Przejdź do treści

1 lipca ruszy Narodowa Loteria Szczepionkowa. W puli nagród dla zaszczepionych jest ponad 140 mln zł

1 lipca ruszy Narodowa Loteria Szczepionkowa. W puli nagród dla zaszczepionych jest ponad 140 mln zł
1 lipca ruszy Narodowa Loteria Szczepionkowa. W puli nagród dla zaszczepionych jest ponad 140 mln zł / Pexels.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Bony na paliwo, hulajnogi… a nawet samochody hybrydowe i dwa miliony złotych w finale. Brzmi jak wakacyjna loteria producenta lodów? Nic bardziej mylnego. To propozycja rządu dla tych, którzy nie są jeszcze przekonani do szczepień przeciw COVID-19.

Szczepionkowa loteria

Od 1 lipca ruszy Narodowa Loteria Szczepionkowa realizowana głównie przez Totalizator Sportowy. Rząd właśnie ogłosił listę nagród.

Mniej więcej co dwutysięczna osoba, która będzie się szczepiła, otrzyma 500 zł, to nagroda gwarantowana, ale każdy uczestnik loterii będzie miał szansę na wygraną – poinformował pełnomocnik ds. szczepień przeciw COVID-19 Michał Dworczyk.

Co tydzień będą losowane nagrody po 50 tys. zł, a do tego różnego rodzaju nagrody rzeczowe: hulajnogi elektryczne, vouchery na paliwo, czy ubezpieczeniowe. Co miesiąc będą też dwie nagrody po 100 tys. zł i samochód hybrydowy, a w finale dwa razy po 1 mln zł i również samochód hybrydowy. Jak wyliczył Dworczyk, wartość wszystkich nagród w loterii dla zaszczepionych wynosi ponad 140 mln zł.

– To dużo, ale to są pieniądze przeznaczone po to, abyśmy jak najszybciej poradzili sobie z pandemią – zaznaczył.

Po informacji o loterii wiele osób pluje sobie w brodę, że tak śpieszyło się ze szczepieniem przeciw COVID-19. Mamy dla nich dobrą wiadomość! Będzie mógł w niej wziąć udział każdy zaszczepiony – nie tylko ci, którzy zaszczepili się po 1 lipca. – Uspokajam (…), nikt nie zostanie wykluczony – zapowiedział pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

leczenie kryształami

Zachęta dla gmin

Rząd będzie zachęcać do szczepień nie tylko jednostki, ale też władze gmin.

– Każdy samorząd, w zależności od wielkości, każda gmina, otrzyma na działania organizacyjne, promocyjne w ramach ryczałtu między 10 a 40 tys. zł na sprawy organizacyjne, promocyjne czy inne związane z akcją – oznajmił pełnomocnik ds. szczepień.

W akcji promocyjnej, która ma zachęcać gminy do udziału w rywalizacji o najwyższy wskaźnik zaszczepienia, rząd przewiduje dodatkowe zachęty.

Będziemy chcieli dla 500 pierwszych gmin, które osiągną wskaźnik zaszczepienia mieszkańców co najmniej 75 procent, przeznaczyć po 100 tys. zł na gminę na wydanie na dowolny cel. (…) Ta gmina, która będzie miała najwyższy wskaźnik zaszczepienia w skali Polski, otrzyma dodatkowo 2 mln zł” – powiedział Michał Dworczyk.

Do wtorku w Polsce wykonano ponad 18 mln szczepień, liczba osób w pełni zaszczepionych wyniosła blisko 5,7 mln zł.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.