2 min.
Otwarte galerie handlowe? Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zmianach w obostrzeniach

Zmiany w obostrzeniach / istock
Otwarcie galerii handlowych oraz galerii sztuki i muzeów to niejedyne zmiany w obostrzeniach, które nastąpią 1 lutego 2021 roku. Co jeszcze się zmieni?
Sytuacja pandemiczna w Polsce
„Mamy stopniowy spadek dziennej liczby zakażeń. I chociaż przez święta mieliśmy taki impuls zakażeń, w ostatnich dniach sytuacja wygląda lepiej. To zasługa dyscypliny społecznej w okresie ferii, co przyczyniło się do ustabilizowania sytuacji pandemicznej w Polsce” – mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.
Szef resortu zdrowia dodał, że sytuacja w Polsce wydaje się ustabilizowana, ale musimy powiedzieć o dwóch ryzykach: z jednej strony to sytuacja międzynarodowa, z drugiej – nowe mutacje wirusa.
„Mamy bardzo złe sygnały płynące z otoczenia międzynarodowego. Trudno przypuszczać, że Polska będzie zieloną wyspą na tle mapy zachorowań” – wyjaśniał Niedzielski.
Jak mówił minister, realnym ryzykiem są mutacje wirusa. W Polsce jest już obecna mutacja brytyjska, która jest bardziej zakaźna, ma większą łatwość rozprzestrzeniania się.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Zmiany w ograniczeniach
Minister Adam Niedzielski poinformował, że dotychczas obowiązujące ograniczenia zostają przedłużone do 14 lutego. Chodzi tutaj m.in. o 10-dniową kwarantannę po powrocie do Polski transportem zbiorowym, ograniczenie liczby osób podczas zgromadzeń publicznych czy zamknięte hotele, z wyjątkiem hoteli dla medyków oraz pracowniczych.
Zamknięte pozostają również restauracje.
Minister zdrowia dodał, że nauczanie także pozostaje bez zmian. W klasach 1-3 jest to więc nauczanie stacjonarne, a w późniejszych etapach – zdalnie.
Co się zmieni? Od 1 lutego w reżimie sanitarnym otwarte zostaną galerie handlowe, galerie sztuki oraz muzea. Zniesione zostaną godziny dla seniorów.
❗ Od 1 lutego sklepy w galeriach handlowych będą otwarte w reżimie sanitarnym ? pic.twitter.com/iavZsFJgb5
— Kancelaria Premiera (@PremierRP) January 28, 2021
Udostępnij
Zobacz także

– Chociaż jako ludzie jesteśmy nieprawdopodobnie wręcz silni, to każdy ma w sobie taką kruchość, którą łatwo jest zniszczyć – mówi psycholożka i autorka „Zastanawiam się”

„Czekanie na wynik jest trudne, w tej atmosferze naprawdę wolałabym mieć Covid-19 i przynajmniej wiedzieć, co będzie działo się dalej”

„Jestem anestezjologiem wszystkich, ładnych i brzydkich. Ale nie będę anestezjologiem kretynów”. Włoski lekarz nie wytrzymał
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

20.03.2023
„Profesjonalna ofiara karmi się zainteresowaniem emocjonalnym i zaangażowaniem innych” – mówi Dominika Cwynar

17.03.2023
Po operacji każdy poszedł za głosem swojego nowego serca, do innego domu. Jak kiedyś leczono: historia przeszczepów

17.03.2023
„Kroplówkom odmładzającym mówię NIE” – przestrzega endokrynolożka i diabetolożka dr Luiza Napiórkowska

14.03.2023