2 min.
Nowy, niezidentyfikowany szczep koronawirusa wykryto na Litwie. Większość zakażonych „nie czuje objawów”

Nowy, niezidentyfikowany szczep koronawirusa wykryto u sąsiada Polski/ GettyImages
40 przypadków nieznanego dotąd szczepu koronawirusa zarejestrowano w północno-wschodnim litewskim okręgu oniksztańskim, poinformował we wtorek regionalny urzędnik ds. Zdrowia publicznego. Obecnie nie ma oznak, by zakażeni nowym wariantem, przechodzili chorobę ciężej.
Nieznany wariant koronawirusa na Litwie
Na Litwie odnotowano przypadki nieznanego dotąd wariantu koronawirusa SARS-CoV-2. Zakażenia mutacją E484 wykryto jak na razie jedynie w rejonie oniksztańskim. Jak podały władze rejonu, obecnie zarejestrowano 40 chorych.
Obecnie nic nie wskazuje na to, by osoby zakażone tym szczepem miały cięższe objawy zakażenia. Większość zakażonych nie czuje żadnych objawów – podają media. Około jedna trzecia chorych już wyzdrowiała. Niektórzy z nich zostali wcześniej zaszczepieni na COVID-19.
Koronawirus na Litwie
Od początku pandemii na Litwie odnotowano 236 533 przypadki koronawirusa SARS-CoV-2 i 3 802 przypadki śmiertelne. Wśród zakażonych zarejestrowano 1646 przypadków brytyjskiego wariantu koronawirusa i 10 południowoafrykańskiego.
W ciągu ostatniej doby w tym kraju stwierdzono 1 113 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 14 osób zmarło. W czasie ostatnich 14 dni liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców wyniosła 516,9.
Podeślij znajomym!
Zobacz także

EMA oświadcza, że korzyści szczepionki Johnson & Johnson przewyższają ryzyko występowania zakrzepów krwi

„Bez podania szczepienia, po zachorowaniu na COVID-19, z grupy miliona osób nie przeżyje 30 tysięcy” – alarmują eksperci z PAN

Niewykorzystane szczepionki przeciw COVID-19 mogą być podane chętnym! Zmiany w rozporządzeniu
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

07.06.2023
Uważano, że są siedliskiem duszy, uczuć i akumulatorem ciepła ludzkiego ciała. Jak kiedyś leczono nerki

07.06.2023
„Kiedy doświadczamy poważnych urazów psychicznych, nasz umysł może wyłączyć odczuwanie doznań z ciała” – mówi psychoterapeutka Anna Uściłowska

06.06.2023
„Nie sztuka, a serce liczy się w tej pracy. Nasze osobiste znaczenie, które nadajemy obrazowi”. O terapeutycznej mocy fotografii mówi Joanna Szeluga

02.06.2023