2 min.
„Bańka izolacji” mająca zapobiegać zakażeniom koronawirusem w wiosce olimpijskiej została przerwana – podkreśla ekspert ds. ochrony zdrowia

"Bańka izolacji" mająca zapobiegać zakażeniom koronawirusem w wiosce olimpijskiej została przerwana - podkreśla ekspert ds. ochrony zdrowia / fot. Yuichi Yamazaki, Getty Images
Niedawno media obiegła informacja o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem wśród sportowców w wiosce olimpijskiej. Choć organizatorzy podkreślają, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców Japonii, to niektórzy eksperci zajmujący się ochroną zdrowia są innego zdania. „W rzeczywistości jest całkowicie odwrotnie” – podkreśla były dyrektor Instytutu Zdrowia Populacji w londyńskim King’s College Kenji Shibuya.
Olimpijska „bańka izolacji” przerwana
Najpierw była dystrybucja prezerwatyw, potem doniesienia, że tekturowe łóżka mają zniechęcić sportowców do uprawiania seksu – a co za tym idzie, zmniejszyć ryzyko zarażenia wirusem SARS-CoV-2. A do tego wszystkiego oczywiście ścisły reżim sanitarny.
Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Tokio stawali na głowie, żeby COVID-19 nie zapanował w wiosce olimpijskiej. A jeśli już by tak się stało – by nie wyszedł poza nią. Wszystko jednak wskazuje na to, że to walka z wiatrakami.
„’Bańka izolacji’ mająca zapobiegać zakażeniom koronawirusem w wiosce olimpijskiej została już przerwana” – ocenił ekspert ds. ochrony zdrowia, były dyrektor Instytutu Zdrowia Populacji w londyńskim King’s College Kenji Shibuya.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Brak zagrożenia?
18 lipca media obiegła informacja o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem wśród sportowców w wiosce olimpijskiej, w której mieszka ok. 11 tys. uczestników Igrzysk. Z kolei, jak informują organizatorzy, od 1 lipca wykryto 67 infekcji wśród osób akredytowanych przy tej imprezie.
Organizatorzy Igrzysk Olimpjskich w Tokio zapewniają, że nie stwarzają one absolutnie żadnego zagrożenia dla mieszkańców Japonii. Kenji Shibuya stwierdził, że takie wypowiedzi wywołują dodatkowe zamieszanie i „podsycają gniew w społeczeństwie, ponieważ w rzeczywistości jest całkowicie odwrotnie”.
Zobacz także

118-letnia Kane Tanaka jest nastarszą mieszkanką globu. Chce wziąć udział w sztafecie z ogniem olimpijskim

„Co 16 sekund dochodzi do martwego urodzenia”. Pandemia może jeszcze pogorszyć sytuację

„Bez podania szczepienia, po zachorowaniu na COVID-19, z grupy miliona osób nie przeżyje 30 tysięcy” – alarmują eksperci z PAN
Spodobał ci się artykuł? Poleć go znajomym
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

29.03.2023
„Sami zapracowaliśmy na to, że wyżej cenimy wiedzę celebrytki niż profesora psychiatrii”. O fake newsach w kontekście zdrowia psychicznego mówi Marta Glanc, analityczka Stowarzyszenia Demagog

26.03.2023
Są wyrafinowanymi myśliwymi, którzy w wymyślny sposób uśmiercają swoje ofiary. Czy grzyby mogą uratować świat?

24.03.2023
Uważano, że ich przyczyną może być smutek, post, a nawet ciąża. Jak kiedyś leczono galopujące suchoty, czyli gruźlicę

22.03.2023