Przejdź do treści

Lekarz do koronasceptyków: Co chcielibyście przekazać chorym, których dotknęła tragedia? Że udają? Pokaż twarz i napisz, że masz ich życie za nic

Kobieta zdejmuje maseczkę ochronną
Lekarz do koronasceptyków: Co chcielibyście przekazać chorym, których dotknęła tragedia? Że udają? Pokaż twarz i napisz, że masz ich życie za nic/ iStock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Ludzie odmawiający noszenia maseczek to ludzie ze skłonnościami socjopatycznymi, którzy kierują się wyłącznie egoizmem i nie przejawiają empatii” – podkreśla na Facebooku lekarz Dawid Ciemięga. „Co mam od was przekazać matce moich pacjentów, która właśnie teraz leży na oddziale chorób zakaźnych z COVID-19?” – pyta pediatra, kierując swoje słowa do koronasceptyków.

Koronasceptyku, „pokaż twarz”

Pediatra Dawid Ciemięga znany jest z ciętych słów i walki z medycznymi fake newsami. Tak jest i tym razem. Specjalista opublikował film, w którym zachęca koronasceptyków do napisania kilku słów od siebie. Jak zaznacza, przekaże je chorym na COVID-19. A tych jest coraz więcej. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 4 280 zakażonych. Tak źle jeszcze nie było.

„Co chcielibyście przekazać chorym, których dotknęła tragedia? Że udają? Pokaż twarz i napisz, że masz ich życie za nic i wiesz lepiej od lekarzy, co się dzieje. Coraz więcej osób z mojego otoczenia choruje, ja im przekażę” – pisze lekarz na swoim profilu na Facebooku pod opublikowanym wideo.

Pediatra na krótkim filmie opowiada historię matki swoich pacjentów, która zaraziła się koronawirusem. Jak dowiadujemy się ze słów lekarza, stan zdrowia kobiety jest na tyle poważny, że musi być hospitalizowana.

„Ostatnio pojawiają się coraz liczniejsze wpisy i komentarze osób, które deklarują, że nie będą nosić maseczek, ponieważ pandemia to fikcja, że COVID-19 to fikcja, albo że jest to infekcja, która niczemu i nikomu nie zagraża. (…) Co mam od was przekazać matce moich pacjentów, która właśnie teraz leży na oddziale chorób zakaźnych z COVID-19, z koronawirusowym zapaleniem płuc?” – opowiada specjalista.

Ciemięga dodaje, że mąż chorej oraz jej dzieci także zachorowali.

„Czy oni sobie to wymyślili? Czy to jest fikcja? Czy to wyimaginowane dolegliwości? Matka leży w szpitalu w innym mieście, ponieważ tutaj jest tylu chorych, że już nie było możliwości jej przyjąć. Wczoraj rozmawiałem z nią telefonicznie i słyszałem, jak ciężko jest jej oddychać, wymaga tlenu” – dodaje ekspert.

Lekarz o tym, że nie jest od "spełniania bezmyślnych zachcianek" matek i ojców

Covidowi buntownicy to socjopaci?

Ciemięga nie szczędzi także uwag osobom, które odmawiają zakrywania ust i nosa, a pandemię koronawirusa uważają za wymysł i spisek bogatszych ludzi, którzy chcą sterować społeczeństwem dla własnych korzyści. Lekarz powołuje się na badania naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego, poznańskiego Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, a także odrębne przeprowadzone przez Fabiano Koich Miguel, wykładowcę brazylijskiego Universidade Estadual de Londrin. Stwierdzono w nich, że osoby łamiące zasady bezpieczeństwa w trakcie pandemii koronawirusa wykazują cechy psychopatyczne.

„Ostatnio pojawiło się badanie, które mówi o tym, że ludzie odmawiający noszenia maseczek to ludzie ze skłonnościami socjopatycznymi, którzy kierują się wyłącznie egoizmem i nie przejawiają empatii.  To, co oni robią, to tak jakby iść na onkologię, podejść do chorego na raka, napluć mu w twarz i powiedzieć 'wstawaj, przestań udawać’ – mówi Ciemięga.

Lekarz wyjaśnia także, że sam pracuje w maseczce od miesięcy. Dla bezpieczeństwa swoich pacjentów używa maski z dodatkowym filtrem, w której – jak mówi – „trudniej oddychać niż w maseczce chirurgicznej”. Mimo występujących u niego migren lekarz nie rezygnuje z zasłaniania ust i nosa.

„Wszystkie informacje na temat szkodliwości maseczek to po prostu zwykłe bzdury. A to, co się teraz dzieje, (…) to jest tylko dowód na to, że człowiek to wciąż bardzo prymitywne stworzenie” – podsumowuje pediatra.

Kobieta pracuje w laboratorium

Pediatra Dawid Ciemięga

Dawid Ciemięga to pediatra z Centrum Medycznego Paprocany w Tychach i wróg publiczny numer 1 ruchów antyszczepionkowych. Jako pierwszy w Polsce lekarz pozwał antyszczepionkowców podważających jego wiedzę i kompetencję w sieci.

Lekarz znany jest ze swoich merytorycznie napisanych postów, którym nie brakuje poczucia humoru. Jego fanpage na Facebooku w tym momencie obserwuje prawie 78 tys. osób.

Co chcielibyście przekazać chorym, których dotknęła tragedia ? Że udają? Pokaż twarz i napisz, że masz ich życie za nic…

Gepostet von Lekarz Dawid Ciemięga am Mittwoch, 7. Oktober 2020

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.