Przejdź do treści

Bolą cię lędźwie? Te ćwiczenia przyniosą ci ulgę! Pokazuje Pani Fizjotrener

Bolą cię lędźwie? Te ćwiczenia przyniosą ci ulgę! Pokazuje Pani Fizjotrener
Bolą cię lędźwie? Te ćwiczenia przyniosą ci ulgę! Pokazuje Pani Fizjotrener / iStock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Po weekendzie spędzonym na odwiedzaniu grobów bliskich, a niejednokrotnie też wspólnych obiadach w rodzinnym gronie i wielu kilometrach przebytych samochodem w jednej pozycji, mają prawo boleć nas lędźwie. Gosia Włodarczyk, znana w sieci jako Fizjotrener, radzi, jakie ćwiczenia mogą nam pomóc.

Ustawienie miednicy to podstawa

„Pochodziłaś, postałaś, posiedziałaś i bolą lędźwie? Kobiety często narzekają na ból w tym miejscu. Po pierwsze, zwróć uwagę na postawę ciała i jak ustawiona jest twoja miednica. Jej ustawienie powinno być neutralne!” – pisze na swoim profilu na Intagramie fizjoterapeutka Gosia Włodarczyk.

Pojawia się jednak ważne pytanie: neutralne, czyli jakie? Jak wyjaśnia ekspertka, stojąc bokiem do lustra, jesteśmy w stanie ocenić, czy:

  • nie pochylamy miednicy do przodu,
  • nie wypychamy pupy,
  • lordoza lędźwiowa nie jest za mocno pogłębiona (powinien być delikatny łuk).

„Taka postawa to najbardziej optymalne napięcie mięśni pleców i brzucha, idealne przenoszenie sił i obciążeń” – podkreśla.

Kobieta

A co jeśli już zaboli?

Odpowiednia postawa może naprawdę zdziałać cuda. Ale jeśli już lędźwie nas bolą, warto pomóc sobie ćwiczeniami. Gosia Włodarczyk pisze, że mogą to być:

  • skłony boczne,
  • skłony boczne ze skrętem tułowia,
  • pozycja szewca z jogi.

Wykonując tego typu trening nie musisz skupiać się na tym, jak długo wykonujesz poszczególne ćwiczenia i  jak dużo powtórzeń robisz. W każdej pozycji powinnaś zostać, jak pisze ekspertka, „po kilka spokojnych oddechów”. Powodzenia!

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Gosia Włodarczyk (@pani_fizjotrener)

Pani Fizjotrener – kim jest?

Za profilem Pani Fizjotrener kryje się Gosia Włodarczyk, która jest fizjoterapeutką i trenerką personalną. W mediach społecznościowych chętnie dzieli się wiedzą medyczną. Specjalistka w ciekawy i przystępny sposób przekazuje rzeczy, o których głośno się nie mówi.

W swojej praktyce w szczególności zajmuje się terapią mięśni dna miednicy, blizn oraz rozejścia mięśnia prostego brzuchaJej profil obserwuje ponad 115 tys. osób.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.