3 min.
Minister zdrowia pokazał wyniki wprowadzonych restrykcji. W czterech województwach odnotowano spadek zakażeń

Niedzielski pokazał wyniki wprowadzonych restrykcji. W czterech województwach odnotowano spadek zakażeń/ iStock
Najnowsze
19.04.2021
„Hej, dziewczyny”, okresową rewolucję w szkołach czas zacząć. Oto poradnik, z którym staniecie do walki w ubóstwem menstruacyjnym
19.04.2021
Niezaszczepieni urzędnicy mogą zostać zwolnieni, jeśli odmówią testu na COVID-19 – podaje izraelski dziennik
19.04.2021
Ozdrowieńcy zostaną wystawieni na działanie koronawirusa. Badanie ma sprawdzić reakcje ich układu odpornościowego
19.04.2021
„Chcemy, aby od 10 maja każdy dorosły mógł zapisywać się na szczepienie” – zapowiada premier
19.04.2021
UE może nie przedłużyć umowy z AstraZeneką. Jednym z powodów opóźnienia w dostawach szczepionki
„Cztery województwa, które w pierwszej kolejności zostały poddane działaniu obostrzeń, mają teraz największy spadek tygodniowej liczby zakażeń” – przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski na swoim profilu na Twitterze. Restrykcje na Warmii i Mazurach zaczęły obowiązywać w lutym. Teraz przynoszą rezultaty.
Obostrzenia epidemiczne
W związku z trudną sytuacją epidemiczną i znacznym wzrostem zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 od soboty 27 marca rząd zaostrzył restrykcje w całej Polsce. Wcześniej dodatkowe obostrzenia obejmowały jedynie poszczególne województwa. 27 lutego restrykcje zaczęły obowiązywać w województwie warmińsko-mazurskim, 13 marca w woj. pomorskim, a 15 marca w województwach mazowieckim i lubuskim.
Z opublikowanych danych przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego wynika, że od tego czasu w powyższych województwach zarejestrowano spadek zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.
„Cztery województwa, które w pierwszej kolejności zostały poddane działaniu obostrzeń (warmińsko-mazurskie, pomorskie, lubuskie, mazowieckie) mają teraz największy spadek tygodniowej liczby zakażeń” – napisał na Twiitterze.
Cztery województwa, które w pierwszej kolejności zostały poddane działaniu obostrzeń (Warmińsko-Mazurskie, Pomorskie, Lubuskie, Mazowieckie) mają teraz największy spadek tygodniowej liczby zakażeń. pic.twitter.com/GqMgdqXts8
— Adam Niedzielski (@a_niedzielski) April 5, 2021
Znaczny spadek zakażeń
Największy spadek względem poprzedniego tygodnia zaobserwowano w woj. warmińsko-mazurskim (spadek o 24 proc.) oraz pomorskim (spadek o 23 proc.). W województwach mazowieckim i lubuskim liczba zakażeń koronawirusem spadła o 14 proc. Kolejne województwa, w których notuje się mniej zakażeń, to: podkarpackie, kujawsko-pomorskie i podlaskie.
Największy wzrost przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 zarejestrowano w woj. dolnośląskim. Wzrost ten wynosi 8 proc. w porównaniu do ubiegłego tygodnia.
Mapa koronawirusa w Polsce
Do tej pory liczba zarażonych w Polsce urosła do 2 448 463. Wystąpiło 55 005 przypadków śmiertelnych. 32 656 osób jest hospitalizowanych, 412 774 objęto kwarantanną. Mapa zarażeń poniżej pokazuje przypadki zachorowań z ostatniego dnia. Na poniższej mapie zarażeń COVID-19 widzimy dane z podziałem na województwa.
Mapa zachorowań na koronawirusa w Polsce aktualizowana jest w oparciu o dane Ministerstwa Zdrowia.
Koronawirus w Polsce - mapa i aktualności
Mapa
Wykres
-
Liczba wykrytych zakażeń:
Dolnośląskie1 zgon
(dane z 19.04.2021)
-
Liczba wykrytych zakażeń:
Kujawsko-pomorskie5 zgonów
(dane z 19.04.2021)
-
Liczba wykrytych zakażeń:
Lubelskiebrak zgonów
(dane z 19.04.2021)
-
Liczba wykrytych zakażeń:
Lubuskie14 zgonów
(dane z 19.04.2021)
-
Liczba wykrytych zakażeń:
Łódzkie1 zgon
(dane z 19.04.2021)
-
Liczba wykrytych zakażeń:
Małopolskie6 zgonów
(dane z 19.04.2021)
-
Liczba wykrytych zakażeń:
Mazowieckie3 zgony
(dane z 19.04.2021)
-
Liczba wykrytych zakażeń:
Opolskie1 zgon
(dane z 19.04.2021)
-
Liczba wykrytych zakażeń:
Podkarpackie2 zgony
(dane z 19.04.2021)
-
Liczba wykrytych zakażeń:
Podlaskie2 zgony
(dane z 19.04.2021)
-
Liczba wykrytych zakażeń:
Pomorskie0 zgonów
(dane z 19.04.2021)
-
Liczba wykrytych zakażeń:
Śląskie14 zgonów
(dane z 19.04.2021)
-
Liczba wykrytych zakażeń:
Świętokrzyskie3 zgony
(dane z 19.04.2021)
-
Liczba wykrytych zakażeń:
Warmińsko-mazurskie2 zgony
(dane z 19.04.2021)
-
Liczba wykrytych zakażeń:
Wielkopolskie43 zgonów
(dane z 19.04.2021)
-
Liczba wykrytych zakażeń:
Zachodniopomorskie4 zgony
(dane z 19.04.2021)
Zobacz statystyki
Zobacz także
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

18.04.2021
„Zatracamy się w związku, bo chcemy, żeby wreszcie ktoś nas bezinteresownie i bezwarunkowo pokochał”. Dlaczego niektórzy kochają za mocno i jak z tego wyjść cało?

16.04.2021
„Wiem o dziewczynkach, które próbowały przyklejać podpaskę do ciała, nie majtek” – mówi Katarzyna Banasiak, edukatorka seksualna

15.04.2021
„Przynajmniej nigdy wam nie umrze”. Karolina Jonderko i Basia Smolińska wyjaśniają, co dają kobietom lalki reborn

14.04.2021