Przejdź do treści

Jej ciało „zaczęło zjadać się żywcem” po otrzymaniu zastrzyków witaminowych. „Ból był potworny” – wspomina influencerka

Beatriz Amma
26-latka od trzech lat leczy skórę po nieudanym zabiegu kosmetycznym/ fot. TikTok @beatriz.amma
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Influencerka Beatriz Amma poddała się serii coraz bardziej popularnych zastrzyków witaminowych. U kobiety powstała infekcja, w wyniku której doszło do zakażenia skóry i martwicy tkanek. 26-latka do dziś mierzy się ze skutkami nieudanego zabiegu kosmetycznego w postaci gnijącej skóry.

Przyjęła serię 60 zastrzyków witaminowych

Beatriz Amma podzieliła się historią nieudanego zabiegu kosmetycznego na swoim profilu TikToku. 26-latka przyznała, że wcześniej wstydziła się zmian, jakie powstały na jej ciele po z pozoru prostej procedurze. By jednak ostrzec innych, influencerka odważyła się pokazać, jak wyglądają trwałe ślady po gnijącej skórze. Jak wspomina miłośniczka fitnessu i menedżerka sklepu ze zdrową żywnością, miała 23 lata, kiedy postanowiła poddać się zabiegowi spalającemu tłuszcz z wykorzystaniem zastrzyków witaminowych. Produkt ten zawiera w swoi składzie witaminę B12 zmieszaną z witaminą C i kwasem dezoksycholowym, który szerzej znany jest jako „rozpuszczasz tłuszczu”. Beatriz udała się na zabieg do ekskluzywnego SPA i przyjęła serię zastrzyków.

„Wszystko wyglądało profesjonalnie, bardzo wiarygodnie i czysto. Lekarka powiedziała, że jest to produkt naprawdę renomowanej firmy i pokazała mi fiolki. Byłam podekscytowana” – przyznała na jednym z filmów na TikToku.

Personel placówki przekonał Beatriz także, że im więcej iniekcji podanych w różne części ciała, tym szybciej zobaczy efekty. W sumie kobieta przyjęła serię 60 zastrzyków: po dwadzieścia w plecy i brzuch oraz po dziesięć w oba ramiona.

Influencerka poczuła się źle już następnego dnia. Wystąpiła u niej gorączka oraz dreszcze i zimne poty. Następnie na jej skórze pojawiły się czerwone pręgi. Lekarka przeprowadzająca zabieg zapewniała jednak kobietę, że są to typowe skutki uboczne.

Wlewy witaminowe sposobem na kaca? "Promowanie ich jest szkodliwe społecznie" - podkreśla dietetyczka Aneta Pisarek

„Myślałam, że umrę”

Symptomy infekcji tak przybrały na sile, że Beatriz nie była wstanie nawet sama się ubrać. Ponadto na jej skórze pojawiły się plamy i bąble. W pewnym momencie ból był tak silny, że kobieta myślała, że umrze. Jak wspomina, jej skóra pękała i „pożerała się żywcem”.

„W nocy obudziłam się ze łzami w oczach i pomyślałam, że muszę jechać na ostry dyżur. Ból był potworny. Infekcja była na całej skórze. Modliłam się: 'Boże, jeśli to mój czas, zabierz mnie do siebie’. Moje ciało przegrało walkę. Ból był taki, że myślałam, że umrę i nie mogłam już walczyć” – powiedziała na TikToku.

Beatriz trafiła do szpitala, gdzie lekarze poinformowali ją, że doszło u niej do martwicy tkanek w wyniku infekcji. Wywołała ją groźna bakteria mycobacterium abscessus, która występuje w wodzie i glebie. Jak stwierdzili lekarze, bakteria prawdopodobnie wdarła się do organizmu przez igłę lub niezdezynfekowaną przed zabiegiem skórę. 26-latka do dziś mierzy się ze skutkami nieudanego zabiegu kosmetycznego w postaci gnijącej skóry.

„Zagojenie się ran zajęło prawie rok. Przeszłam wiele operacji, aby usunąć jak najwięcej zainfekowanej tkanki. Teraz ponownie rozpoczynam leczenie. Skutki są bardzo trudne dla organizmu, a mija trzeci rok i to jeszcze nie koniec. Nigdy bym nie pomyślała, że coś tak prostego może niemal odebrać mi życie i sprawić, że nadal będę o nie walczyć” – mówiła na swoim profilu na TikToku.

@beatriz.amma

Learning how to show up for myself despite wanting to give up every day has created a strength i am beyond thankful for. Show up for yourself, you’ll thank yourself later ❤️🙏🏼

♬ original sound – thequotecircle

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.