3 min.
Odkażasz ciągle dłonie? Sprawdź, czy na pewno robisz to dobrze

Odkażasz ciągle dłonie? Sprawdź, czy na pewno robisz to dobrze Rawpixel.com
Najnowsze
24.01.2021
Dagmara Seliga: w Polsce jest coraz więcej coachów, a brakuje przepisów regulujących ten zawód [WIDEO]
24.01.2021
Najwyższa pora zwolnić. Jak poznać, że twój organizm dopomina się o mniejsze tempo?
24.01.2021
Jest pierwsze zdjęcie koronawirusa w 3D. Udało się je wykonać naukowcom z Austrii
24.01.2021
Zakaz rozmów w autobusie i tramwaju? Takie obostrzenie może zacząć obowiązywać w Niemczech
24.01.2021
Kiedy lekarz może odmówić szczepienia? Odpowiada dr Paweł Grzesiowski [WIDEO]
Pandemia koronawirusa sprawiła, że zaczęłaś używać środków odkażających? Samo popsikanie rąk może nie wystarczać, a czyste ręce są kluczowe, aby ochronić się przed chorobą. Poniżej zapoznasz się z typowymi błędami popełnianymi podczas dezynfekcji rąk.
Spis treści
Ile środka do dezynfekcji używasz?
W tym przypadku również sprawdza się zasada – im więcej, tym lepiej. Jeśli dotychczas do odkażenia rąk wystarczyło ci tylko lekkie popryskanie, to od dziś rób to dokładniej. Płyn do dezynfekcji powinien pokryć całe twoje ręce, a nie tylko ich część. Cała procedura powinna trwać od 20 do 30 sekund – wtedy możesz mieć pewność, że ręce zostały dobrze oczyszczone z bakterii. Wyczyścić należy nie tylko wewnętrzną część dłoni, ale również zewnętrzną, opuszki palców i paznokcie.
W każdym miejscu, gdzie znajduje się umywalka czy środki do dezynfekcji, powinna pojawić się informacja przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, która w graficznej formie dokładnie pokazuje całą instrukcję mycia dłoni.
Zapoznaj się z nią
Odczekaj, aż płyn wyschnie
Z natury ludzie nie są cierpliwi i nie chcą czekać, aż płyn odkażający dokładnie wyschnie. A na to czeka się tylko około 20 sekund. To chyba mała cena za zdrowie, prawda? Dzięki temu, że poświęcisz czas, będziesz mogła być spokojna o czyste ręce.
Nie zapominaj o „zwykłym” myciu rąk
Pamiętaj również o tym, że do walki z koronawirusem, przyda się nie tylko środek odkażający, ale i tradycyjna higiena rąk. Jeśli jest taka możliwość, to myj ręce ciepłą wodą z mydłem, które już dość mocno zmniejszają ryzyko zarażenia, a jeśli nie jesteś pewna, to po umyciu zastosuj również płyn do dezynfekcji.
Jednak pamiętaj, że płyn do dezynfekcji nie jest po to, aby myć twoje dłonie, on ma je odkazić, a mydła i ciepłej wody nic nie jest w stanie zastąpić. Żaden środek do dezynfekcji nie jest zamiennikiem mydła i wody.
Jeśli masz dziecko, to uważaj na to, aby przypadkiem nie spożyło środka odkażającego, ponieważ może to doprowadzić do silnego zatrucia.
Źródło: huffpost
Poleć ten artykuł koleżankom
Zobacz także
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

22.01.2021
Dr Paula Pustułka: Społeczną przyczyną bezdzietności jest to, że Polki po prostu nie znajdują odpowiednich partnerów, z którymi te dzieci chciałyby mieć

21.01.2021
„My, dojrzałe kobiety, zaczynamy budzić się do życia. Nasza siwa rewolucja dopiero nadchodzi!” – mówi Izabela Pajor

20.01.2021
Joanna Cesarz: Dlaczego mam się porównywać do Anji Rubik, jeśli nigdy nie będę wyglądać jak ona?

19.01.2021