Przejdź do treści

6-miesięczna dziewczynka wygrała z koronawirusem! Jej mama opublikowała wzruszający film ze szpitala

Erin Bates
6-miesięczna dziewczynka wygrała z koronawirusem! / Facebook Emmy Bates
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Mówią o niej „cudowne dziecko” – i po raz kolejny udowodniła, że nie są to słowa na wyrost. 10 kwietnia testy wykazały, że Erin jest zakażona koronawirusem. Jej stan był ciężki, gdyż była w grupie ryzyka. Po prawie trzech tygodniach walki o półroczną dziewczynkę rodzice potwierdzili, że pokonała COVID-19.

„Cudowne dziecko” zakażone koronawirusem

Erin Bates urodziła się pół roku temu w Bury w północno-zachodniej Anglii z wadą serca. Tuż po przyjściu na świat przeszła poważną operację, zmagała się też z problemami z tchawicą – miała trudności z oddychaniem. Gdy więc 10 kwietnia jej rodzice dowiedzieli się, że do serii chorób dołączyła infekcja koronawirusem, drżeli o życie dziewczynki.

Bo choć dzieci zazwyczaj przechodzą COVID-19 dużo łagodniej niż dorośli, w tym przypadku sprawa wyglądała zupełnie inaczej. Po przyjęciu do szpitala dziecięcego Alder Hey w Liverpoolu stan Erin był ciężki, dziewczynka musiała być podłączona do respiratora. Przez cały czas była przy niej matka Emma Bates, która jednocześnie przechodziła w szpitalu kwarantannę. Wayne Bates, ojciec dziecka, odbywał kwarantannę domową.

„Jeśli moje dziecko umrze teraz, nie pozwolą mi się do niej zbliżyć, ponieważ muszę pozostawać w izolacji w domu. Nie wolno mi iść do szpitala” – mówił Wayne Bates w jednym z wywiadów.

Chorująca na białaczkę Hania wyzdrowiała z COVID-19/Facebook

Zrobiła to – pokonała COVID-19

Po blisko trzech tygodniach walki jednak się udało. Erin opuściła izolatkę, a testy potwierdziły, że w jej organizmie nie ma już koronawirusa.

„Po prostu to zrobiła! Nasza mała dziewczynka pokonała COVID 19. Jesteśmy bardzo dumni” – napisała na swoim profilu na Facebooku jej mama.

Do wpisu Emma Bates dołączyła gorące podziękowania dla personelu medycznego, który w czasie opiekował się 6-miesięcznym dzieckiem. A także zamieściła film uwieczniający moment opuszczenia przez Erin izolatki.

Szczęśliwa mama poinformowała, że dziewczynka zostanie jeszcze na jakiś czas w szpitalu, by nabrać sił. Zarówno Emma Bates, jak jej mąż chcą dać nadzieję innym rodzicom, których maluchy walczą z chorobą wywołaną przez SARS-CoV-2.

„Erin wygrała z koronawirusem. Kilka razy miała swoje wzloty i upadki, ale chcemy, aby ludzie wiedzieli, że koronawirus nie musi być wyrokiem śmierci dla tych, którzy mieli wcześniej jakieś choroby” – powiedział ojciec Erin w mediach.

Keith Watson / Facebook

Koronawirus u dzieci

COVID-19 u dzieci ma zazwyczaj znacznie lżejszy przebieg niż u dorosłych. Jak pokazują dotychczasowe statystyki, ok. 4 proc. dzieciaków przechodzi infekcję bez żadnych symptomów, a nieco więcej niż połowa ma łagodne objawy. Blisko 40 proc. maluchów ma objawy o umiarkowanym nasileniu, 6 proc. dzieci trafia do szpitala w stanie ciężkim.

Symptomy koronawirusa u dzieci to najczęściej typowe objawy infekcji oddechowej:

  • gorączka powyżej 39 st.
  • kaszel
  • przekrwienie błony śluzowej nosa i/lub katar
  • ból gardła

Mogą się również pojawić: ból brzucha, nudności, wymioty, biegunka.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.