznaje się za jeden ze sposobów współczesnego ozdabiania ciała. Dla jednych to podkreślenie strefy erogennej u kobiet, dla innych – niepotrzebna ozdoba. Zanim… 14.06.2021 6 min.
Justyna Mazur Badania obrazowe – rodzaje, wskazania, przebieg badania Badania obrazowe to procedury diagnostyczne pozwalające na dokładne zobrazowanie wewnętrznych struktur ciała. Podstawowy podział badań diagnostycznych obejmuje metody konwencjonalne, do których zaliczane są zdjęcia rentgenowskie, a… 06.06.2021 6 min.
Justyna Makowska-Tomalczyk Pas neoprenowy – co to jest, działanie, jaki wybrać, opinie Szukając sposobów na szybsze i bardziej efektywne pozbycie się tkanki tłuszczowej, wiele osób chętnie sięga po akcesoria, które mają ułatwić ten proces. Jednym z nich jest pas neoprenowy. Jego zwolennicy twierdzą, że sprzyja on… 27.05.2021 5 min.
Ewelina Kaczmarczyk Badanie jamy brzusznej u flebologa? Dr n. med. Łukasz Paluch wyjaśnia, dlaczego jest ono niezbędne "Często moi pacjenci zastanawiają się, dlaczego podczas wizyty badam oprócz nóg również jamę brzuszną. Jaki związek ma brzuch z żylakami na nogach?" - pisze na swoim profilu na Instagramie flebolog dr n. med. Łukasz Paluch.… 24.05.2021 3 min.
Ewa Wojciechowska Stałe wciąganie brzucha nie jest zdrowe. Nie powinnaś tego robić "Stałe wciąganie brzucha i chodzenie z wciągniętym brzuchem jest dla kobiety szkodliwe" - pisze na swoim koncie na Facebooku Gosia Włodarczyk. Fizjoterapeutka tłumaczy, na jakie konsekwencje zdrowotne narażamy się, gdy praktykujemy… 23.05.2021 3 min.
Patrycja Nawojowska Torbiele trzustki – objawy, diagnostyka, leczenie i dieta Torbiele trzustki to patologiczne twory wypełnione płynem trzustkowym, zlokalizowane w głowie, trzonie lub ogonie trzustki. Torbiele rzekome zazwyczaj są niegroźnymi zmianami niewymagającymi interwencji medycznej, natomiast torbiele… 17.05.2021 4 min.
Magdalena Bury Masz brzuch stresowy? Pani Fizjotrener ma dla ciebie kilka ćwiczeń Brzuch stresowy ma wyraźną linię odcinającą w połowie. Najczęściej górna część brzucha jest mocno napięta i płaska, a dolna odstaje. Właśnie odkryłaś, że jesteś jego posiadaczką? Gosia Włodarczyk, czyli Pani… 08.04.2021 3 min.
Patrycja Nawojowska Żołądek – budowa, funkcje i najczęstsze choroby Żołądek to worek mięśniowy, który zmienia swoje położenie w zależności od stopnia wypełnienia treścią pokarmową. Zaburzenia jego pracy mogą być odczuwane m.in. jako piekący ból w nadbrzuszu oraz poposiłkowe uczucie… 22.03.2021 5 min.
Natalia Suchocka Mięśnie brzucha – podział, anatomia, funkcje Mięśnie brzucha wpływają na prawidłową postawę ciała oraz stabilizują kręgosłup. A to dopiero początek ich możliwości. W ludzkim ciele można wyróżnić aż dziewięć ich rodzajów, podzielonych na dwie grupy. Przeczytaj ten… 03.02.2021 7 min.
Milena Marchewka Kresa biała – anatomia. Rozstęp i przepuklina kresy białej Kresa biała jest łącznotkankową strukturą biegnącą od dolnej części mostka do kości łonowej. Odpowiada m.in. za łączenie prawej i lewej strony mięśnia prostego brzucha (tworzącego "sześciopak”). Rozciągnięcie jej… 26.01.2021 5 min.
