Przejdź do treści

Służby sanitarne Lombardii zapukają do drzwi niezaszczepionych osób. „Chcemy wyjaśnić znaczenie szczepień”

Służby sanitarne Lombardii zapukają do drzwi niezaszczepionych osób. "Chcemy wyjaśnić znaczenie szczepień"
Służby sanitarne Lombardii zapukają do drzwi niezaszczepionych osób. "Chcemy wyjaśnić znaczenie szczepień" / fot. Jasmin Merdan, Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Niedawno padła zapowiedź, że Polki i Polacy, którzy jeszcze nie zdecydowali się na szczepienie przeciw COVID-19, mogą spodziewać się telefonu i przekonywania do przyjęcia swojej dawki. Włochy idą o krok dalej – dosłownie. Tamtejsze władze zapowiedziały wizyty u osób, które się jeszcze nie zaszczepiły.

Niezapowiedziane wizyty

Letizia Moratti, która w Lombardii zarządza wydziałem ds. służby zdrowia, poinformowała, że niezaszczepieni mieszkańcy tego regionu mogą spodziewać się niezapowiedzianych wizyt. Akcja ma ruszyć już w ten weekend i rozpocznie się od miejscowości w rejonie Pawii i Manui, ponieważ tam odsetek niezaszczepionych osób jest wyższy od średniej.

„Jesteśmy regionem, który ma najniższy w kraju wskaźnik niezaszczepionych osób w wieku powyżej 60 lat; to 14 procent” – podkreśliła Moratti. „Będziemy chodzić od domu do domu” – dodała.

Nowa akcja mająca zachęcić mieszkanki i mieszkańców Włoch do szczepień została przygotowana przez sztab kryzysowy i władze lokalne.

„Chcemy dowiedzieć się, dlaczego są jeszcze osoby niezaszczepione i wyjaśnić znaczenie szczepień” – podkreśliła przedstawicielka zarządu regionu.

Pandemia a alkohol. Jak i ile piliśmy w czasie pandemii COVID-19?

Czwarta fala pandemii we Włoszech?

„W październiku, gdy wzrośnie szerzenie się wirusa, choć nie będzie ono porównywalne z tym z zeszłego roku, do szpitala trafią przede wszystkim ci, którzy się nie zaszczepili” – stwierdził ostatnio włoski wiceminister zdrowia Pierpaolo Sileri w wywiadzie telewizyjnym.

Do tej pory we Włoszech wykonano ponad 54 mln szczepień. W pełni zaszczepionych jest blisko 40 proc. mieszkańców. Od początku pandemii odnotowano 4 264 704 przypadków zarażenia koronawirusem, 127 704 osób zmarło z powodu COVID-19. Regionem najbardziej dotkniętym pandemią podczas pierwszej fali była Lombardia.

W pamięci wielu osób zapisały się zdjęcia ciężarówek wywożących ciała zmarłych osób, które były zarażone wirusem SARS-CoV-2. Trochę dziwi więc fakt, że duża rzesza mieszkańców tego regionu nie chce się zaszczepić przeciw COVID-19.


Źródło: PAP/ RMF24

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.