Przejdź do treści

Nie zaszczepiłaś się przeciw COVID-19? Spodziewaj się SMS-a od Ministerstwa Zdrowia

Nie zaszczepiłaś się przeciw COVID-19? Spodziewaj się SMS-a od Ministerstwa Zdrowia
Nie zaszczepiłaś się przeciw COVID-19? Spodziewaj się SMS-a od Ministerstwa Zdrowia / Pexels.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Jeśli jeszcze nie zaszczepiłaś się przeciw COVID-19, resort zdrowia może cię przekonywać do przyjęcia swojej dawki za pomocą wiadomości SMS. „Dzisiejsza akcja nie będzie ostatnią” – podkreśla MZ.

SMS od ministerstwa

„UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna” – takie wiadomości zostaną rozesłane do osób, które jeszcze nie zaszczepiły się przeciw COVID-19 i mają konto w Internetowym Koncie Pacjenta.

Rozsyłanie wiadomości rozpocznie się o godz. 10 w poniedziałek, 29 listopada i potrwa kilka godzin. Trafią do około 900 tys. osób. Minister zdrowia zaznacza, że czwarta fala pandemii jest „falą niezaszczepionych”. To właśnie oni głównie są hospitalizowani z powodu COVID-19 i ciężko przechodzą chorobę – stąd kolejne działania, żeby przekonać ich do szczepień przeciw COVID-19.

„Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja SMS-owa nie będzie ostatnią” – mówi minister zdrowia Adam Niedzielski cytowany przez PAP.

Test na covid

Koronawirus w Polsce

Mamy ponad 13 tys. nowych zakażeń koronawirusem i 18 zgonów z powodu COVID-19, na oddziałach intensywnej terapii znajduje się ponad 1800 osób podłączonych do respiratora – to najnowsze informacje przekazane przez Ministerstwo Zdrowia 29 listopada. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał też, że ubiegłej doby przeprowadzono ponad 51 tys. testów na w kierunku zarażenia wirusem SARS-CoV-2.

Wraz z początkiem października liczba zarażeń koronawirusem w Polsce zaczęła gwałtownie rosnąć, w ubiegłym tygodniu liczba ta oscylowała wokół ponad 20 tys. Rekord padł 24 listopada, kiedy MZ poinformowało o 28 380 nowych przypadkach zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Dodatkowo niepokój budzi nowy wariant COVID-19 Omikron, który w Europie wykryto już m.in. w Wielkiej Brytanii, Włoszech i Czechach. „Pojawienie się tego nowego ryzyka to nie jest sytuacja, nad którą można przejść do porządku dziennego. (…) Musi być podjęta decyzja dotycząca uszczelnienia granic” – podkreślił w Radiu Plus minister zdrowia Adam Niedzielski. Konkretne decyzje mają zapaść podczas zwołanego na 29 listopada posiedzeniu sztabu kryzysowego dotyczącego nowego wariantu COVID-19.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.