Patrycja Nawojowska Śledziona – położenie, budowa, funkcje i choroby śledziony Śledziona to narząd pełniący w organizmie funkcje odpornościowe. Znajduje się pod lewym żebrem, a jego wielkość zależna jest od stopnia wypełnienia krwią. Powiększenie śledziony, czyli tzw. splenomegalia może pojawić się w… 20.01.2021 6 min.
Joanna Germak Co słychać? O dziwnych odgłosach organizmu Burczenie, strzelanie, pykanie, skrzypienie, gwizdanie, świszczenie, dzwonienie, skrzypienie! Organizm to wielka orkiestra. Jak sprawdzić, czy wszystko gra? 10.01.2021 8 min.
Patrycja Nawojowska Tomografia komputerowa jamy brzusznej – ile trwa, kontrast Tomografia komputerowa (TK) jamy brzusznej to nowoczesna metoda diagnostyczna oparta na działaniu promieni rentgenowskich. Badanie obrazowe stosuje się w celu wykrycia zmian nowotworowych w obrębie narządów jamy brzusznej, krwawień z… 20.11.2020 5 min.
Milena Marchewka Tomografia komputerowa jamy brzusznej – ile trwa, kontrast, cena Tomografia komputerowa jamy brzusznej jest badaniem służącym do oceny zmian w narządach i innych strukturach w obrębie tej przestrzeni ciała. Można ją wykorzystać m.in. do diagnostyki chorób jelit, wątroby, trzustki, naczyń… 06.11.2020 4 min.
Magdalena Bury Katarina Hellstrom: „Obecnie modne jest posiadanie twardego, wciągniętego i płaskiego brzucha. Przepraszam za mocne słowa, ale to powolne samobójstwo” Kobiety zazwyczaj nie lubią swoich brzuchów. Bo są za duże, z rozstępami, wałeczkami albo zbyt wypukłe. W związku z tym wiele z nas robi wszystko, by ten swój nielubiany brzuch schować. Często katujemy się treningami, by pozbyć… 07.10.2020 9 min.
Ewa Wojciechowska Maffasion o swoim brzuchu tydzień po porodzie: Nie mam kompleksu swojego ciała. To ciało urodziło małego człowieka. To jest moc! "Pokazuję coś, bo zawsze mnie to ciekawiło, jak zachowuje się ciało po ciąży, jak szybko dochodzi się do siebie" - mówiła Maffashion 19.09.2020 3 min.
Kasia Bigos i Andrzej Bogdał Trening ABS na brzuch – ćwiczenia z hantlami, efekty Trening mięśni brzucha? Powinien być kompleksowy – to na pewno. Poznaj i dodaj do swojego zestawu ćwiczenia na brzuch z hatlami. Uwaga – wykonywane na stojąco! 16.08.2020 4 min.
Ewa Wojciechowska Nosisz ciasne spodnie lub ściskasz brzuch gorsetem? To może grozić poważnymi konsekwencjami Do czego prowadzi ściskanie brzucha? Pogorszy jego wygląd, spowoduje obrzęki, osłabi dno miednicy i pogorszy wyglą blizny po cesarskim cięciu. 15.08.2020 3 min.
Anna Jastrzębska Twardy brzuch w ciąży, a do porodu jeszcze za daleko. Kiedy jest to niepokojący sygnał? Twardy brzuch ciężarnej może niepokoić. Choć zwykle nie jest powodem do zmartwień, warto zachować czujność, bo w początkowych tygodniach ciąży może stanowić zagrożenia dla płodu. Pisze o tym Anna Bulczak na instagramowym… 13.08.2020 5 min.
Magdalena Bury Czy ktoś powiedział ci, że bycie mamą boli? Blogerka Klaudia Tokarz-Laska porusza w sieci ważny temat Ciąża boli. Poród boli. Karmienie piersią boli. Karmienie mlekiem modyfikowanym też boli. Bycie mamą boli. Pisze o tym Klaudia Tokarz-Laska, blogerka znana w mediach społecznościowych jako "Kłębek uczuć". "To, że odczuwasz ten… 23.07.2020 5 min.
