4 min.
Zioła, które wspierają zdrowie intymne kobiet. Przekonaj się, ile dobrego mogą dla ciebie zrobić!

Zioła, które wspierają zdrowie intymne kobiet /fot. Pexels
Panaceum na kobiece dolegliwości możemy znaleźć we własnym… ogródku. Zioła, które często mamy pod ręką, wspierają zdrowie intymne, łagodzą ból brzucha oraz piersi w trakcie menstruacji, działają odprężająco, pomagają przy obfitych krwawieniach oraz są pomocne dla kobiet, które przechodzą menopauzę. O jakich roślinach mowa? Sprawdź, które wykazują dobroczynny wpływ na kobiece dolegliwości.
Spis treści
Liść Damiana to nie tylko cenny afrodyzjak
Liść Damiana to wciąż niedocenione zioło, które wykorzystywane jest najczęściej przy podkręcaniu libido. Zioło to cechuje się jednak wieloma zdrowotnymi właściwościami, które są wykorzystywane w medycynie od lat. Liść Damiana nie tylko koi nerwy, ale także przynosi wiele zdrowotnych korzyści dla kobiet. To dobry wybór dla tych z nas, które zmagają się np. z ciężkim PMS.
Zioła te warto stosować również przed okresem, ponieważ zioło to reguluje miesiączkę oraz pomaga złagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Ponadto liście Damiana utrzymują narządy rozrodcze w dobrym stanie, a także równoważą poziom hormonów w organizmie. To jednak nie są jedyne zalety tego egzotycznego zioła. Damiana działa również przeciwzapalnie, przez co poleca się, aby sięgać po nią w przypadku podrażnienia błon śluzowych. Będzie także cenną pomocą, działając dezynfekująco na drogi moczowe.
Ekstrakt z liści Damiana jest także składnikiem 100-procentowo naturalnych i wegańskich suplementów diety WIMIN Dobry Seks. W składzie znajdziemy również ekstrakt z nasion kozieradki pospolitej oraz witaminę B6. Ekstrakty roślinne wprowadzają cię w dobry nastój, a witaminy zadbają o twoją równowagę hormonalną.
Kozieradka łagodzi objawy menopauzy
Wspomniany już ekstrakt z kozieradki warto suplementować, ponieważ jej wpływ na zdrowie kobiet bywa nieoceniony. Kozieradka ma szerokie i zróżnicowane działanie, które wpływa pozytywnie na właściwie cały organizm.
Ta niepozorna roślina nie tylko zmniejsza odczucie dyskomfortu przed miesiączką i łagodzi jej przebieg. Bogata jest również w związki podobne w budowie i działaniu do estrogenu, które łagodzą przykre dolegliwości związane z menopauzą. Nasionom kozieradki przypisuje się właściwości przeciwzapalne, porównując ich działanie do standardowego działania leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Dawniej kozieradka służyła także do pobudzania laktacji u kobiet, przez zwiększanie wydzielania diosgeniny, która jest odpowiedzialna za produkcję kobiecego mleka.
Niepokalanek mnisi panaceum na bóle menstruacyjne
Po niepokalanek mnisi warto sięgnąć, kiedy dokuczają nam częste i uporczywe bóle menstruacyjne. Zioło to pomoże także przy obfitych krwawieniach oraz nieregularnych cyklach miesiączkowych. Złagodzi objawy napięcia przedmiesiączkowego, jak również rozprawi się z bólem piersi przed menstruacją. Warto jednak pamiętać, że dobroczynny wpływ niepokalanka można odczuć dopiero po dłuższym stosowaniu. Dobrze jest więc stosować go regularnie minimum przez cztery tygodnie, by cieszyć się jego cennymi właściwościami.
Niepokalanek jest także składnikiem suplementu WIMIN SOS PMS. Oprócz niego znajdziemy tu unikalną kompozycję ekstraktu ze szparaga groniastego, szafranu, witaminy B6 i żelaza. Pozwolą one przywrócić ci równowagę hormonalną i złagodzą nieprzyjemne dolegliwości, a witaminy i minerały zadbają o dobry nastrój i zmniejszenie zmęczenia.
Szafran rozprawi się z PMS
Tak, szafran jest składnikiem wielu preparatów dla kobiet, w tym WIMIN SOS PMS. To zioło charakteryzuje się bogactwem właściwości. Sprawdzi się idealnie m.in. przy zwalczaniu objawów PMS. Wpływa również pozytywnie na układ krążenia, dzięki czemu działa też przeciwbólowo. Ta najcenniejsza przyprawa świata jest ceniona również jako afrodyzjak.
Aksamitka – sięgnij po nią przy infekcjach
Aksamitka szczyci się bogactwem fitoncydów, które nazywane są roślinnymi antybiotykami. Spożywana systematycznie działa bakteriobójczo oraz hamuje rozwój grzybów z rodzaju Candida. Jest bowiem nie tylko pomocna przy infekcjach związanych z przeziębieniem. Warto zwrócić na nią uwagę także przy infekcjach moczowo-płciowych. Mogą po nią sięgnąć również kobiety w trakcie menopauzy. Dzięki działaniu estrogennym i antyandrogennym pomoże przy niedoczynności jajników w tym czasie.
Poleć artykuł koleżankom!
Zobacz także
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

02.06.2023
„Przed diagnozą maskowałam się, chciałam się dostosowywać, a i tak nigdy mi się nie udawało” – mówi Katarzyna Zwolska-Płusa z fundacji Dziewczyny w Spektrum

02.06.2023
„Dziś wiem, jak bardzo odłączone od siebie i swoich ciał są osoby zmagające się z ortoreksją. To nie ma prawa skończyć się dobrze” – mówi Ola

29.05.2023
„20 proc. pacjentek, niejednokrotnie nawet z zaawansowaną endometriozą, nie ma żadnych dolegliwości bólowych” – mówi dr Jan Olek

27.05.2023