Przejdź do treści

1500 osób zamieszkujących Ibizę wzięło udział w dużych klubowych imprezach. Eksperyment miał jeden ważny cel

1500 pracowników Ibizy wzięło udział w dużych imprezach w klubach. Eksperyment miał jeden ważny cel
1500 pracowników Ibizy wzięło udział w dużych imprezach w klubach. Eksperyment miał jeden ważny cel / Unsplash
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Do tej pory kluby na Ibizie, najbardziej imprezowym miejscu na świecie, były zamknięte przez pandemię COVID-19. Niedługo jednak to może się zmienić. Najpierw jednak zorganizowano taneczny eksperyment, który ma pokazać, czy otwarcie klubów nie spowoduje zagrożenia dla mieszkańców i turystów.

Powrót imprez na Ibizie?

Ibiza bez muzyki, imprez i tańca? Niestety tak to wyglądało w czasie pandemii. Niedługo jednak to może się zmienić. Od kiedy wyspa znalazła się na „zielonej liście” miejsc, do których mogą wybierać się mieszkańcy Wielkiej Brytanii, trwają prężne przygotowanie do tego, żeby znów możliwe było przyjmowanie turystów na masową skalę.

O tym, czy na Ibizie otworzą się kluby, bez których ciężko sobie wyobrazić wypad do tego miejsca, zadecyduje wiele czynników. Jednak znaczący wpływ będą miały na to wyniki eksperymentu, który został zorganizowany na wyspie.

1500 osób zamieszkujących wyspę miało okazję wziąć udział w masowych imprezach. Jednak musieli wcześniej okazać zaświadczenie o zaszczepieniu przeciw COVID-19 albo negatywny wynik test na koronawirusa. Uczestnicy zabawy podczas tańca musieli mieć założone maseczki.

Martwe urodzenia na świecie

Taniec dla wielu oznacza normalność

Temat tanecznego eksperymentu podchwyciła stacja BBC, która przygotowała materiał filmowy na ten temat.

– Nie mogę się doczekać, żeby znów móc tańczyć. Minęło bardzo dużo czasu, od momentu, kiedy przestało być to możliwe – mówi w rozmowie z BBC jedna z mieszkanek wyspy, która wzięła udział w imprezie.

Jeśli eksperyment okaże się sukcesem, zarówno w zakresie bezpieczeństwa uczestników, jak i organizacji imprez, to będzie on wzorem dla klubów, kiedy już się otworzą na dobre. A to może nastąpić już za kilka tygodni.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.