Przejdź do treści

Gdzie są wolne terminy na szczepienie? Rząd udostępnił mapę z danymi

Kobieta
Gdzie są wolne terminy na szczepienie? Rząd udostępnił nową mapę z danymi/ Zdjęcie: Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Wszyscy zainteresowani szczepieniem na COVID-19 mogą teraz sprawdzić dostępne terminy w poszczególnych powiatach. Na stronie rządowej została opublikowana interaktywna mapa. Dane obrazują liczbę szczepionek dostępnych w Polsce na kolejne siedem i 30 dni. 

Interaktywna mapa szczepionek

Na rządowej stronie we wtorek pojawiła się mapa, dzięki której sprawdzimy liczbę wolnych terminów na szczepienia w danych powiatach.

„Sprawdź liczbę wolnych terminów w okolicy! Wprowadziliśmy nowe udogodnienie do raportu, które pomoże w znalezieniu terminu szczepienia. Od dzisiaj istnieje możliwość sprawdzenia w powiatach liczby wolnych terminów na następne 7 oraz 30 dni” – poinformowano na Twitterze SzczepimySię.

Mapa nie ułatwi nam jednak poszukiwania konkretnej szczepionki. Pokazuje jedynie liczbę preparatów, które zostaną dostarczone w kolejnych siedmiu lub 30 dniach z podziałem na powiaty. Nowa funkcjonalność może być pomocna nie tylko dla osób, które jeszcze nie zapisały się szczepienie. Pomoże również tym, którzy oczekują już na podanie preparatu, jednak termin lub miejsce szczepienia nie do końca im odpowiada. Opcja wyszukiwania nowych terminów jest bowiem niedostępna po zapisaniu się na konkretny termin.

Częste mycie skraca życie? W czasie pandemii wiele osób zaczęło kierować się tą zasadą

Jak sprawdzić dostępność szczepionki?

Interaktywna mapa dostępna jest na rządowej stronie www.gov.pl/web/szczepimysie w prawym górnym rogu. Po kliknięciu w konkretny powiat, wyświetli nam się informacja z liczbą wolnych terminów w następnych dniach.

Minister Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień poinformował, że do końca czerwca zostanie dostarczonych do Polski 4,5 mln szczepionek na COVID-19. Nowe terminy powinno więc pojawiać się każdego dnia. Nie są rozłożone równomiernie, co obrazuje natężenie koloru niebieskiego na mapie. Ciemnoniebieski oznacza, że w danym powiecie jest dużo szczepionek. Natomiast bladoniebieski pokazuje niewielką dostępność preparatów.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.