2 min.
Polscy ratownicy polecą do Afryki. Podzielą się swoim doświadczeniem w walce z koronawirusem

Polscy ratownicy polecą do Afryki. Podzielą się swoim doświadczeniem w walce z koronawirusem / iStock
Ratownicy Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM przez pięć tygodni będą wspierać swoją wiedzą i umiejętnościami służbę zdrowia na Madagaskarze. To odpowiedź na apel Światowej Organizacji Zdrowia. – Pokazujemy tym ludziom, że nie są z tym wszystkim sami. Nie jako pojedyncze kraje, ale jako ludzkość mierzymy się z COVID-19. Musimy być solidarni – podkreśla uczestnik misji Paweł Romaniuk.
W jaki sposób będą pomagać polscy ratownicy?
Ratownicy PCPM podzielą się doświadczeniem w walce z COVID-19 u południowo-wschodnich wybrzeży Afryki. Przez pięć tygodni będą wspierać służbę zdrowia na Madagaskarze, odpowiadając tym samym na apel Światowej Organizacji Zdrowia.
„Pomogą w organizacji pracy w dobie pandemii i zweryfikują sposoby leczenia – żeby było jak najskuteczniejsze, najszybsze i najlepsze dla pacjentów. Ratownicy wykorzystają wiedzę zdobytą we Włoszech, Kirgistanie, Tadżykistanie i tę nabywaną podczas trwającej cały czas misji w Libanie” – czytamy w komunikacie PCPM.
„Pokazujemy ludziom, że nie są sami”
– Lecimy wesprzeć lokalnych medyków, ale także lokalną społeczność, co znamy z doświadczeń poprzednich, w Tadżykistanie i Kirgistanie. Pokazujemy tym ludziom, że nie są z tym wszystkim sami. Nie jako pojedyncze kraje, ale jako ludzkość mierzymy się z COVID-19. Musimy być solidarni i wspierający – podkreśla uczestnik misji Paweł Romaniuk.
Wiedza, którą dziś dysponują ratownicy Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM jest unikalna. Jak podkreśla Romaniuk, właśnie w takich momentach, kiedy jest ona szybko potrzebna i nie ma czasu na pisanie podręczników czy książek, najważniejsi są ludzie.
– Dlatego nasz zespół, w czasie gdy pandemia szaleje, tak prężnie działa na całym świecie – dodaje Romaniuk.
Źródło: materiały prasowe
Zobacz także

WHO wskazuje na to, kto najczęściej zaraża koronawirusem. „Epidemia się zmienia. Napędzają ją młodzi ludzie”

„Już wkrótce wiele osób powinno zaobserwować poprawę samopoczucia. Wspaniałą ludzką cechą jest adaptacja do panujących warunków” – mówi psycholog Małgorzata Dragan o zdrowiu psychicznym w czasach koronawirusa

„Koronawirus odebrał mi wszystkie siły” – mówi chora na Covid-19 Anna, 40-letnia pielęgniarka z Kalisza
Przekaż informację przyjaciółce
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

29.05.2023
„20 proc. pacjentek, niejednokrotnie nawet z zaawansowaną endometriozą, nie ma żadnych dolegliwości bólowych” – mówi dr Jan Olek

27.05.2023
Uważano, że kobietom papierosy szkodzą szczególnie, niszcząc nie tyle ich zdrowie, co moralność. Jak kiedyś leczono tytoniem

25.05.2023
„Perspektywa psychoterapeuty nie ogranicza się do spojrzenia na indywidualne cierpienie. Sięga do tego, co się dzieje między światem a człowiekiem” – mówi Bogdan de Barbaro

23.05.2023