Przejdź do treści

„Miękki brzuch to też dobry seks”. Pani Fizjotrener ostrzega, że zbyt twardy brzuch ma negatywny wpływ na zdrowie kobiet

Kobieta siedzi na plaży. Ubrana jest w sukienkę i botki
"Miękki brzuch to też dobry seks". Pani Fizjotrener ostrzega, że zbyt twardy brzuch ma negatywny wpływ na zdrowie kobiet/ Pexels, fot. Olya Kobruseva
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Kobiety z twardymi brzuchami mają problemy z nadmiernym napięciem dna miednicy, co się przekłada na ból, gorsze czucie czy słabsze orgazmy” – wyjaśnia fizjoterapeutka Gosia Włodarczyk. Ekspertka znana w mediach społecznościowych jako Pani Fizjotrener tłumaczy, dlaczego mięśnie brzucha u kobiety nie powinny być zbyt twarde. 

Miękki brzuch drogą do zdrowia

„Miękki brzuch – twój cel i marzenie!”

Tymi słowami rozpoczyna swój wpis na Instagramie fizjoterapeutka Gosia Włodarczyk. Ekspertka znana w mediach społecznościowych jako Pani Fizjotrener wyjaśnia, że kobiety nie powinny mieć zbyt twardego brzucha. Mało elastyczny niekorzystnie wpływa na zdrowie.

„Brzuch to trzewia i to, co je otacza, czyli mięśnie, powięzi, tkanka tłuszczowa, skóra. Gdy mówię 'miękki brzuch’, mam na myśli:

  • sprężyste zdrowe tkanki,
  • zdrowe sprawnie pracujące narządy,
  • brak napięć w tkankach i ograniczeń ruchomości narządów,
  • brak chorób, stanów zapalnych i zrostów.

Nie myślę tu o ilości tkanki tłuszczowej podskórnej czy trzewnej, nie myślę o jędrności skóry czy o stopniu wyćwiczenia mięśni. Może zatem lepsze słowo to byłby elastyczny brzuch?” – pisze.

Gosia Włodarczyk dodaje, że zbyt twarde i mało elastyczne mięśnie brzucha mogą prowadzić m.in. do problemów z pracą jelit, ale nie tylko.

Bardzo wyćwiczone i sztywne mięśnie przed ciążą mogą zwiększać ryzyko szybkiego i dużego rozejścia mięśni prostych brzucha. Nigdy nie wciągaj też brzucha.

Mięśnie powinny być przede wszystkim sprawne: włączać się spontanicznie do pracy kiedy trzeba, zapewniać prawidłowa postawę ciała, brać udział w oddychaniu. Tyle i aż tyle” – zaznacza.

Brzuch

Miękki brzuch a seks

Jak wyjaśnia w dalszej części wpisu fizjoterapeutka, zarysowany sześciopak na brzuchu nie zawsze będzie widoczny pomimo intensywnych treningów.

Czy mięśnie będą widoczne, nie zależy od ich wytrenowania, ale od ilości tkanki tłuszczowej. Im jej mniej, tym lepiej widocznie mięśnie. Skóra na brzuchu zmienia elastyczność po szybkim odchudzaniu czy ciąży – fizjologia” – tłumaczy.

Włodarczyk zaznacza również, że odpowiednio elastyczny brzuch ma także ogromne znaczenie w życiu seksualnym.

„Miękki brzuch to też dobry seks, bo kobiety z twardymi brzuchami mają problemy z nadmiernym napięciem dna miednicy, co się przekłada na ból, gorsze czucie czy słabsze orgazmy” – dodaje.

Pamiętaj też, że jeśli odczuwasz ból w trakcie współżycia, powinnaś zgłosić się do ginekologa oraz fizjoterapeuty uroginekologicznego.

Pani Fizjotrener – kim jest?

Za profilem Pani Fizjotrener kryje się Gosia Włodarczyk, która jest fizjoterapeutką i trenerką personalną. W mediach społecznościowych chętnie dzieli się wiedzą medyczną. Specjalistka w ciekawy i przystępny sposób przekazuje rzeczy, o których głośno się nie mówi.

W swojej praktyce w szczególności zajmuje się terapią mięśni dna miednicy, blizn oraz rozejścia mięśnia prostego brzuchaJej profil obserwuje 118 tys. osób.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.