Przejdź do treści

101-latek wygrał z koronawirusem. Zdjęcie Keitha Watsona z lekarzami stało się hitem w sieci

Keith Watson / Facebook
Keith Watson / Facebook
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Są powody do radości. 101-latek wyszedł ze szpitala w Worcester w środkowej Anglii, gdzie spędził ostatnie dwa tygodnie. Keith Watson wygrał z koronawirusem. Mężczyzna przed powrotem do domu zrobił sobie zdjęcie z personelem szpitala. Opublikowana fotka jest hitem w sieci!

101-latek nie jest jedyną osobą w sędziwym wieku, która wyzdrowiała w ciągu ostatnich kilku dni w Wielkiej Brytanii. Wraz z Keith’em Watson’em z koronawirusem zwyciężyło jeszcze dwoje chorych – oboje w wieku 99 lat. Takie informacje podały brytyjskie media.

Tym samym Keith Watson jest najprawdopodobniej najstarszym wyleczonym z koronawirusa pacjentem w tym kraju.

„To jest Keith, ma 101 lat. Wrócił dzisiaj do domu po pokonaniu koronawirusa. Świetna robota wszystkich na oddziale 12 w szpitalu Alexandra, którzy tak dobrze się opiekowali Keithem przez ostatnie dwa tygodnie!” – czytamy pod zdjęciem opublikowanym na profilu szpitala, gdzie przebywał.

Paweł Grzesiowski o przeszczepie flory bakteryjnej jelita

Kolejni wyleczeni

Oprócz Watsona, z koronawirusa wyleczona została 99-letnia Rita Reynolds. Kobieta nie przebywała w szpitalu, a w domu opieki w Stockport pod Manchesterem, gdzie mieszka. To nie pierwsze zwycięstwo Reynolds. Podczas II wojny światowej kobieta przeżyła niemieckie bombardowanie, chowając się pod stołem w kuchni.

Szpital w Doncaster w północnej Anglii opuścił też 99-letni Albert Chambers, który również brał udział w II wojnie światowej.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.