3 min.
Pierwsze szkoły już przeszły w tryb zdalny z powodu zakażeń COVID-19

Nauka stacjonarna zakończy się szybciej niż zapowiadał rząd? Pierwsze szkoły już przeszły w tryb zdalny z powodu zakażeń COVID-19 / Pexels.com
Rok szkolny ledwo się zaczął, a już pojawiły się pierwsze doniesienia o zakażeniach w szkołach i konieczności przejścia w tryb zdalny. Gdzie dzieci znów będą musiały uczyć się w domu i jak długo to potrwa?
Pierwsze szkoły przechodzą w tryb zdalny
– Będziemy robili wszystko, żeby nauczanie stacjonarne było jak najdłużej. Założenie jest takie, żeby nie było przerwy w stacjonarnej nauce – zapewniał minister zdrowia Adam Niedzielski pierwszego dnia nowego roku szkolnego na antenie RMF FM i podkreślał, że placówki są bezpieczne.
Wiceminister nauki Dariusz Piontkowski przewidywał nawet, że dzieci będą uczyły się stacjonarnym nawet przez cały rok szkolny. Jednak już 2 września założenia Niedzielskiego nie były tak optymistyczne. Dopytywany w Polsat News o to, jak długo uczniowie będą chodzić do szkoły, stwierdził, że „daje gwarancję na miesiąc, dwa”.
I te przewidywania dla niektórych szkół okazały się jednak na wyrost, bo już pojawiły się pierwsze doniesienia o pierwszych placówkach, które przeszły na naukę zdalną po wykryciu zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Taką decyzję podjęli dyrektorzy szkół w Warszawie i Radomiu.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Zarażone dzieci i nauczyciel
Koronawirusa wykryto u ucznia w szkole podstawowej na warszawskim Ursynowie i nauczyciela w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu.
„W okresie od 3 do 9 września w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu zajęcia będą odbywały się w trybie zdalnym” – informuje w komunikacie dyrektor ZSE w Radomiu.
Z kolei w warszawskiej podstawówce nauka zdalna ma potrwać do 11 września. Pytanie tylko, czy taki los nie czeka wkrótce pozostałe podstawówki, patrząc na wzrastający trend zakażeń i statystyki mówiące o tym, jak niewiele uczniów zostało zaszczepionych przeciw COVID-19.
Ostatnie dane dotyczące szczepień wśród dzieci opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia mówią o zaledwie 12 proc. zaszczepionych 12-latków, 23 proc. 13-latków i 27 proc. 14-latków. Ciut lepiej jest w grupie 15-latków, 16-latków i 17-latków (32, 36 i 40 proc.).
4 września resort zdrowia poinformował, że ubiegłej doby odnotowano 389 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 albo chorób współistniejących zmarło siedem osób. Dla porównania 4 sierpnia dane MZ mówiły o 164 nowych przypadkach wirusa SARS-CoV-2 i czterech zgonach.
Źródła: Polsat News/ RMF FM
Zobacz także

„Czas odczarować wizję, że w szkołach rodzenia online nie ma zajęć praktycznych”. Są równie skuteczne [WIDEO]

„Dzieci w izolacji mogły się nauczyć tego, co dorośli: skupienia się na sobie, zastanowienia się co lubi, organizowania własnego czasu albo nauczyły się po prostu nudzić”

„Edukacja domowa działa, kiedy dziecko jest twoim partnerem w tej układance i jest traktowane poważnie” – mówi Olga Śmierzewska, ucząca w domu trójkę swoich dzieci
Spodobał ci się artykuł? Poleć go przyjaciółce
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

29.03.2023
„Sami zapracowaliśmy na to, że wyżej cenimy wiedzę celebrytki niż profesora psychiatrii”. O fake newsach w kontekście zdrowia psychicznego mówi Marta Glanc, analityczka Stowarzyszenia Demagog

26.03.2023
Są wyrafinowanymi myśliwymi, którzy w wymyślny sposób uśmiercają swoje ofiary. Czy grzyby mogą uratować świat?

24.03.2023
Uważano, że ich przyczyną może być smutek, post, a nawet ciąża. Jak kiedyś leczono galopujące suchoty, czyli gruźlicę

22.03.2023