Bolą cię lędźwie? Te ćwiczenia przyniosą ci ulgę! Pokazuje Pani Fizjotrener

się ten artykuł?
Po weekendzie spędzonym na odwiedzaniu grobów bliskich, a niejednokrotnie też wspólnych obiadach w rodzinnym gronie i wielu kilometrach przebytych samochodem w jednej pozycji, mają prawo boleć nas lędźwie. Gosia Włodarczyk, znana w sieci jako Fizjotrener, radzi, jakie ćwiczenia mogą nam pomóc.
Ustawienie miednicy to podstawa
„Pochodziłaś, postałaś, posiedziałaś i bolą lędźwie? Kobiety często narzekają na ból w tym miejscu. Po pierwsze, zwróć uwagę na postawę ciała i jak ustawiona jest twoja miednica. Jej ustawienie powinno być neutralne!” – pisze na swoim profilu na Intagramie fizjoterapeutka Gosia Włodarczyk.
Pojawia się jednak ważne pytanie: neutralne, czyli jakie? Jak wyjaśnia ekspertka, stojąc bokiem do lustra, jesteśmy w stanie ocenić, czy:
- nie pochylamy miednicy do przodu,
- nie wypychamy pupy,
- lordoza lędźwiowa nie jest za mocno pogłębiona (powinien być delikatny łuk).
„Taka postawa to najbardziej optymalne napięcie mięśni pleców i brzucha, idealne przenoszenie sił i obciążeń” – podkreśla.
A co jeśli już zaboli?
Odpowiednia postawa może naprawdę zdziałać cuda. Ale jeśli już lędźwie nas bolą, warto pomóc sobie ćwiczeniami. Gosia Włodarczyk pisze, że mogą to być:
- skłony boczne,
- skłony boczne ze skrętem tułowia,
- pozycja szewca z jogi.
Wykonując tego typu trening nie musisz skupiać się na tym, jak długo wykonujesz poszczególne ćwiczenia i jak dużo powtórzeń robisz. W każdej pozycji powinnaś zostać, jak pisze ekspertka, „po kilka spokojnych oddechów”. Powodzenia!
Wyświetl ten post na Instagramie
Pani Fizjotrener – kim jest?
Za profilem Pani Fizjotrener kryje się Gosia Włodarczyk, która jest fizjoterapeutką i trenerką personalną. W mediach społecznościowych chętnie dzieli się wiedzą medyczną. Specjalistka w ciekawy i przystępny sposób przekazuje rzeczy, o których głośno się nie mówi.
W swojej praktyce w szczególności zajmuje się terapią mięśni dna miednicy, blizn oraz rozejścia mięśnia prostego brzucha. Jej profil obserwuje ponad 115 tys. osób.
Polecamy

„Kiedy poczułam się gorzej, usłyszałam, że jestem najsłabszym ogniwem i nie powinnam tu pracować”. Zatrudniły się w sieciówkach, dziś tego żałują

„Przekąski ruchowe mają urozmaicić czas spędzony w jednej pozycji i dostarczyć organizmowi różnorodnych bodźców. Mówi się, że jedyna dobra pozycja to pozycja… następna” – mówi terapeuta ruchowy Maciej Borucz

Mięśnie dna miednicy – fakty i mity na ich temat, w których tkwi ziarno prawdy
