3 min.
Jedno z polskich miast nie zatrudni niezaszczepionych. „Od miesięcy zachęcamy mieszkańców, aby się szczepili”

W jednym z polskich miast niezaszczepieni nie zostaną zatrudnieni/ iStock
05.07.2022
Implant zamiast tabletki przeciwbólowej? Innowacyjne rozwiązanie naukowców
05.07.2022
Lekarze dawali mu pół roku życia. Uratował go przeszczep, podczas którego otrzymał pięć narządów naraz
05.07.2022
Wraca zerowy podatek VAT na zagraniczne leki ze zbiórek. Walczyli o to między innymi rodzice dzieci z SMA
05.07.2022
„To był szok. Przez ponad dwadzieścia lat nie wiedziałam, z czym chodzę w brzuchu”. Szpital popełnił błąd. Pani Wanda odszkodowania nie dostanie
05.07.2022
Kolejna fala zakażeń. „Obecny koronawirus bardzo różni się od oryginalnego, to inna choroba, więc możemy mówić o COVID-22”
„Nie będziemy zatrudniać osób niezaszczepionych. Oczekujemy także jednoznacznych działań ze strony rządu, aby nie było kolejnej fali i kolejnego lockdownu” – oświadczył Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. Dodał, że każdy pracownik będzie musiał udowodnić przyjęcie szczepionki na COVID-19.
Niezaszczepieni bez zatrudnienia
Władze Sopotu zadeklarowały, że nie będą zatrudniać w strukturach administracyjnych miasta osób, które nie otrzymały szczepienia przeciw koronawirusowi. Każdy pracownik sopockiego urzędu będzie musiał przedstawić dowód przyjęcia szczepionki w postaci certyfikatu COVID.
„Nie będziemy zatrudniać osób niezaszczepionych. Oczekujemy także jednoznacznych działań ze strony rządu, aby nie było kolejnej fali i kolejnego lockdownu” – oświadczył wiceprezydent Sopotu Marcin Skwierawski, jak podaje portal trójmiasto.pl.
Sopot szczyci się obecnie jednym z najwyższych poziomów zaszczepienia. Preparat na COVID-19 przyjęło już 58 proc. mieszkańców. Zaszczepionych jest także 95 proc. osób zatrudnionych przez sopocki magistrat. Pomorze jest także drugie w kraju pod względem liczby zaszczepionych mieszkańców – obie dawki preparatu na COVID-19 otrzymało prawie 1,2 miliona osób.
Jak podkreślił Skwierawski, miasto zachęca i znacznie ułatwia szczepienie pracowników urzędów czy branży turystycznej, a także wszystkich mieszkańców.
„Od miesięcy zachęcamy także mieszkańców, aby się szczepili, tworzymy miejsca szczepień. Warta podkreślenia jest dobra współpraca z sopockimi księżmi oraz biskupem ewangelickim, którzy zachęcają do szczepień” – dodał.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Szczepienia w Polsce
Loteria szczepionkowa raczej nie zachęciła niezdecydowanych Polek i Polaków do szczepień. Taki wniosek można wyciągnąć z ostatnich statystyk dostępnych na rządowych stronach.
Jak pokazują, obecnie w Polsce podano ponad 35,6 mln dawek szczepionki na COVID-19. W pełni zaszczepiło się 18,2 mln osób, czyli 48 proc. ogólnej populacji naszego kraju.
Niestety wychodzi na to, że liczba zaszczepionych osób już dawno utknęła w martwym punkcie i wszyscy, którzy chcieli się zaszczepić, prawdopodobnie już to zrobili. Teraz zdecydowanie więcej niż chętnych do przyjęcia swojej dawki mamy szczepionek. Choć część z nich odsprzedaliśmy innym krajom (m.in. Australii – aż milion dawek), to i tak wiele preparatów trafiło do kosza. Z rządowego raportu wynika, że zutylizowanych zostało ponad 352 tys. dawek.
Podeślij artykuł znajomym!
Zobacz także
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

04.07.2022
Gdy ich bliscy chorują, oni sami są cichymi pacjentami. Tak w Polsce wygląda opieka nad osobami ze schizofrenią

03.07.2022
„Budzę się i jem, by móc znowu zasnąć”, czyli czym jest zespół nocnego jedzenia (NES). Rozmowa z psycholożką zdrowia Agnieszką Węgiel

01.07.2022
„Nie jesteśmy w stanie odróżnić klinicznie depresji poporodowej od fazy niedoczynności poporodowego zapalenia tarczycy” – mówi dr Dorota Wakuła

29.06.2022