Przejdź do treści

Pozycja na jeźdźca to sposób na udany orgazm

Pozycja na jeźdźca to sposób na udany orgazm
Pozycja na jeźdźca to sposób na udany orgazm Adobe Stock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Pozycja na jeźdźca jest na liście ulubionych pozycji wielu par. Nic dziwnego: z jednej strony pozwala kobiecie dominować, a z drugiej daje mężczyźnie szereg możliwości pieszczenia partnerki i zachwycania się jej ciałem. Jednak, żeby zbliżenie było udane, warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach. 

Co warto wiedzieć na temat pozycji na jeźdźca? 

Kobiety otwarte i akceptujące siebie szczególnie polubiły pozycję na jeźdźca. W tym ustawieniu kobieta odsłania wiele – brzuch, piersi i dekolt. To ona ustala zasady i ma pełną kontrolę nad przebiegiem zbliżenia; porusza się w swoim tempie, kontroluje tempo oraz głębokość penetracji.  

Panowie również lubią daną pozycję seksualną. Głównie za sprawą widoku ciała kobiety, a także swobodne pieszczenie stref erogennych np. biustu. Mężczyzna w trakcie stosunku nie musi być całkowicie bierny, ma jednak możliwość całkowitego zrelaksowania się podczas uniesień. 

Jak wygląda pozycja na jeźdźca?  

Podczas pozycji na jeźdźca mężczyzna leży na plecach, a kobieta siada na nim okrakiem, wprowadzając członka do pochwy. Porusza się zmysłowo w górę i w dół, w przód i w tył lub wykonuje koliste ruchy.  W tej pozycji może jednocześnie pieścić swoją łechtaczkę, patrzeć partnerowi głęboko w oczy, całować się z nim. Wariantów i możliwości jest bardzo wiele. Mężczyzna może podczas seksu trzymać kobietę za biodra albo pieścić ją dłońmi na różne sposoby. 

Orgazm osiągany przez kobiety w tej pozycji jest wyjątkowo intensywny. Związany jest z tym, że łechtaczka ociera się kości łonowe partnera. Łechtaczka może też być stymulowana przez kochanków. To świetna propozycja dla kobiet, które mają problem z osiągnięciem orgazmu pochwowego. 

Pozycja amazonki jest receptą na miłosne chwile. Jak ją uprawiać?; na zdjęciu para- Hello Zdrowie

Jak się poruszać w pozycji na jeźdźca? 

To kobieta nadaje rytm zbliżeniu. Może stymulować członka intensywnymi ruchami góra- dół lub poruszać się wolno, zwłaszcza, jeśli chce opóźnić orgazm partnera. Partnerka decyduje również o głębokości penetracji. Dzięki kolistym ruchom pobudza także punkt G. Chcąc wzmocnić doznania, może spróbować zacisnąć mięśnie Kegla wokół członka, kiedy porusza się w górę, a następnie rozluźnić je, kiedy opada.  

Kobieta nie musi zawsze partnera “dosiadać”.  Może położyć się na nim tak, żeby jej piersi znalazły się na jego torsie. Ten wariant zdecydowanie zwiększy doznania zakochanych.  

Dobrą propozycją jest pozycja na jeźdźca w wersji odwróconej. Partnerka siada okrakiem na partnerze, ale plecami do niego. Wykonuje ruchy w dowolnym tempie. Możliwość obserwowania pośladków, pleców i włosów kobiety może być szczególnie podniecająca dla partnera. 

Pozycja na jeźdźca a zajście w ciążę  

Zapłodnienie w pozycji na jeźdźca jest możliwe. Mit, głoszący, że kobieta nie może zajść w ciążę podczas stosunku w tej pozycji, wynika z tego, że nasienie może szybko wyciekać z pochwy. Niemniej jednak część plemników może pozostać w drogach rodnych i doprowadzić do zapłodnienia, tak samo jak w każdej innej pozycji. 

Ta pozycja jest polecana kobietom w zaawansowanej ciąży. Mogą czuć się swobodnie i komfortowo. Sprawdzi się również u mężczyzn, którzy mają problemy z przedwczesnym wytryskiem. 

Pozycja 69 jest sposobem na wspólną rozkosz w sypialni; na zdjęciu para- Hello Zdrowie

Na co uważać w pozycji na jeźdźca i dla kogo nie jest zalecana?  

Pozycja na jeźdźca może doprowadzić do kontuzji, a dokładniej – do uszkodzenia członka. Zdarza się to jednak niezwykle rzadko. Zaleca się jednak zachować ostrożność podczas ruchów biodrami.  

