Przejdź do treści

„Przyjdź na zakupy do IKEA, a dostaniesz szczepionkę”. Tak w Izraelu zachęca się do zaszczepienia się przeciwko COVID-19

Szczepionka na COVID-19 / gettyimages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

IKEA zachęca swoich klientów, by zaszczepili się przeciwko COVID-19. Ofertę „Przyjdź na zakupy, dostaniesz szczepionkę” proponuje kilka sklepów w Izraelu: w Tel Awiwie, Esztaolu, Beer Szewie, Riszon le-Cijjon i Hajfie. Akcja trwa do wtorku. 

Zaszczep się w sklepach sieci IKEA

Izrael nieustannie od kilku tygodni jest pionierem szczepienia przeciwko COVID-19. Zaszczepiono już niemal połowę mieszkańców tego kraju.

Jednym z pomysłów jest możliwość zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi w sklepach giganta meblarskiego.

IKEA zachęca klientów: przyjdź na zakupy, a dostaniesz szczepionkę. Od niedzieli 21 lutego do wtorku 23 lutego każdy klient sieci będzie mógł się zaszczepić w punkcie na terenie kilku sklepów w Tel Awiwie, Esztaolu, Beer Szewie, Riszon le-Cijjon i Hajfie.

Szczepienie przeciwko COVID-19

Odpowiedzialni za akcję dodają, że szczepienie nie będzie warunkiem koniecznym, by zrobić zakupy.

Jak wygląda sytuacja w Izraelu? Sklepy są otwarte dla wszystkich, a siłownie czy teatry są dostępne dla osób zaszczepionych lub takich, które przeszły choroby i uzyskały odporność.

Wszyscy zaszczepieni dostaną też tzw. zielone przepustki, które pozwolą na swobodne korzystanie z siłowni i basenów, uczestniczenie w wydarzeniach sportowych, kulturalnych i religijnych czy przebywanie w hotelach i w synagogach.

Z oficjalnych informacji wynika, że co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało 45 proc. populacji, to oznacza, że ponad 4,2 mln z 9,3 mln obywateli Izraela otrzymało już pierwszą dawkę szczepionki, z czego 2,8 mln przyjęło obie dawki. Zmniejszyło to liczbę liczbę zakażeń wirusem na terenie Izraela o 95,8 procent.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.