3 min.
Koronawirus. Dr Monika Bieniasz udostępniła zalecenia WHO, które pokazują, jak sobie radzić ze stresem z nim związanym

Koronawirus. Dr Monika Bieniasz apeluje: "nie ulegajmy nagonce medialnej związanej z wirusem" Unsplash.com
12.08.2022
Masz problemy z jelitami? Wypróbuj „Metodę 5R”, czyli plan naprawczy polecany przez dietetyka
12.08.2022
5 razy TAK dla wakacyjnego seksu
12.08.2022
„Treść, która ma trafić do polskich szkół, krzywdzi, szkaluje i poniża”. Małgorzata Rozenek-Majdan o nowym podręczniku HiT
12.08.2022
Łódzcy lekarze uratowali bliźniaki z syndromem podkradania. Ich matka uciekła przed wojną
11.08.2022
Ziewasz, swędzi cię skóra, masz zimne dłonie? To mogą być objawy zaburzeń lękowych
Od momentu, kiedy wybuchła epidemia koronawirusa, zaczęły nas zalewać różne doniesienia medialne. Niektóre zamiast dostarczania przydatnych informacji, tylko wzbudzają panikę. „Nie ulegajmy nagonce medialnej związanej z wirusem COVID-19„ – apeluje dr Monika Bieniasz.
Spis treści
Dr Monika Bieniasz, czyli meredith_grey_po_polsku
Dr Monika Bieniasz to kobieta-chirurg o wielu specjalizacjach. Jest specjalistką chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej i transplantologii klinicznej. W 2014 roku ukończyła Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej, a w wolnych chwilach prowadzi konto na Instagramie o nazwie meredith_grey_po_polsku, gdzie propaguje zdrowe życie.
W swoim ostatnim poście na Instagramie lekarka opublikowała wytyczne WHO, które pokazują, jak radzić sobie ze stresem w obliczu koronawirusa. Podkreśla, że ważny jest przede wszystkim spokój.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Koronawirus – zalecenia WHO
WHO tłumaczy, że to normalne, że czujemy się smutne, zdezorientowane, przestraszone czy zdenerwowane w momencie kryzysu. A mógł on się u wielu pojawić właśnie przez rozprzestrzenianie się koronawirusa i zalewanie nas informacjami o coraz większej liczbie osób, które umarły na tą chorobę. Instytucja radzi, żeby w trudnych chwilach porozmawiać z osobami, do których się ma zaufanie – przyjaciółmi czy rodziną.
„Jeśli musisz zostać w domu, nie rezygnuj ze zdrowego styl życia – dbaj o odpowiednią dietę i ilość snu, ćwicz i utrzymuj kontakty z bliskimi. (…) Nie używaj papierosów, alkoholu i innych używek, żeby radzić sobie z emocjami” – czytamy w zaleceniach od WHO.
Koronawirus – nie dajmy się zwariować
WHO zaznacza, że zamiast używek, lepiej będzie, jeśli wykorzystamy umiejętności, które pozwalały nam radzić sobie z trudnymi sytuacjami w przeszłości. Ważne, żebyśmy skorzystały z pomocy z zewnątrz, jeśli jej potrzebujemy, np. lekarza albo terapeuty.
Od momentu, kiedy wybuchła epidemia koronawirusa, zaczęły nas zalewać różne doniesienia medialne. Niektóre zamiast dostarczania przydatnych informacji, tylko wzbudzają panikę. Według WHO istotne jest, żeby korzystać z wiarygodnych źródeł, np. stron WHO albo lokalnych i państwowych agencji dostarczających informacji o zdrowiu. „Ogranicz zamartwianie się przez zmniejszenie ilości czasu spędzanego przed telewizorem na śledzeniu relacji mediów, które wywołują u ciebie taki stan” – podkreśla.
Zobacz także
Spodobał ci się ten artykuł? Poleć go koleżance!
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

12.08.2022
Katarina Hellstrom: „Obecnie modne jest posiadanie twardego, wciągniętego i płaskiego brzucha. Przepraszam za mocne słowa, ale to powolne samobójstwo”

11.08.2022
„Jeśli kobieta opowiada koleżankom, że jej partner dochodzi wyłącznie, kiedy się masturbuje, zwykle nie kojarzy tego z przemocą. A powinna” – mówi Anna Jastrzębska

10.08.2022
Miażdżące wyniki monitoringu gabinetów ginekologicznych. „W Polsce lekarze zdają się mieć bardzo dużą władzę nad kobietami” – alarmuje Aleksandra Magryta z Fundacji FEDERA

09.08.2022