Przejdź do treści

Masz za dużo na głowie lub odczuwasz nadmiar stresu? Prosta technika od fizjoterapeutki pomoże ci się rozluźnić

Kobieta leży na kanapie
Masz za dużo na głowie lub odczuwasz nadmiar stresu? Prosta technika od fizjoterapeutki pomoże ci się rozluźnić/ fot. iStock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Technika ta cudownie relaksuje, a także rozluźnia mięśnie podpotyliczne, które pełnią wiele ważnych funkcji” – pisze Gosia Włodarczyk na swoim profilu na Instagramie. Fizjoterapeutka, znana w mediach społecznościowych jako Pani Fizjotrener, przedstawiła prosty sposób na pozbycie się nadmiaru stresu i bólu głowy.

Jak pomóc sobie przy nadmiernym stresie?

„Ciężka głowa? Za dużo na głowie? Mały ruch duża zmiana!”

Tymi słowami rozpoczyna wpis na swoim profilu na Instagramie Gosia Włodarczyk. Fizjoterapeutka, znana w mediach społecznościowych jako Pani Fizjotrener, przedstawia prostą metodę, dzięki której rozluźnią się mięśnie podpotyliczne oraz zmniejszy ból głowy i szyi.

„Mam nadzieję, że ta technika pomoże wam w dniach kiedy czujecie, że macie dużo na głowie, kiedy macie nadmiar pracy przy komputerze lub nadmiar stresu” – wyjaśnia.

Ekspertka tłumaczy, że najlepiej jest poprosić kogoś o pomoc. Wtedy można położyć głowę na zaokrąglonych dłoniach drugiej osoby.

„Druga osoba trzyma tak ustawione palce pod twoją potylicą. Dłoń płasko, palce ustawione pionowo zanurzone w mięśnie podpotyliczne” – dodaje.

Masaż można również wykonać samemu. Należy jedynie znaleźć miejsce, w którym kończy się szyja a zaczyna potylica i rozmasować je okrężnymi ruchami. Dodatkowo można pomóc sobie ćwiczeniami rozciągającymi szyję i kark.

„Technika ta cudownie relaksuje, a także rozluźnia mięśnie podpotyliczne, które pełnią wiele ważnych funkcji” – podkreśla fizjoterapeutka.

Ekspertka zaznacza, że zbyt napięte mięśnie mogą wpływać na zaburzenia napięciowe całego kręgosłupa oraz przenosić napięcia na oponę twardą. Nadmiernie spięcia nie są również obojętne dla krążenia płynu mózgowo-rdzeniowego.

„Nie bez znaczenia jest również fakt, że mięśnie te leżą niedaleko wyjścia z czaszki nerwu błędnego i ich zaburzenie wpływa na komunikację narządy wewnętrzne-mózg” – podsumowuje.

Pani Fizjotrener – kim jest?

Za profilem Pani Fizjotrener kryje się Gosia Włodarczyk, która jest fizjoterapeutką i trenerką personalną. W mediach społecznościowych chętnie dzieli się wiedzą medyczną.

W swojej praktyce w szczególności zajmuje się terapią mięśni dna miednicy, blizn oraz rozejścia mięśnia prostego brzucha. Jej profil obserwuje 132 tys. osób

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Gosia Włodarczyk (@pani_fizjotrener)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.