Przejdź do treści

Pozytywny wynik testu na koronawirusa podczas urlopu? Darmową kwarantannę możesz spędzić w tych luksusowych miejscach

Kwarantanna w luksusach / istock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Ekskluzywne hotele w Meksyku i na Jamajce wiedzą, jak przyciągnąć turystów w czasie pandemii koronawirusa. Niektóre z nich zapewniają darmową, 14-dniową kwarantannę w luksusowych warunkach. Jeśli więc przed powrotem z wakacji okaże się, że jesteś zarażona koronawirusem, nie ma powodów do zmartwień.

Kwarantanna w luksusach

Zarówno branża lotnicza, jak i hotelarska z powodu pandemii straciły miliony dolarów. Restrykcje w podróżowaniu oraz rozmaite obostrzenia nakładane przez rządy większości krajów pogrążyły finansowo wiele biznesów związanych z turystyką. Właściciele hoteli na całym świecie robią, co mogą, by odzyskać przynajmniej część klientów.

Tak jest w przypadku luksusowej sieci hoteli w Meksyku i na Jamajce. Firma poinformowała, że jeśli w czasie wakacji, przed powrotem do domu, otrzymasz pozytywny wynik testu na koronawirusa, masz możliwość odbycia kwarantanny na miejscu.

Nie będzie to jednak nudne czekanie na koniec zamknięcia. Jak wyjaśnia sieć hoteli, będzie to kwarantanna w luksusowych warunkach. Goście mogą liczyć na wysoki standard i opiekę na najwyższych poziomie. Wszystko całkowicie za darmo.

Podobne działania podjęły już inne sieci hotelarskie: na Karaibach i w Meksyku.

"Wakacje ze szczepionkami". Ruszyła turystyka szczepionkowa

Test na koronawirusa na miejscu

Na tym nie koniec ułatwień. We wspomnianych lokalizacjach test antygenowy wykrywający koronawirusa hotelowi goście będą również mogli wykonać na miejscu. Wyniki takiego badania są dostępne po 30 minutach. Za test nie trzeba też dodatkowo płacić. Wszystko wliczone jest w cenę pobytu.

W przypadku gości wracających do krajów wymagających testów PCR (które są droższe) obsługa hotelowa pomaga zorganizować badanie na miejscu. Koszty badania ponoszą goście.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.