2 min.
Dalsze etapy bezpieczeństwa w walce z COVID-19. Minister Mateusz Morawiecki przedstawił kolejne kroki

Koronawirus w Polsce / gettyimages
„Od kilku dni obserwujemy stabilizację liczby zakażeń, ale wirus zbiera swoje śmiertelne żniwo” – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji prasowej, na której przedstawił kolejne etapy bezpieczeństwa związane z walką z koronawirusem. Co się zmieni?
Spis treści
Zmiany w walce z pandemią koronawirusa
„Wiemy, że wiele analiz, wiele prognoz, które prowadziliśmy, nie sprawdziły się. Pod każdą informacją o zgonie kryje się tragedia, ludzki ból. Doświadczamy tego w bardzo wielu polskich rodzinach. Właśnie dlatego nieustannie zwiększamy liczbę łóżek i respiratorów” – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji prasowej.
Sytuacja nadal jest bardzo poważna. Premier dodał jednak, że wszyscy dysponujemy bronią. Tą bronią jest dyscyplina, solidarność oraz przestrzeganie zasad sanitarnych.
100 dni solidarności w walce z COVID-19
„100 dni solidarności w walce z COVID-19” – tak nazwano plan 100 dni, w których Polska będzie nadal walczyć z pandemią koronawirusa. Jak dodał premier, to właśnie po tym czasie najprawdopodobniej w naszym kraju pojawi się szczepionka przeciw COVID-19.
„Jest szansa, że od 18 stycznia 2021 będą się pojawiać pierwsze szczepionki’ – mówił Mateusz Morawiecki.
Nie będzie ona obowiązkowa dla wszystkich.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Zmiany od 28 listopada
Premier poinformował także, co zmieni się w kolejnych dniach.
- od przyszłej soboty (28 listopada) placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Otwarte zostaną więc sklepy i usługi w galeriach i parkach handlowych.
- powracają dwie niedziele handlowe – będzie to miało miejsce 13 i 20 grudnia.
Powrót dzieci do szkół
Przedstawiono także plan powrotu dzieci do szkół. System zdalny potrwa do 24 grudnia. Po nowym roku dzieci nie wrócą jednak do swoich klas. W całej Polsce od 4 do 17 stycznia trwać będzie przerwa, która zastąpi ferie zimowe.
Udostępnij
Zobacz także

„Jestem anestezjologiem wszystkich, ładnych i brzydkich. Ale nie będę anestezjologiem kretynów”. Włoski lekarz nie wytrzymał

„Jestem porównywany do SS-mana”. Młody Ratownik mówi „dość” antycovidowcom

„Miejmy świadomość, że koronawirus uszkadza serce” – mówi prof. Adam Witkowski, kardiolog. Kto jest najbardziej narażony?
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

20.03.2023
„Dla osoby głuchej język polski jest językiem obcym. We własnym kraju czujemy się jak obcokrajowcy” – mówi Zuzanna Szymańska z Akademii Młodych Głuchych

20.03.2023
„Profesjonalna ofiara karmi się zainteresowaniem emocjonalnym i zaangażowaniem innych” – mówi Dominika Cwynar

17.03.2023
Po operacji każdy poszedł za głosem swojego nowego serca, do innego domu. Jak kiedyś leczono: historia przeszczepów

17.03.2023