Przejdź do treści

Czy bliskość w dobie koronawirusa jest możliwa? „Time” opublikował zdjęcie, które wzrusza do łez. Poznaj jego historię

Pandemia koronawirusa w USA - Olivia Grunt przytula babcię
Pandemia koronawirusa w USA - Olivia Grunt przytula babcię. Fot. Al Bello/Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Koronawirus rozłączył wiele par, rodzin, przyjaciół. Mimo to usilnie staramy się, żeby być razem – choć na chwilę, w ograniczonym stopniu. To dążenie do kontaktu świetnie oddaje zdjęcie, które opublikował amerykański tygodnik „Time”. Warto je zobaczyć!

Bliskość mimo wszystko

Jak się zobaczyć, chroniąc się nawzajem? Jak możemy dotknąć siebie i poczuć bliskość, pomimo pandemii Covid-19? Zastanawiają się nad tym miliony rodzin na całym świecie. Jedną z nich jest rodzina Sileo z Wantagh w Nowym Jorku.

Bliscy postanowili spotkać się z okazji Memorial Day, amerykańskiego święta państwowego upamiętniającego obywateli USA, którzy zginęli w trakcie odbywania służby wojskowej. Pomimo panującej pandemii, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

alt=”Pandemia koronawirusa – rodzina Sileo przytula się przez folię” width=”850″ height=”550″ /> Pandemia koronawirusa – rodzina Sileo przytula się przez folię. Fot. Al Bello/Getty Images

Olivia Grant przytula się do swojej prababci przez folię

Olivia Grant przytula się do swojej babci przez folię. Fot. Al Bello/Getty Images

W tę niedzielę po raz pierwszy członkowie rodziny Sileo mieli ze sobą jakikolwiek kontakt od wybuchu pandemii COVID-19. Przytulali się do siebie przez dużą plastikową folię. Zdjęcie Olivii Grant, która wtula się w swoją babcię, Mary Grace Sileo, było na tyle wymowne i poruszające, że postanowił je opublikować na swoim profilu na Instagramie „Time”.

USA przoduje w liczbie zachorowań i zgonów na COVID-19

Jak wskazują dane z serwisu worldometers.info, najwięcej zachorowań na COVID-19 odnotowano w Stanach Zjednoczonych. Zachorowało tam ponad 1,7 miliona osób. Na drugim miejscu pod tym względem znajduje się Brazylia, gdzie potwierdzono ponad 376 tysięcy przypadków. Kolejna jest Rosja, gdzie odnotowano prawie 345 tysięcy zakażeń. Na całym świecie do tej pory wykryto ponad 5,5 mln zachorowań na COVID-19.

W wyniku zakażenia koronawirusem na świecie zmarło ponad 346 tysięcy osób. Najwięcej, ponad 100 tysięcy zgonów, odnotowano w Stanach Zjednoczonych. Na drugim miejscu pod względem łącznej liczby ofiar śmiertelnych znajduje się Wielka Brytania, gdzie na COVID-19 zmarło prawie 37 tysięcy osób. Na trzecim miejscu są Włochy, gdzie odnotowano blisko 33 tysiące zgonów.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.