Przejdź do treści

Peegasm – co to takiego? Jak wpływa na układ moczowy?

Peegasm – co to takiego?  Pexels.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Dążenie do przyjemności jest naturalną skłonnością człowieka. Dziś, kiedy społeczeństwo jest znacznie bardziej wyzwolone niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu, wiele osób szuka nowych sposobów, by osiągać znacznie większe doznania seksualne. Pojawia się więc wiele nowych gadżetów i eksperymentów, które czasem mogą okazać się niebezpieczne. Jedną z metod, by osiągnąć większy orgazm, jest peegasm, jednak częste praktykowanie go może nieć ze sobą przykre konsekwencje.

Współcześni ludzie są świadomi swojej seksualności. Partnerzy wspólnie dążą do zaspokajania swoich potrzeb. W związku z tym chętniej eksperymentują, testują nowe metody, które mają zwiększyć ich doznania. Jedną z nich jest peegasm, czyli orgazm, który wiąże się z oddawaniem moczu. Na czym dokładnie polega i dlaczego może zaszkodzić?  

Czym jest peegasm? 

Peegasm to połączenie dwóch angielskich słów: „pee”, czyli oddawanie moczu i „orgasm”, czyli orgazm. Jest to doznanie seksualne, które wywoływane jest na skutek długotrwałego wstrzymywania moczu. Może też mieć ono miejsce, jeśli oddamy mocz podczas podniecenia seksualnego, np. przerywając współżycie. 

O ile w pierwszym przypadku wywoływanie go celowo może przynieść wiele szkód dla zdrowia i spowodować np. zakażenie układu moczowego, o tyle w drugim jest to normalne i bezpieczne dla zdrowia. 

Człowiek osiąga orgazm po kilku fazach podniecenia seksualnego, wówczas uwalnia się całe napięcie, pojawia się uczucie przyjemności i rozluźnienia. Peegasm daje taką ulgę w trakcie oddania moczu, którego się dużo nagromadziło. Wówczas opróżnienie pęcherza jest wyczekiwane, sprawia, że czujemy się lepiej.

Skąd bierze się przyjemność z peegasmu? 

Układ moczowy, rozrodczy, często jest łączony z narządami płciowymi. Wszystkie znajdują się blisko siebie. 

Jeśli długo nie oddajemy moczu, wówczas pęcherz jest przepełniony. Naciska na strefy erogenne, a więc powoduje stymulację m.in. cewki moczowej i łechtaczki. Gdy wydalamy mocz, pojawia się silne uczucie ulgi, które właśnie porównuje się do orgazmu, szczególnie że związane jest i z układem moczowym, i płciowym.  

Peegasm to nie jedyny orgazm, który ma związek z układem moczowym. Wyróżnia się też orgazm:  

  • cewki moczowej,  
  • moczowy.  

Orgazm cewki moczowej wymiennie określa się orgazmem punktu U. Przyjemność jest osiągana dzięki stymulacji miejsc wokół cewki.  

Z kolei orgazm moczowy to pobudzenie przestrzeni Gräfenberga, czyli tzw. punktu G. Orgazm moczowy może też wystąpić u pań mających dolegliwości związane z układem moczowym lub mięśniami dna miednicy. Podczas jego występowania dochodzi do wydalania z organizmu płynu, który wygląda jak rozwodniony mocz.

Czy mężczyźni również mogą osiągnąć peegasm? 

Peegasm jest najczęściej doświadczany przez kobiety. Nic więc dziwnego, że panowie zastanawiają się, czy również mogą osiągnąć taką przyjemność. Jest to możliwe, aczkolwiek trudniejsze.  

By mieć peegasm zarówno kobieta, jak i mężczyzna, muszą maksymalnie długo wstrzymać oddawanie moczu. Później, gdy dochodzi do opróżniania pęcherza – pojawia się duża przyjemność, ponieważ organizm odczuwa wielką ulgę. I to właśnie ta przyjemność, jest porównywana z doznaniami, jakie niesie orgazm osiągany na skutek współżycia seksualnego. 

Peegasm może być niebezpieczny dla zdrowia  

Regularne wstrzymywanie moczu, by przeżyć peegasm może nieść ze sobą przykre konsekwencje zdrowotne. Mogą wówczas pojawić się:  

  • problemy z nerkami (wstrzymywanie moczu zwiększa ryzyko pojawienia się kamieni nerkowych); 
  • infekcje dróg moczowych; 
  • stany zapalne; 
  • rozciągnięcie pęcherza, przez co może później dochodzić do nietrzymania moczu; 
  • rozerwanie pęcherza (rzadko do tego dochodzi, jednak nadciśnienie wywołane zbyt dużą ilością moczu może w ekstremalnych przypadkach do tego doprowadzić). 

W przypadku mężczyzn częste wstrzymywanie moczu może skutkować nie tylko urazami pęcherza oraz cewki moczowej, ale też obrzękiem prostaty.

Są bezpieczniejsze sposoby, by osiągnąć orgazm 

Peegasm nie jest dobrym sposobem na osiągnięcie przyjemności. Jest wiele innych, znacznie bezpieczniejszych sposobów. Lepiej zastosować masturbację, czyli stymulować różne części swojego ciała, poznając obszary narządów płciowych i ucząc się, co daje największą przyjemność.  

Można też spróbować znaleźć różnego rodzaju bodźce zewnętrzne, które przyniosą przyjemność, porównywalną do ulgi podczas peegasmu. Mogą to być bodźce wizualne, fizyczne czy słuchowe, które przyczynią się do pojawienia się podniecenia.  

Źródła:  

  1. https://www.adammichalski.pl/czym-jest-peegasm-i-jak-wplywa-na-uklad-moczowy/; dostęp: 15.02.2023 r.  
  1. https://www.healthline.com/health-news/pee-gasms-happen-and-its-natural#Is-a-pee-gasm-safe?; dostęp: 15.02.2023 r.  
  1. https://www.medicalnewstoday.com/articles/pee-orgasm; dostęp: 15.02.2023 r.  

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: