3 min.
Kwarantanna dla turystów będzie obowiązywać przez następne 5 lat? Władze Australii nie mają złudzeń

Australia przygotowuje się do kolejnych pięciu lat obowiązywania kwarantanny/ Pexels
20.05.2022
„Nikomu o tym nie mówiłam, bo się wstydziłam”- olimpijka Agnieszka Kobus-Zawojska opowiedziała o walce z depresją
20.05.2022
Rząd nałożył podatek VAT na lek dla chorych na SMA. „To jest okrutne”
20.05.2022
Małpia ospa dynamicznie rozprzestrzenia się w Europie. Wirus jest coraz bliżej Polski
19.05.2022
Czy w trakcie pobytu w szpitalu trzeba mieć swoje leki, które przyjmujemy na co dzień? Wyjaśnia prawniczka Patrycja Pieszczek-Bober
19.05.2022
„W całym szpitalu nie było ani jednej 'państwowej’ wkładki czy tamponu”. Siostra Bożenna gorzko o ubóstwie menstruacyjnym
Australia przygotowuje się do kolejnych pięciu lat obowiązywania kwarantanny dla osób przyjeżdżających zza granicy. Władze Terytorium Północnego Australii ogłosiły właśnie przetarg na usługi zapewniające transport chorych do miejsc odbywania kwarantanny.
Kwarantanna w Australii będzie obowiązywać przez 5 lat?
Władze Terytorium Północnego Australii przygotowują się do kolejnych pięciu lat, przez które ma obowiązywać kwarantanna dla osób przyjeżdżających z innych krajów.
Placówka Howard Springs na Terytorium Północnym przyjmuje obecnie około 2 tys. osób tygodniowo, czyli ok. 40 proc. wszystkich turystów przybywających do Australii. Według władz tego terytorium podobne środki bezpieczeństwa będą niezbędne jednak znacznie dłużej. Departament Infrastruktury, Planowania i Logistyki Terytorium Północnego ogłosił w tym celu pięcioletni przetarg dla przewoźników autobusowych, którzy będą transportowali przyjezdnych z głównych lotnisk do miejsc kwarantanny – donosi „NT News”.
„Pięć lat wydaje się dość długim czasem. Ale prawdopodobnie będą potrzebne jeszcze dwa czy trzy lata kwarantanny dla odwiedzających Australię” – tłumaczył ekspert ds. chorób zakaźnych prof. Peter Collignon z Australian National University w Canberze.
Rzecznik departamentu wyjaśnił, że kontrakt pozwoli na szybką reakcję wobec stale zmieniającej się pandemii COVID-19. Ma zapewnić również „ciągłość usług” w celu radzenia sobie z „nieprzewidywalnymi” zdarzeniami.
Obecnie Australia walczy z wciąż wzrastającą liczbą zakażeń. Canberra, stolica kraju, została objęta tygodniowym lockdownem po tym, jak wykryto pierwsze zakażenie koronawirusem od ponad roku. Stwierdzono również obecność wirusa w ściekach. Ponadto w Sydney, które objęte jest lockdownem od siedmiu tygodni, liczba dobowych przypadków nie spada.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Koronawirus w Australii
W zeszły weekend w liczącej 26 mln mieszkańców Australii zarejestrowano największą w tym roku liczbę nowych przypadków zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Z powodu infekcji 15 mln mieszkańców kraju zostało objętych lockdownem.
W Australii od początku pandemii odnotowano 37 372 przypadki COVID-19. Zmarły 944 osoby. Kraj zmaga się również z niskim poziomem zaszczepienia. Obie dawki szczepionki otrzymało obecnie 20 proc. jego mieszkańców, którzy ukończyli 16 r. ż.
Podeślij artykuł znajomym!
Zobacz także
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

18.05.2022
„To, co dzieje się wewnątrz nas, wyznacza jakość naszej pracy. Hormony sterują całym naszym organizmem” – mówi Milena Nosek, dietetyczka

17.05.2022
„Ludzie wstają zaskoczeni, bo czują irracjonalne zadowolenie, i to w całym ciele”. O tajnikach masażu twarzy, który ma zastąpić medycynę estetyczną, mówi mistrzyni Kobido

15.05.2022
„Przez całe życie była toksyczną osobą, w każdej roli: pracownika, koleżanki, siostry, córki. I toksyczną mamą” – opowiada 35-letnia Ada o swojej matce

15.05.2022