Przejdź do treści

Bon na 150 euro i darmowy internet w zamian za szczepionkę – tym rząd chce skusić młodych Greków

Bon na 150 euro i darmowy internet w zamian za szczepionkę - tym rząd Grecji chce skusić młodych Greków
Bon na 150 euro i darmowy internet w zamian za szczepionkę - tym rząd Grecji chce skusić młodych Greków / iStock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Rząd Grecji chce przekonać młode osoby do szczepień, żeby przyśpieszyć kampanię szczepień jeszcze przed sezonem wakacyjnym. Zachętą ma być bon na 150 euro i darmowy internet przez miesiąc. – To dług wobec młodych i dowód wdzięczności – podkreślił szef rządu Grecji.

Bon za szczepionkę

Każdy młody Grek, który zaszczepił się lub zaszczepi się co najmniej jedną dawką szczepionki przeciw COVID-19 otrzyma bon o wartości 150 euro – zapowiedział premier Grecji Kyriakos Mitsotakis cytowany przez PAP.

Ale to nie wszystko. Zaszczepione Greczynki i Grecy będą mogli też korzystać w sierpniu z darmowego internetu w telefonie. – To dług wobec młodych i dowód wdzięczności – tłumaczył na spotkaniu ministerialnym szef rządu.

Wspomniany „dowód wdzięczności” otrzyma niemal 940 tys. Greków i Greczynek w wieku od 18 do 25 lat, którzy się zaszczepili lub zaszczepią przeciw COVID-19. Żeby dostać bon i darmowy internet nie jest wymagane przyjęcie obu dawek szczepionki, wystarczy jedna.

Niezadawalające statystyki dotyczące szczepień

Obecnie w Grecji zaszczepiło się jedynie ok. 33 proc. populacji Grecji, która liczy 11 mln. Nie jest to zadawalający wynik, biorąc pod uwagę, że Grecja w dużej mierze utrzymuje się z turystyki. A żeby zapewnić jak najbezpieczniejsze warunki turystom, dobrze byłoby zaszczepić jak największą liczbę mieszkańców kraju. Niepokój rządu wzmaga coraz większa liczba odnotowanych przypadków zarażenia bardziej zaraźliwym wariantem Delta.

Od początku pandemii 420 905 obywateli Grecji zaraziło się wirusem SARS-CoV-2, 12 664 osób zmarło z powodu COVID-19. 

 


Źródło: PAP/ Interia

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.