Przejdź do treści

Peegasm – co to takiego? Jak wpływa na układ moczowy?

Peegasm – co to takiego?  Pexels.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

Dążenie do przyjemności jest naturalną skłonnością człowieka. Dziś, kiedy społeczeństwo jest znacznie bardziej wyzwolone niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu, wiele osób szuka nowych sposobów, by osiągać znacznie większe doznania seksualne. Pojawia się więc wiele nowych gadżetów i eksperymentów, które czasem mogą okazać się niebezpieczne. Jedną z metod, by osiągnąć większy orgazm, jest peegasm, jednak częste praktykowanie go może nieć ze sobą przykre konsekwencje.

Współcześni ludzie są świadomi swojej seksualności. Partnerzy wspólnie dążą do zaspokajania swoich potrzeb. W związku z tym chętniej eksperymentują, testują nowe metody, które mają zwiększyć ich doznania. Jedną z nich jest peegasm, czyli orgazm, który wiąże się z oddawaniem moczu. Na czym dokładnie polega i dlaczego może zaszkodzić?  

Czym jest peegasm? 

Peegasm to połączenie dwóch angielskich słów: „pee”, czyli oddawanie moczu i „orgasm”, czyli orgazm. Jest to doznanie seksualne, które wywoływane jest na skutek długotrwałego wstrzymywania moczu. Może też mieć ono miejsce, jeśli oddamy mocz podczas podniecenia seksualnego, np. przerywając współżycie. 

O ile w pierwszym przypadku wywoływanie go celowo może przynieść wiele szkód dla zdrowia i spowodować np. zakażenie układu moczowego, o tyle w drugim jest to normalne i bezpieczne dla zdrowia. 

Człowiek osiąga orgazm po kilku fazach podniecenia seksualnego, wówczas uwalnia się całe napięcie, pojawia się uczucie przyjemności i rozluźnienia. Peegasm daje taką ulgę w trakcie oddania moczu, którego się dużo nagromadziło. Wówczas opróżnienie pęcherza jest wyczekiwane, sprawia, że czujemy się lepiej.

W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:

NOWOŚĆ
Zdrowie intymne i seks
Podpaska wielorazowa WIMIN Pad
od 30,00 zł
Zdrowie intymne i seks
WIMIN majtki menstruacyjne Light
90,00 zł
Zdrowie intymne i seks
Wimin Serum intymne, 100 ml
79,00 zł
BESTSELLER
Zdrowie intymne i seks
WIMIN majtki menstruacyjne
90,00 zł
Zdrowie intymne i seks
Wimin Serum intymne, 50 ml
59,00 zł

Skąd bierze się przyjemność z peegasmu? 

Układ moczowy, rozrodczy, często jest łączony z narządami płciowymi. Wszystkie znajdują się blisko siebie. 

Jeśli długo nie oddajemy moczu, wówczas pęcherz jest przepełniony. Naciska na strefy erogenne, a więc powoduje stymulację m.in. cewki moczowej i łechtaczki. Gdy wydalamy mocz, pojawia się silne uczucie ulgi, które właśnie porównuje się do orgazmu, szczególnie że związane jest i z układem moczowym, i płciowym.  

Peegasm to nie jedyny orgazm, który ma związek z układem moczowym. Wyróżnia się też orgazm:  

  • cewki moczowej,  
  • moczowy.  

Orgazm cewki moczowej wymiennie określa się orgazmem punktu U. Przyjemność jest osiągana dzięki stymulacji miejsc wokół cewki.  

Z kolei orgazm moczowy to pobudzenie przestrzeni Gräfenberga, czyli tzw. punktu G. Orgazm moczowy może też wystąpić u pań mających dolegliwości związane z układem moczowym lub mięśniami dna miednicy. Podczas jego występowania dochodzi do wydalania z organizmu płynu, który wygląda jak rozwodniony mocz.

Czy mężczyźni również mogą osiągnąć peegasm? 

Peegasm jest najczęściej doświadczany przez kobiety. Nic więc dziwnego, że panowie zastanawiają się, czy również mogą osiągnąć taką przyjemność. Jest to możliwe, aczkolwiek trudniejsze.  

By mieć peegasm zarówno kobieta, jak i mężczyzna, muszą maksymalnie długo wstrzymać oddawanie moczu. Później, gdy dochodzi do opróżniania pęcherza – pojawia się duża przyjemność, ponieważ organizm odczuwa wielką ulgę. I to właśnie ta przyjemność, jest porównywana z doznaniami, jakie niesie orgazm osiągany na skutek współżycia seksualnego. 

Peegasm może być niebezpieczny dla zdrowia  

Regularne wstrzymywanie moczu, by przeżyć peegasm może nieść ze sobą przykre konsekwencje zdrowotne. Mogą wówczas pojawić się:  

  • problemy z nerkami (wstrzymywanie moczu zwiększa ryzyko pojawienia się kamieni nerkowych); 
  • infekcje dróg moczowych; 
  • stany zapalne; 
  • rozciągnięcie pęcherza, przez co może później dochodzić do nietrzymania moczu; 
  • rozerwanie pęcherza (rzadko do tego dochodzi, jednak nadciśnienie wywołane zbyt dużą ilością moczu może w ekstremalnych przypadkach do tego doprowadzić). 

