3 min.
„Miękki brzuch to też dobry seks”. Pani Fizjotrener ostrzega, że zbyt twardy brzuch ma negatywny wpływ na zdrowie kobiet

"Miękki brzuch to też dobry seks". Pani Fizjotrener ostrzega, że zbyt twardy brzuch ma negatywny wpływ na zdrowie kobiet/ Pexels, fot. Olya Kobruseva
„Kobiety z twardymi brzuchami mają problemy z nadmiernym napięciem dna miednicy, co się przekłada na ból, gorsze czucie czy słabsze orgazmy” – wyjaśnia fizjoterapeutka Gosia Włodarczyk. Ekspertka znana w mediach społecznościowych jako Pani Fizjotrener tłumaczy, dlaczego mięśnie brzucha u kobiety nie powinny być zbyt twarde.
Miękki brzuch drogą do zdrowia
„Miękki brzuch – twój cel i marzenie!”
Tymi słowami rozpoczyna swój wpis na Instagramie fizjoterapeutka Gosia Włodarczyk. Ekspertka znana w mediach społecznościowych jako Pani Fizjotrener wyjaśnia, że kobiety nie powinny mieć zbyt twardego brzucha. Mało elastyczny niekorzystnie wpływa na zdrowie.
„Brzuch to trzewia i to, co je otacza, czyli mięśnie, powięzi, tkanka tłuszczowa, skóra. Gdy mówię 'miękki brzuch’, mam na myśli:
- sprężyste zdrowe tkanki,
- zdrowe sprawnie pracujące narządy,
- brak napięć w tkankach i ograniczeń ruchomości narządów,
- brak chorób, stanów zapalnych i zrostów.
Nie myślę tu o ilości tkanki tłuszczowej podskórnej czy trzewnej, nie myślę o jędrności skóry czy o stopniu wyćwiczenia mięśni. Może zatem lepsze słowo to byłby elastyczny brzuch?” – pisze.
Gosia Włodarczyk dodaje, że zbyt twarde i mało elastyczne mięśnie brzucha mogą prowadzić m.in. do problemów z pracą jelit, ale nie tylko.
„Bardzo wyćwiczone i sztywne mięśnie przed ciążą mogą zwiększać ryzyko szybkiego i dużego rozejścia mięśni prostych brzucha. Nigdy nie wciągaj też brzucha.
Mięśnie powinny być przede wszystkim sprawne: włączać się spontanicznie do pracy kiedy trzeba, zapewniać prawidłowa postawę ciała, brać udział w oddychaniu. Tyle i aż tyle” – zaznacza.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Miękki brzuch a seks
Jak wyjaśnia w dalszej części wpisu fizjoterapeutka, zarysowany sześciopak na brzuchu nie zawsze będzie widoczny pomimo intensywnych treningów.
„Czy mięśnie będą widoczne, nie zależy od ich wytrenowania, ale od ilości tkanki tłuszczowej. Im jej mniej, tym lepiej widocznie mięśnie. Skóra na brzuchu zmienia elastyczność po szybkim odchudzaniu czy ciąży – fizjologia” – tłumaczy.
Włodarczyk zaznacza również, że odpowiednio elastyczny brzuch ma także ogromne znaczenie w życiu seksualnym.
„Miękki brzuch to też dobry seks, bo kobiety z twardymi brzuchami mają problemy z nadmiernym napięciem dna miednicy, co się przekłada na ból, gorsze czucie czy słabsze orgazmy” – dodaje.
Pamiętaj też, że jeśli odczuwasz ból w trakcie współżycia, powinnaś zgłosić się do ginekologa oraz fizjoterapeuty uroginekologicznego.
Pani Fizjotrener – kim jest?
Za profilem Pani Fizjotrener kryje się Gosia Włodarczyk, która jest fizjoterapeutką i trenerką personalną. W mediach społecznościowych chętnie dzieli się wiedzą medyczną. Specjalistka w ciekawy i przystępny sposób przekazuje rzeczy, o których głośno się nie mówi.
W swojej praktyce w szczególności zajmuje się terapią mięśni dna miednicy, blizn oraz rozejścia mięśnia prostego brzucha. Jej profil obserwuje 118 tys. osób.
Wyświetl ten post na Instagramie
Podeślij artykuł przyjaciółce!
Zobacz także

Jesteś toaletową czytaczką? Czytasz, kichasz, wycierasz nos, siedząc na toalecie? W ten sposób niszczysz sobie zdrowie. Rozmawiamy z Panią Fizjotrener

Katarina Hellstrom: „Obecnie modne jest posiadanie twardego, wciągniętego i płaskiego brzucha. Przepraszam za mocne słowa, ale to powolne samobójstwo”

Ćwiczenia na wzdęcia. Skuteczne sposoby na gazy – poleca fizjoterapeutka i trener Gosia Włodarczyk
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

28.01.2023
Pozostawiano macicę niezaszytą, uważając, że zrośnie się dzięki naturalnym skurczom. Jak kiedyś robiono cesarskie cięcie

25.01.2023
„Kiedy usłyszałam diagnozę, pomyślałam sobie: Czyli że co? Ja za pół roku umrę? Mam 28 lat!”. Rozmawiamy z Patrycją Lisiecką, która stworzyła projekt fotograficzny Młode z Rakiem

24.01.2023
Łukasz Tchórzewski: „Kultura” picia alkoholu w Polsce jest zjawiskiem patologicznym. W ten sposób wychowuje się pokolenia kolejnych alkoholików

21.01.2023