Nie zaleca się tej pozycji kobietom, które doświadczają bólu podczas stosunku, ponieważ dochodzi do głębokiej penetracji. Kobiety z problemami z akceptacją swojego ciała również mogą nie czuć się komfortowo w tej pozycji. 

Zalety pozycji na jeźdźca  

Jedną z największych zalet tej pozycji jest to, że partnerzy mogą nieustannie patrzeć na siebie. Kontakt wzrokowy podczas stosunku buduje napięcie, zwiększa doznania, dodatkowo podnieca. To szansa na zbudowanie większej bliskości między partnerami.  

Kolejnym atutem tej pozycji będzie fakt, że ręce obojga partnerów są swobodne podczas igraszek. Dzięki temu można nimi swobodnie manewrować i pieścić się wzajemnie. Mężczyzna może pieścić piersi kobiety lub stymulować jej łechtaczkę, a kobieta może dotykać jąder partnera, całować go, pieścić szyję i twarz. Ta pozycja jest idealna dla mężczyzn, którzy mają problem z przedwczesnym wytryskiem.

Miłość grecka, czyli seks dla par, które szukają urozmaicenia; na zdjęciu para w łóżku- Hello Zdrowie

Wady pozycji na jeźdźca 

Kochankowie muszą liczyć się z tym, że pozycja na jeźdźca może skutkować kontuzją. Podczas energicznych ruchów partnerki może dojść do uszkodzenia penisa. Nie jest to częste zjawisko, jednak może powodować silny ból i dyskomfort. Co jeszcze może budzić obawy lub niechęć przed pozycją na jeźdźca? W trakcie miłosnych igraszek kobieta ma odsłonięte ciało, co może być niekomfortowe, jeśli partnerka ma kompleksy i niekoniecznie chce, aby ją oglądano.  

Pozycja na jeźdźca wymaga dobrej kondycji w przypadku Pań. Przy dłuższym wysiłku ta konfiguracja może być męcząca i sprawiać dyskomfort.   

Porady dla pary w trakcie pozycji na jeźdźca 

Ta pozycja otwiera wiele możliwości, które przyczyniają się do zwiększenia satysfakcji seksualnej. Istnieje wiele sposobów, aby wzmocnić swoje doznania. Jak? Kobieta może spróbować poniższych praktyk: 

 • zwalnianie, kiedy mężczyzna już dochodzi i stopniowe przyspieszanie, 
 • mocno odchylony tułów, żeby odpowiednio stymulować punkt G, 
 • wykonywanie kolistych ruchów biodrami, 
 • zabawa penisem partnera i pocieranie nim łechtaczki. 

W przypadku mężczyzny, który może być (a nie musi) bierną stroną podczas pozycji na jeźdźca, istnieje kilka możliwości, aby uatrakcyjnił stosunek. Oto, co może zrobić: 

 • chwytanie partnerki za biodra i przejęcie inicjatywy, kiedy widzi, że jest już zmęczona, 
 • zmysłowe pieszczenie biustu, 
 • utrzymywanie głębokiego kontaktu wzrokowego. 
Fisting to idealna przygoda dla poszukiwaczy silnych doznań; na zdjęciu para- Hello Zdrowie

Jak urozmaicić pozycję na jeźdźca?  

Pozycja na jeźdźca nie jest nudna, jednak można ją nieustannie urozmaicać. Aby urozmaicić życie łóżkowe, warto skorzystać z zabawek erotycznych, gadżetów lub strojów. Poniżej przedstawiamy propozycję kilku akcesoriów: 

 • kajdanki,  
 • pejcz, 
 • piórka, 
 • bat. 

Należy pamiętać, aby przed zastosowaniem wszelkich dodatków porozmawiać ze swoją drugą połówką. Szczery dialog pomiędzy partnerami, to podstawa zdrowej relacji. Zarówno w pozycji na jeźdźca, jak i w innych, wszystko musi pozostawać w sferze szacunku do partnera i jego upodobań.  

Bibliografia:

 1. Dane L., Kamasutra, Bellona, 2005.  
 2. Nomejko A., Dolińska-Zygmunt G., Zdrojewicz Z., Poczucie jakości życia a satysfakcja z życia seksualnego — badania własne, Seksuologia Polska 2012, 10, 2, 54–60.
 3. Wielki A., Pozycje Seksualne i Wskazówki Na Lepszy Seks, Wydawnictwo E-bookowo, 2022.

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: