Przejdź do treści

Sprawdź, czy możesz już zapisać się na szczepienie. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków

Sprawdź, czy możesz już zapisać się na szczepienie. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków
Sprawdź, czy możesz już zapisać się na szczepienie. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków / iStock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Na rządowych stronach łatwo można sprawdzić, czy możemy już zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19. Umożliwia to nowa metoda, która właśnie została uruchomiona. Co istotne, decyduje już nie tylko kryterium wieku.

Nowy sposób już dostępny

Zapisywać na szczepienie przeciw COVID-19 mogą się już często osoby w wieku 40+, które na początku roku wypełniły elektroniczny formularz. Dlatego warto sprawdzić, czy możemy się zaszczepić, czy musimy jeszcze trochę zaczekać. Od teraz każdy może to zrobić – bez logowania się do systemu e-rejestracji.

Wystarczy wejść na stronę pacjent.gov.pl i zweryfikować, czy w systemie pojawiło się e-skierowanie wystawione na nasze nazwisko. W tym celu wykonaj te kilka prostych kroków:

  1. Kliknij kafelek „Czy mogę się zapisać?”.
  2. Wpisz swój numer PESEL.
  3. Kliknij kafelek „Sprawdź”.

Na stronie wyświetli się komunikat informujący o wystawieniu lub braku e-skierowania na szczepienie.

Ruszyły zapisy 59-latków na szczepienia

12 kwietnia ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 59 lat (rocznik 1962), które wcześniej nie wypełniły formularza zgłoszeniowego. Rejestrować mogą się one na ctzery sposoby:

  • w punktach szczepień,
  • dzwoniąc na infolinię 989
  • przez internet,
  • wysyłając SMS pod numer 880-333-333.

Zgodnie z harmonogramem szczepień od 12 kwietnia codziennie, przez następne 12 dni uruchamiane są zapisy dla kolejnych roczników. 

Najpierw zarejestrować będzie mógł się rocznik 1962. Każdego dnia do zapisów będzie mógł dołączyć kolejny, młodszy rocznik. Reguła ta będzie obowiązywała do 24 kwietnia. Dobra wiadomość dla spóźnialskich jest taka, że ci, którzy nie zapiszą się na szczepienie przeciw COVID-19 w wyznaczonym dniu, nie tracą możliwości przyjęcia swojej dawki. Mogą też zarejestrować się w późniejszym terminie.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.