2 min.
CDC wydało zalecenia na walentynki. Jak spędzić święto zakochanych w pandemicznych czasach?

CDC wydało zalecenia na walentynki. Jak spędzić święto zakochanych w pandemicznych czasach/ Pexels
„W te walentynki chroń siebie i innych” – tak w największym skrócie wyglądają rekomendacje Amerykańskich Centrów Kontroli i Prewencji Chorób na święto zakochanych w czasach zarazy. Jak bezpiecznie celebrować miłość w dobie koronawirusa? Oto konkrety rady.
Walentynki 2021 pod hasłem ochrony
Miłość w pandemicznych czasach należy przede wszystkim celebrować… ostrożnie. Najlepiej pozostając w towarzystwie, w którym spędzasz czas na co dzień. Inna bezpieczna opcja to spotkanie wirtualne, ewentualnie na zewnątrz, na świeżym powietrzu – zalecają eksperci Amerykańskich Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej) w wydanych z okazji walentynek zaleceniach.
„Jeśli planujesz świętować ten dzień z osobą spoza swojego gospodarstwa domowego, aktywność na świeżym powietrzu jest lepsza niż wewnątrz” – zauważają specjaliści. Podpowiadają, że świetnym rozwiązaniem na ten dzień może być na przykład zorganizowanie romantycznego pikniku w zimowej scenerii.
Równie dobrym, a zarazem korzystnym dla zdrowia pomysłem jest spacer ze swoją walentynką.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Pomysły na walentynki w domu
W przypadku, gdy mieszkasz ze swoją walentynką, najlepiej zdecydować się na pozostanie w domu. Absolutnie nie oznacza to konieczności rezygnacji z celebracji. Udekoruj dom, przygotuj pyszną kolację lub deser, zaplanuj wieczór filmowy lub wieczór gier – radzą eksperci.
Ponadto CDC przypomina najważniejsze i podstawowe zasady dbania o higienę w dobie koronawirusa:
- Noś maskę;
- Zachowaj dystans 6 stóp (1,8 metra) od siebie;
- Unikaj tłumów i słabo wentylowanych pomieszczeń;
- Często myj ręce;
- Przyjmij szczepionkę, gdy będzie dla ciebie dostępna.
Razem z CDC życzymy bezpiecznych walentynek!
Poleć artykuł znajomym
Zobacz także
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

22.03.2023
„Neurolog uznał, że nie mam zespołu Tourette’a, bo nie mam tiku przeklinania, który dotyczy 10 proc. chorych” – mówi Piotr, który z zaburzeniem tym żyje od 25 lat

21.03.2023
„Czym innym jest spędzać z dzieckiem czas i pytać je o różne rzeczy, a czym innym węszyć, podglądać, nasłuchiwać. To forma agresji”. O nadopiekuńczych rodzicach mówi psycholożka Magdalena Halicka

20.03.2023
„Dla osoby głuchej język polski jest językiem obcym. We własnym kraju czujemy się jak obcokrajowcy” – mówi Zuzanna Szymańska z Akademii Młodych Głuchych

20.03.2023