Przejdź do treści

„Pandemia wcale się nie skończyła”. Janina Ochojska o tym, że COVID-19 wciąż jest groźny

Ochojska o swojej walce z nowotworem / fot. Artur Szczepański
fot. Artur Szczepański
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Mimo że pandemia COVID- 19 trwa już dwa lata, wirus szczęśliwie oszczędzał jak dotąd Janinę Ochojską. Niestety do czasu. Choć wiele mówi się o tym, że pandemia powoli wygasa, koronawirus wciąż stanowi zagrożenie.

„Musimy dbać o siebie”- podkreśla Ochojska

Janina Ochojska jest założycielką i prezeską Polskiej Akcji Humanitarnej.  Na swoim profilu na Instagramie podzieliła się wiadomością, że choruje na COVID- 19. Na szczęście chorobę przechodzi łagodnie. Choć wielu z nas podczas pandemii zachorowało wielokrotnie, u Ochojskiej jest to pierwsze zetknięcie z tym wirusem.

Polska działaczka humanitarna zachorowała ponad tydzień temu. Przez kilka dni była osłabiona. Jak pisze w mediach społecznościowych, teraz z każdym dniem czuje się coraz lepiej.  Janina Ochojska nie ma wątpliwości, że to zasługa szczepionek, które chronią przed ciężkim przebiegiem. Przyjęła wszystkie trzy dawki.

W moim wieku i po chemioterapii mój organizm mógłby inaczej znieść to niż dzisiaj. Pamiętajmy, że pandemia wcale się nie skończyła, ludzie wciąż umierają na COVID, a wirus jest i będzie z nami na długo. Musimy dbać o siebie, badać przy okazji wystąpienia pierwszych symptomów i przede wszystkim szczepić się, gdy tylko jest na to szansa, by nasze organizmy były gotowe na walkę z chorobą.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Janka Ochojska (@jankaochojska)

Na końcu Ochojska życzyła wszystkim zdrowia w tym trudnym czasie. Zapewne miała na myśli wojnę u naszych wschodnich sąsiadów. Polska Akcja Humanitarna niesie pomoc Ukraińcom od początku konfliktu zbrojnego, czyli od 2014 roku.

Pandemia COVID-19 trwa nadal / istock

COVID-19 wciąż groźny

Polski rząd zniósł obowiązek izolacji i kwarantanny, a także noszenia maseczek. Rozporządzenie obowiązuje od 28 marca. Przed Świętami Wielkanocnymi Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że wykryto 1 201 zakażeń.  Wczoraj ( 19. 04.2022) zarejestrowano 304 zakażenia, w tym 21 ponownych. Mimo luzowania obostrzeń i powolnego wracania do normalności, trzeba pamiętać, że epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 trwa. W Polsce, od początku pandemii, z powodu koronawirusa zmarło 116 tys. osób. 

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.