Przejdź do treści

165 osób zaraziło się koronawirusem w klubie nocnym. Liczba chorych ciągle wzrasta

Dyskoteka
165 osób zaraziło się koronawirusem w klubie nocnym. Liczba ta ciągle wzrasta/ Pexels, fot. Daria Sannikova
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Wśród imprezowiczów, którzy w sobotni wieczór odwiedzili dyskotekę w Holandii, doszło do masowego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wirusa potwierdzono już u 165 osób a liczba ta wciąż rośnie. W klubie bawiło się około 600 osób. 

Masowe zakażenia na dyskotece

Zaledwie po pierwszym weekendzie, kiedy branża gastronomiczna została ponownie otwarta w Holandii, poinformowano o 60 osobach, które zaraziły się na tej samej dyskotece. Obecnie liczba zakażeń wzrosła do 165 a chorych prawdopodobnie będzie więcej.

Do zakażenia doszło w trakcie dyskoteki w klubie nocnym „Aspen Valley” w Enschede, niedaleko granicy z Niemcami. Jak twierdzi rzecznik klubu, obecnie nie wiadomo, w jaki sposób doszło do zarażenia się koronawirusem SARS-CoV-2 przez tyle osób. Do klubu mogły wejść jedynie osoby, które miały negatywny wynik testu lub zaświadczenie o szczepieniach. Spekuluje się, że goście wymienili się ze sobą kodami QR, aby wejść na dyskotekę bez testu. Klub obecnie pozostanie zamknięty.

Rzecznik GGD (Gminna Służba Zdrowia) w Holandii wzywa wszystkich, którzy uczestniczyli w imprezie do pozostania w domu oraz poddania się badaniom, nawet jeśli nie mają żadnych objawów choroby. Nie będzie to jednak proste – klub feralnej nocy odwiedziło ok. 600 osób.

Ryzyko zgonu po szczepieniu na COVID-19 niemal równe ryzyku śmierci od uderzenia pioruna/fot. iStock

Koronawirus w Holandii

W Holandii od początku pandemii COVID-19 zachorowało ponad 1,6 mln osób. Wystąpiło również 17 748 zgonów. Obecnie ponad połowa nowych infekcji w tym państwie dotyczy wariantu Delta. Średnia nowych zakażeń w ciągu tygodnia wzrosła do 740, co stanowi wzrost o 14 pkt. proc. w stosunku do danych z poprzednich siedmiu dni.

Od soboty 26 czerwca w Holandii wszedł w życie kolejny – 4 etap wychodzenia Królestwa Niderlandów z lockdownu. Niemal wszystkie dotychczasowe obostrzenia zostały zniesione. Ponownie zostały otwarte dyskoteki oraz nocne kluby. By w nich uczestniczyć, należy przed wejściem okazać negatywny wynik testu na koronawirusa lub poświadczenie otrzymania dwóch dawek szczepionki.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.