Magdalena Bury Natalia Białobrzeska o brzuchu w połogu: „Próbuję być w kontakcie ze swoim ciałem, które nadal zasługuje na akceptację i uwagę” "Drugi tydzień połogu za mną. Ja i mój brzuch. Głaszczę go czasami z ciążowego przyzwyczajenia. Po chwili łapię się, że 'przecież już tam nikogo nie ma'. Jakbym w pierwszym odruchu chciała sobie powiedzieć: 'Co Ty robisz?… 22.07.2020 5 min.
Milena Marchewka Wzdęcia – przyczyny i sposoby na wzdęty brzuch Wzdęcia objawiają się uczuciem rozpierania - czujesz się jakbyś połknęła balon, który rozszerza się i uciska brzuch. Z pewnością każdy to kiedyś przeżył. Wzdęcia stanowią jedną z najczęstszych dolegliwości ze strony… 19.06.2020 10 min.
Kasia Bigos i Andrzej Bogdał Ćwiczenia na brzuch na drążku – ćwiczenia na boki brzucha Jeśli trenujesz mięśnie brzucha, nie zapominaj, że istnieją także mięśnie skośne, na które trzeba zwrócić nie mniejszą uwagę. My mamy na to metody! 13.06.2020 3 min.
Alicja Kaczmara Przepuklina pępkowa u dzieci i dorosłych – objawy i leczenie Przepuklina pępkowa występuje u ok. 2% wszystkich noworodków, a czynnikiem predysponującym jest wcześniactwo. Może pojawić się również u dzieci starszych i dorosłych. W większości przypadków zalecaną metodą leczenia jest zabieg operacyjny. 04.06.2020 6 min.
Ewelina Kaczmarczyk #Mambrzuch. Trenerka personalna zachęca, by pokochać swoje brzuchy "Każda z nas ma inną, wyjątkową, jedyną w swoim rodzaju twarz, zatem z jakiego powodu akurat brzuchy chciałybyśmy mieć identyczne? Skąd w nas hasło 'idealny brzuch?' " - pyta trenerka personalna Joanna Jaworska, autorka profilu w… 26.05.2020 5 min.
Ewa Wojciechowska Anna Lewandowska pokazała brzuch 17 dni po porodzie. „Ciało kobiety może wiele” – pisze trenerka Anna Lewandowska 6 maja urodziła drugie dziecko. Teraz pokazuje, jak wygląda jej brzuch 17 dni po porodzie. Wszystko dzięki treningom w ciąży 25.05.2020 3 min.
Kasia Bigos i Andrzej Bogdał Brzuszki na piłce – pilates z piłką dla każdego Ćwiczycie mięśnie brzucha? Jeśli szukacie czegoś, co poprawi efektywność takiego treningu, koniecznie sięgnijcie po piłkę Body Ball! 14.04.2020 5 min.
Marta Dragan Po treningu przeczytała: „ale masz tłuszcz na brzuchu”. W odwecie podała kilka faktów na temat tej części ciała Eliza Wydrych, blogerka znana na Instagramie jako Elajza, opublikowała w mediach społecznościowych krótkie wideo z treningu jogi. Tuż po publikacji otrzymała wiadomość: „Ale masz tłuszcz na brzuchu, na Twoim miejscu bym go nie… 27.01.2020 7 min.
Ewa Wojciechowska Jesteś toaletową czytaczką? Czytasz, kichasz, wycierasz nos, siedząc na toalecie? W ten sposób niszczysz sobie zdrowie. Rozmawiamy z Panią Fizjotrener Czytanie w toalecie. Ręka w górę, kto choć raz nie czytał w toalecie. Jak się okazuje ta wielbiona przez wielu czynność mocno osłabia mięśnie dna miednicy, 04.12.2019 5 min.
Magdalena Bury Magda Mołek zapytana o ciążę: w kwestii rozmiarów brzucha, dawno już pożegnałam swój perfekcjonizm Magda Mołek zastąpiła Joannę Krupę podczas finału "Top Model". Prowadząca tego wieczoru postawiła na dopasowaną sukienkę, która uwydatniała jej kobiece kształty, w tym lekko zaokrąglony brzuch. "Czy to ciąża?" -… 03.12.2019 4 min.