W przypadku mężczyzn częste wstrzymywanie moczu może skutkować nie tylko urazami pęcherza oraz cewki moczowej, ale też obrzękiem prostaty.

Są bezpieczniejsze sposoby, by osiągnąć orgazm 

Peegasm nie jest dobrym sposobem na osiągnięcie przyjemności. Jest wiele innych, znacznie bezpieczniejszych sposobów. Lepiej zastosować masturbację, czyli stymulować różne części swojego ciała, poznając obszary narządów płciowych i ucząc się, co daje największą przyjemność.  

Można też spróbować znaleźć różnego rodzaju bodźce zewnętrzne, które przyniosą przyjemność, porównywalną do ulgi podczas peegasmu. Mogą to być bodźce wizualne, fizyczne czy słuchowe, które przyczynią się do pojawienia się podniecenia.  

Źródła:  

  1. https://www.adammichalski.pl/czym-jest-peegasm-i-jak-wplywa-na-uklad-moczowy/; dostęp: 15.02.2023 r.  
  1. https://www.healthline.com/health-news/pee-gasms-happen-and-its-natural#Is-a-pee-gasm-safe?; dostęp: 15.02.2023 r.  
  1. https://www.medicalnewstoday.com/articles/pee-orgasm; dostęp: 15.02.2023 r.  

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Trendy w seksie, których potrzebujemy tej wiosny

„Tym, co odróżnia duży apetyt na seks od kompulsywnych zachowań seksualnych, jest odczuwane cierpienie” – mówi seksuolożka Beata Kuryk-Baluk

„Rodzice boją się, że zrobią coś źle – nadużyją dziecko, albo nauczą czegoś, czego potem się nie oduczy i będzie nieszczęśliwe”. O prawidłowym wspieraniu dziecięcej seksualności mówi Małgorzata Iwanek

Prezerwatywy

Co osłabia skuteczność prezerwatywy?

Dlaczego nie mam orgazmu? 9 możliwych przyczyn

Kobieta siedzi w rzędzie na krześle

Co dzieje się z twoim organizmem, jeśli unikasz seksu? Może to wpływać na samoocenę i pewność siebie

7 gadżetów erotycznych, o których prawdopodobnie nie słyszałaś

Co obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Wyjaśnia Fundacja SEXED.PL

Co obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Wyjaśnia Fundacja SEXED.PL

Inaczej, czyli jak? Czym jest kink w seksie, jakie są jego zalety i na co trzeba uważać

„W naszej kulturze bardzo dużo presji nakłada się na pierwszy seks – moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie” – mówi seksuolożka Paulina Jęczmień

Czym jest sapioseksualizm, jakie ma znaczenie i co warto o nim wiedzieć?

kobieta i mężczyzna siedzą w łóżku

Seks podczas okresu – czy można go uprawiać? Fakty i mity

„Dobry seks to taki w kontakcie z własnym ciałem, emocjami i drugim człowiekiem. Nawet jeżeli miedzy kochankami nie ma miłości” – mówi Marta Niedźwiecka, psycholożka i sex coach

61-letnia Suzanne Noble udowadnia, że seksualność nie zna wieku. Jej sklep erotyczny dla seniorów to prawdziwy hit!

61-letnia Suzanne Noble udowadnia, że seksualność nie zna wieku. Jej sklep erotyczny dla seniorów to prawdziwy hit!

„Instagram sprawia, że wiele kobiet zamyka się na swoją seksualność. Czują się niewystarczające. A seks jest przecież o czymś innym!”. O projekcie „Sexperience” mówi aktorka Anna Karczmarczyk

Dr Bartosz Szetela /fot. archiwum prywatne

Dr Bartosz Szetela: Oficjalne statystyki – tysiąc zdiagnozowanych kił, tysiąc zdiagnozowanych rzeżączek – należałoby pomnożyć razy 10 bądź 20

Czy można osiągnąć orgazm przez stymulację piersi albo... kolana? Na te i inne pytania o łóżkowych doznaniach odpowiada Aga Szuścik

Czy można osiągnąć orgazm przez stymulację piersi albo… kolana? Na te i inne pytania o łóżkowe doznania odpowiada Aga Szuścik

„Wyniki badań są bezlitosne: trudności seksualne są w cukrzycę wpisane”. O seksualności w cukrzycy mówi Paulina Trojanowska-Malinowska

Dobry seks – różnica wieku czyni cuda

Różnica wieku między partnerami? Może się okazać spełnieniem seksualnych marzeń

Seksualny savoir vivre, czyli czego w łóżku robić nie wypada, a co jest w dobrym tonie. Podpowiada edukatorka seksualna

Seksualny savoir vivre, czyli czego w łóżku robić nie wypada, a co jest w dobrym tonie. Podpowiada edukatorka seksualna

Popęd seksualny - jak zmienia się na przestrzeni lat? Wywiad z seksuologiem - dr Hanną Elżanowską

Popęd seksualny – jak zmienia się na przestrzeni lat? Wyjaśnia seksuolożka

„Warto czasem przełączyć się na autopilota”. Jak medytacja, uważność i techniki oddechowe mogą poprawić nasze życie seksualne, mówi seks coach Justyna Płonka

Para na kanapie

Seks analny – co to jest i jakie są najlepsze pozycje analne?

Masturbacja może być jeszcze przyjemniejsza. Poznaj sposoby masturbacji

×